Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroniczna perksuja - zdjęcie, opis, źródło

mi_ma 04 Lip 2008 09:01 5816 6
  • Elektroniczna perksuja - zdjęcie, opis, źródło

Projekt dla miłośników perkusji. Poniżej projekt pozwalający na zbudowanie kontrolera do elektronicznej perkusji. Do budowy potrzebne są:

Wyświetlacz LCD (16×2)
    kilka wzmacniaczy
    22 wejścia analogowe
    2 wyjścia analogowe
    22 potencjometry
    4 przyciski kontrolne
    jedno wyjście MIDI
    jedno wyjście RS-232

Celem tego projektu jest zbudowanie urządzenia z możliwe jak najtańszych elementów. Mimo to całość ma działać jak najbardziej profesjonalnie. Dzięki wykorzystaniu mikrokotnrela PIC budowa staje się całkiem prosta.

źródło http://www.edrum.info/

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 832 postów o ocenie 737, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
  • PCBway
    kamil22011
    Poziom 18  
    Witam,
    Świetny projekt. Sam chętnie zbuduję jeśli cena nie przekroczy oczekiwanej czyli 300zł. Jak tylko przeliczę to napiszę.
  • PCBway
    kacperf
    Poziom 2  
    Trochę odświeżę temat, bo zastanawiam się nad zrobieniem tego modułu eDrum. Co do tego będzie potrzebne i czy do grania na tym module potrzebny jest komputer, bo jakoś tak słyszałem :P
    wojteke
    Poziom 10  
    Witam! Ja również planuje budowę tego. Czy ktoś to już złożył? Na początek chciałbym zrobić wersję 8 kanałową i jest taki problem że płytki są w pdf i analogowa wygląda dobrze ale ten moduł cyfrowy wydaje mi się że przy kompresji zrobiło się pełno błędów (ścieżki się łączą). Schematy są w formacie gerber files i nie wiem czym to odtworzyć próbowałem kilku programów i nic. Jeśli ktoś to robił to proszę o informację.
    pawelstojek
    Poziom 11  
    witam
    Mój brat się napalił żeby to zrobić, pomagam mu bo mam troszkę większe doświadczenie. Zrobiliśmy PCB metodą termotransferową, analog jest łatwy w sensie nie jest gęsty, ale cyfrowa płytka jest bardzo gęsta, niby mało elementów na niej ale ścieżki są bardzo blisko siebie.

Po złożeniu i zaprogramowaniu PIC chcieliśmy uruchomić samą płytkę cyfrową i tu zaczęły się problemy :)
    - wyświetlacz - świeci podświetlenie oraz wszystkie segmenty górnej linii, natomiast dolna linia nic nie wyświetla.
    - dioda od MIDI ponoć ma mignąć podczas załączenia układu, u nas lipa :)

-obecnie chcemy zmienić wyświetlacz bo są podejrzenia ze przy pierwszej próbie został źle podłączony i został uszkodzony (brat dał 12 V z podświetlenia wyś. na sterowanie, a powinien dać 5V i odwrotnie )
    - i szukamy zwór na PCB cyfrowym, bo bardzo łatwo tam o nie, jedną zworę znaleźliśmy między 22 a 23 noga leci ścieżka do 27 nogi PIC wiec tam uważajcie

może ma ktoś jakieś spostrzeżenia z budowy to niech się podzieli
    wojteke
    Poziom 10  
    Wczoraj w końcu przyszły części i dziś nadszedł czas na uruchomienie modułu cyfrowego i... 50 % sukcesu (tak bynajmniej myślę;)). A mianowicie po włączeniu miga zielona dioda od MIDI, świeci się dioda od zasilania i podświetlanie wyświetlacza, ale na wyświetlaczu nic nie ma do czasu aż poruszę kabelkami, wtedy pokazują się 16 prostokącików. Nie mam jeszcze tej płytki nawigacyjnej, i muszę posprawdzać te blaszki do goldpinów.
    Czy podczas uruchamiania powinien wyświetlić się napis Edrum 15 czy coś w tym stylu? Korzystam z firmware v1.6.5

Aktualizacja 03.08.2010 17:34

Zmieniłem wszystkie zaciski na goldpny tak że tam wszystko styka i jest taki bajer że
    coś tam mignie na zmianę, tzn. raz włączą się napisu i za ułamek sekundy znikną podświetlenie świeci dalej, odłączam od zasilania, podłączam ponownie teraz migną kwadraciki itd. Co może być przyczyną wgrałem firmware'a starszego v1.6.4 i to samo?

Aktualizacja 03.08.2010 20:44

Zmieniłem potencjometr do kontrastu i teraz nie wyświetlają się napisy tylko w pierwszym wierszu kwadraciki, a po chwili i w drugim wierszu .

Już chyba wiem co jest problemem teraz mi się nie chce robić więc poczekam do jutra. A mianowicie wyświetlacz kupiłem w AVT (ten za 16 zł) oznaczenie HY-1602F więc podłączyłem go według instrukcji z pdf'a ze strony przedmiotu jednak okazało się że wyświetlacz który przysłali to nie ten co na stronie, a HY-1602E, co całkowicie zmienia połączenie (inna kolejność pinów), więc jeśli to się sprawdzi może uruchomię powinno działać.

Aktualizacja 04.08.2010 12:07

NIE DZIAŁA :/