Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] Oscyloskop analog.-cyf. Philips PM3352A uszk.

sq6fmy 03 Lip 2008 22:39 1994 1
  • #1 03 Lip 2008 22:39
    sq6fmy
    Poziom 22  

Oscyloskop analogowo cyfrowy Philips PM3352A. Dwa kanały, pasmo 60MHz, próbkowanie 100MS/s.

Uszkodzenie polega na przenikaniu sygnału z kanału A na B i odwrotnie. Poza tym najniższa pozycja przy braku sygnału wejściowego to 1cm powyżej dolnej krawędzi ekranu. Poza tym jeżeli pracuje tylko kanał A to wykres można przesuwać potencjometrami przesuwu A (co jest oczywiste) a także B. Przypuszczalnie uszkodzenie tkwi w przełączniku/multiplekserze kanałów (gdzie dochodzą sygnały analogowe z wejść oraz z DACa oraz do ADC w trybie cyfrowym). Wywnioskowałem to na podstawie schematu blokowego i objawów. W trybie cyfrowym brak sygnału. W trybie analogowym AUTOSET działą. Wzmacniacze X odwzorowują amplitudę sygnału wejściowego prawidłowo, podstawa czasu działa też ok. Płyty oscyloskopu nie noszą sladów ingerencji.

Mam możliwość zdobycia serwisówki ze schematami dla osoby, która zdecyduje się na zakup oscyloskopu i wyrazi chęć jej posiadania. Kwestia najwyżej dwóch dni, wiem kto ją posiada i za co się wymieni - zreszta to już mój problem jak ją zdobęde. Na pewno nie ma co się napalać, że z serwisówką każdy amator naprawi ten oscyloskop. To nie polski ST-315.

Specyfikacja: http://www.testequipmentdatasheets.com/index_cards/P/Philips/PM3375,_PM3355,_PM3365A,_PM3350A.pdf

Cena: 520zł. Informacje TYLKO na PW

• #2 20 Lis 2008 19:57
    sq6fmy
    Poziom 22  

Nowa cena uszkodzonego PM3352A: 350zł.

Mam też do sprzedania uszkodzony oscyloskop Philips PM3264. Analogowy, czterokanałowy, pasmo 60MHz. Brak mu wszystkich nakładek na potencjometry/przełączniki. Obraz (a raczej wielka kropka i to poza ekranem z lewej strony) jest widoczna tylko w trybie XY. Cena: 150zł