Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Samsung scx 4200 - reset chip -a -wsad

03 Lip 2008 22:02 19237 23
  • Poziom 10  
    Kiedyś bawiąć się trybem serwisowym telewizora musiałem błyskawicznie nauczyć się programować pamięci EPROM.
    Znalazłem program który na pewno pomoże każdemu:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic125314.html

Mamy tutaj opis chyba najprostszego w świecie programatora EPROM.

Ten w chipie drukarki samsung to 24C04 - w załączniku zamieściłem wsad do nieużywanego chip-a z limitem na 5000 stron.

A teraz wszystko po kolei co i jak:

1.Łączymy kabelek z powyższego linku.
    2.Z powyższego linku ściągamy ic-prog - konfigurujemy go dokładnie tak jak w opisie - możemy oczywiście ustawić jezyk polski - pamietamy aby pobrać ze strony ic-prog driver do windowsów NT - chyba że używany Win'98.
    3.Wyprowadzenie układu SMD są dokładnie takie same jak obudowy PIC8.
    4.Ja odlutowałem nóżki DATA i CLOCK od płytki - gdy tego nie zrobiłem nie mogłem uruchomić programatora.
    5.Bez większego problemu zczytałem i zapisałem ponownie pamięć.
    6.Może 10zł za nowy chip to nie dużo, ale przyjemność z zaprogramowania pamięci EPROM była wielka :)

Powodzenia w zabawie.
    :)
  • Poziom 10  
    Pisalem wczesniej o odlaczaniu nozek.... tak bylo z zamiennikiem. Przy oryginalnym chip-ie zrezygnowalem tylko z rezystora przez ktory byl podlaczany "CLOCK" - wszystko chodzi po podlaczeniu do zlacza ktorym chip komunikuje sie z drukarka. :)
  • Poziom 11  
    Robiłeś to na wylutowanym epromie?
  • Poziom 10  
    epromu nawet nie ruszalem... podlaczylem sie do plytki w ktora byl wmontowany
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie programowania tego eprom-u.
    Czy dane zawarte na innym epromie tego samego rodzaju są do sczytania, żebym mógł wgrać dane na "zużyty" eprom?
    Oczywiście eprom chodzi tyle tylko, że jest z tonera który pokazuje "PUSTY" na wyświetlaczu. Pozdrawiam MD(szaaleniec)
  • Poziom 10  
    Mozesz zczytac kazdy inny eprom od tego modelu, ale musisz to zrobic przed jego zainstalowaniem w drukarce. Mozesz rowniez zmienic date w zawartosci epromu, wtedy drukarka zobaczy go jako calkiem inny toner.
    Pozdr.
  • Poziom 17  

Dobrze kombinuje ze to w czerwonym to data a to w zielonym to numer seryjny?
  • Poziom 13  
    A macie może pomysł jak podłączyć płytke z chipem do programatora JDM ???
  • Poziom 10  
    wsh ... bardzo dobrze kombinujesz.
    Ja prawdemowiac przy nowym programowaniu zmieniam tylko numer seryjny, a dokladnie dodaje 1 przy kazdy czyszczeniu.
    delfinek - pogramator zamieszczony w pierwszym poscie jest na prawde prosty, do zrobienia w 10 minut.
  • Poziom 13  
    zyb masz racje nie jest jakoś skomplikowany ale mam programator JDM :):) więc poco go robić

Bardziej mnie zastanawia jak go " wpiąć" w płytke z chipem bez wyciągania scalaka??? z elektroniki za dobry nie jestem :):)
  • Poziom 10  
    zyb napisał:

Powodzenia w zabawie.
    :)

No i piękne dzięki - działa jak trzeba po lekkiej modyfikacji hardware :)
    (musiałem dołożyć jeszcze dwa zenery na linie DATA i CLK)
    Tym sposobem obniżyłem koszty eksploatacji mojej drukarenki o kolejne
    parę złociszy.
  • Poziom 11  
    Delfinek, musisz kupic taka przejscówke na czteropinowe smsd chyba zwie sie to SOIC Clip. Mam taki model5250 tylko ze drogie chyba ze 40 zeta ale za to zaoszczedzisz troche na chipach a i sprzet zostaje
  • Poziom 13  
    Dzieki ale juz sobie poradziłem :) Polak potrafi
  • Poziom 1  
    mam drukarkę scx 4200 i kurcze nagle przestała drukować tonek emty ale tak pisało już wczesniej moze chip.. proooszeee jak zresetować chip
  • Poziom 13  
    mikolajczyk-24

Cały ten temat jest poświęcony takiemu problemowi :):) odpowiedz masz powyżej
  • Poziom 10  
    hi, anyone who know how to reset chip scx-4200.
  • Poziom 11  
    Proponuje pony prog podłączenie do kostki

Dodano po 7 [minuty]:

Dorzucam z noty katalogowej wyprowadzenie 24c04

bez problemu załadowałem programik umieszczony wcześniej działa na 200%
  • Poziom 10  
    ja posiadam drukarkę lexmark e120.
    też ma chip, szukam sposobu na reset.
    Czy ten programator będzie dobry?? rozumiem że wsad raczej nie ale??...
  • Poziom 2  
    witam ja nie moge za zadne skarby zresetowac swojego wsadu mam odczyt zmieniam numerki i lipa
  • Poziom 39  
    @gradek83 bądź łaskaw opisać znaczenie każdego pliku, które wrzuciłeś...
    A w jakim celu w plikach są upchane ogólnodostępne sterowniki i ogromne, po 2 MB, zdjęcia chipów?...
    Pliki o wielkości 29MB i 10MB są w zasadzie nieprzydatne.
  • Poziom 2  
    Panowie odświeżenia kotleta kiedyś robiłem reset i mi nie szło po kilku próbach się udało w końcu kupiłem programator vvdi który naprawdę polecam jest dużym kombajnem wszystko czyta co tylko obsługuje i za pierwszym razem tym razem poczytalo Zapis do pliku bin naprawdę polecam.