Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paczka gitarowa 1x12 do 5W lampy

03 Lip 2008 21:43 1313 2
 • Poziom 12  
  Co polecacie do grania na próbie? no już tak fest by przekrzyczało perkusje... Myślałem nad zrobieniem kolumny 1x12 na eminence V12 Ma dość dużą efektywność... Mam zamiar podpinać to pod wzmacniacz lampowy... Chce być słyszalny na scenie... Jakie rozwiązania polecacie? jakieś znane kolumny do skopiowania? Słyszałem ze można dać niezłego czadu nawet przy takim wzmacniaczu jeśli ma sie wysoko efektywne głośniki... bodajże 101db z 1 W ile to jest z 5? kolo 110?

  Pozdrawiam

  Moderowany przez przemo-lukas:

  Przeniosłem z "DIY Akustyka".

  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 15  
  Polecam skonstruować sobie coś na lampce 6p3s w stopniu końcowym... praktycznie taki układ jest na każdą kieszeń a będzie raczej dość głośny... Co do głośników, to się nie wypowiem, moja wiedza w tym konkretnie temacie jest znikoma....
  Jedno co do natężenia głośności mi wiadomo to, że aby podwoić natężenie dźwięku (decybele) to przyrost mocy wzmacniacza musi być dziesięciokrotny... Nie mam pewności co do tej reguły, ale na bazie moich doświadczeń okazała się prawdziwa.
  Pozdrawiam.
  Roman - Piła
 • Poziom 12  
  Wzmacniacz który robie to bogner extasy, jest o nim opisane na forum elektrody jest on na ecc86 No ale mi nie chodzi by było aż tak głośne by bolało... bo 120db wytwarza chyba ból... A wiec wracając do tematu jaką kolumnę zrobić? czy może poczekać i zrobić 2x12?