Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Mastercook ZBI-3646A - przegrzewanie

Benedykt1 03 Lip 2008 20:51 9945 10
  • #1 03 Lip 2008 20:51
    Benedykt1
    Poziom 10  

Witam !

Zmywarka nie funkcjonuje poprawnie, po dwudziestu kilku minutach od rozpoczęcia mycia następuje przerwa i zmywarka sygnalizuje przegrzanie, po otwarciu wydobywa się z wnętrza gorąca para. Domyślam się, że przyczyną może być uszkodzony termostat lub czujnik temperatury.

Proszę o sugestie, które elementy powinienem sprawdzić i gdzie je mogę zlokalizować?

Pozdrawiam

Benedykt

2 10
  • #2 04 Lip 2008 21:21
    seylor
    Poziom 9  

z pewnością to termostat który znajduje sie pod zbiornikiem okło pompy wody

0
  • #3 06 Lip 2008 10:07
    Benedykt1
    Poziom 10  

Proszę jeszcze o wskazówkę, którędy się mam dobrać do termostatu. Czy dostęp jest poprzez komorę na naczynia, czy od tyłu zmywarki?

0
  • #4 06 Lip 2008 12:05
    seylor
    Poziom 9  

witam
    musisz odkrecic bok jak stoisz od strony dzwi to lewy i na dole pod zbiornikiem przelewowym jest pompa wody i obok jest termostat

1
  • #6 18 Lip 2008 21:17
    Benedykt1
    Poziom 10  

Niestety - wymieniłem termostat, a grzałka dalej grzeje jak szalona. Nawet przy programie "spłukiwanie" po otwarciu zmywarki czuć, że woda została nieźle podgrzana (a nie powinna).

Czy ma ktoś inny pomysł na usunięcie usterki?

0
  • #7 22 Lip 2009 22:51
    jhony87
    Poziom 1  

Czy udalo sie rozwiazac problem? Mam bardzo podobny z ta sama zmywarka i bylbym wdzieczny za wskazowke. Czy to tylko termostat czy cos wiecej? Czytalem, ze moze byc tez programator, ale nie wiem gdzie jest w tej zmywarce.

0
  • #8 29 Lip 2010 12:14
    zworecki
    Poziom 1  

Witam,
    Widze ze nie tylko ja stalem sie "szczesliwym" posiadaczem tej zmywarki. U mnie dokladnie to samo. Ale moze troche historii.
    Pol roku po zakonczeniu gwarancji slysze dziwne brzeczenie ze zmywarki... Jako ze juz bylo po gwarancji zajrzalem do programatora. Co sie okazalo, zrodlem brzeczenia okazal sie przekaznik grzalki. Dziwna sprawa. Wzialem miernik docisnalem sonde do plytki przekaznik przestal brzeczec. Okazalo sie ze przelotke pomiedzy uC i tranzystorem sterujacym przekaznikiem szlag trafil. Nie wiem co to za technologia produkcji plytek ale naprawa nie okazala sie tak latwa jakby sie moglo wydawac. Przelotki zalane jakims swinstwem i przykryte lakierem. Przewiercilem przelotke wsadzilem drucik, przylutowalem i naprawione. Dlugo sie nie cieszylem sprawna zmywarka... Ostatnio zagotowala sie woda.. pomyslalem jednorazowy wybryk, zobaczymy czy sie powtorzy... Oczywiscie sie powtorzyl i przy okazji grzalke szlak trafil.... Jak mozna przegrzac grzalke jak jest czujnik temperatury?? Ano okazalo sie ze winowajca znowy stal sie programator i tania technologia zastosowana przy produkcji pcb. Znowu przelotka tym razem na czyjniku.
    Dobra, zdarza sie w koncu to sa rzeczy martwe, pisze do serwisu ile kosztuje grzalka no i sprawca - programator. Ceny to odpowiednio 250 i 475 zt!!!!!!! Na infolinii Fagoru zostalem poinformowany, ze najprawdopodobniej uzywalem zmywarki niezgodnie z przeznaczeniem :) Pewnie buty w niej pralem a zona salate myla - nie wiem co pani miala na mysli. Wnioski wyciagnalem jedne: po tym jak zobaczylem jakosc programatora - Nigdy wiecej Mastercooka. Niestety do kompletu do kuchni wszystko kupilem Mastercooka....
    Jak beda zainteresowani podesle zdjecia programatora od srodka.

0
  • #9 19 Lut 2011 18:19
    Repus
    Poziom 2  

Witam, czy moze ktos krotko opisac jak najlawiej dostac sie do grzalki w tej zmywarce najlepiej krok po kroku, wole sobie oszczedzic zbednego odkrecania wkretow, z gory thx (kod bledu F6 brak ogrzewania)

3
  • #10 09 Paź 2011 08:37
    fazos70
    Poziom 1  

Witam!
    Repus pyta o kod błędu F6, czyli jak wynika z instrukcji zmywarki jest to brak grzania. Z tym problemem borykam się od dłuższego czasu w mojej zmywarce. Do grzałki dostałem się od dołu zmywarki demontując plastikową osłonę zwalniając zaczepy mocujące. Z wyjęciem grzałki poszło sprawnie, po odpięciu przewodów i wykręceniu dwóch wkrętów mocujących grzałka wyszła bez większych oporów. W moim przypadku brak grzania nie jest spowodowany uszkodzeniem elementu grzewczego, gdyż grzałka jest w bardzo dobrym stanie, a co gorsze, to po zmontowaniu urządzenia, zmywarka działała przez kilka cykli i ponownie pojawia się błąd F6.Ze względu, że zmywarka jest kilkuletnia i mam drugą na części, to przerzucałem je do mojej, niestety bez osiągnięcia długotrwałego efektu. Po kilku cyklach usterka pojawia się ponownie. W zmywarce, którą mam na części uszkodzony jest wyłącznie programator i po mych zmaganiach zaczynam się obawiać, że w mojej również, gdyż wyczerpałem już prawie wszystkie konfiguracje podmian elementów mogących ten błąd wyeliminować.
    Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tego typu problemie to proszę o pomoc!

2
  • #11 30 Sie 2013 13:11
    metalMANiu
    Poziom 16  

fazos70 napisał:
    W zmywarce, którą mam na części uszkodzony jest wyłącznie programator i po mych zmaganiach zaczynam się obawiać, że w mojej również (...)

Hm, to może ze zmywarki - dawcy zrób "zmywarkę właściwą" i do niej przełóż programator :)

2