Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba Satellite 4070CDT - zawieszanie się

03 Lip 2008 21:34 4002 9
  • Poziom 28  
    Problem jest raczej hardwareowy. Na lapku jest system Windows Me. Jak sie włączy, to niby wszystko działa, natomiast po uruchomiemiu, jak minie jakiś czas, to bez względu na to, co jest na ekranie, laptop się zawiesza i nie działa CTRL+ALT+DEL. Jedyne, co można zrobić to wyłączyć. Jak się wyłączy to laptop nie chce się w ogóle odpalić. Dopiero, jak sie poczeka 15-30 minut to laptop się odpala i zabawa zaczyna się od początku. Wymontowałem klawiaturę, odłączyłem modem, wyjąłem kość rozszerzającą RAM, PCMCIA puste, podłączyłem zewnętrzną myszkę do PS2. Wszystko jest tak samo. Prawdopodobnie jest problem z załączaniem się wiatraka od procesora.

Jutro planuję wymienić procesor na egzemplarz od Satellite 4090XCDT.

Co warto jeszcze sprawdzić i co może być przyczyną?
  • Poziom 26  
    Może się przegrzewa i sie broni zawieszając się. Jak Ci grzeje laptop? Czuć bijące ciepło od klawiatury?
  • Poziom 28  
    Jakoś na ciepło nie zwróciłem uwagi, ale wiem, że wiatrak się nie załączał. Jutro zobaczę. Powiadasz, że laptop się zawiesza chroniąc przed przegrzaniem. Czy w takich warunkach ryzykuje sie uszkodzenie procesora?
  • Poziom 16  
    Sprawdz temperature procka programem Speedfan'a, lub Ewerestem .
    Oraz ram Memtestem
    Jesli podlaczysz zasilacz to tez sie wiesza czy nie ma roznicy czy bateria czy zasilacz .
    Dotkniij radiator czy aby czasem sie nie przegrzewa i czy wogole pracuje stabilnie , przedmuchaj go powietrzem . z kurzu .
    Jaki masz dysk twardy w tym lapku
    .daj znac
  • Poziom 28  
    Nawet, jak radiator jest chłodny, to się zawiesza, czyli to nie jest sprawa temperatury procesora. Podmiana procesora nic nie dała.

Twardy dysk to MK1016GAM HDD2152 C ZE01 T

Wymontowałem twardy dysk, CD-ROM, modem i nic. Właściciel zdecydował się kupić płytę główną.
  • Poziom 26  
    Ja miałem tak samo ale z pc'em. Gdy przemieniałem procesor na inny lepszy to się zwieszał (nawet ctrl+al+del nie działały). Ale Ty mówisz, że jak podmieniłeś to też się zwiesza....Może rzeczywiście ta płyta główna.
  • Poziom 16  
    Tylko z wymiana plyty glownej to nie lada gratka .
  • Poziom 26  
    Dodam, że jak będziesz wymieniał płytę to od razu musisz wymienić kartę graficzną, sieciową itp. ponieważ jest to zintegrowane!
  • Poziom 28  
    bandzior2 napisał:
    Dodam, że jak będziesz wymieniał płyte to odrazu musisz wymienić karte graficzą, sieciową itp ponieważ jest to zintegrowane!

Ale jeżeli jest zintegrowane, a kupowana płyta jest do tego lapka, to chyba w nowej płycie też wszystko jest.