Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odbiór TVN w Tomaszowie Mazowieckim - jaka antena ??

blazej_b 04 Jul 2008 09:41 2842 6
    blazej_b
    Level 10  
    Witam!
    chciałbym odebrać TVN w tomaszowie na Warszawskiej a konkretnie kolo Tesco. obecnie używam ATX-55, z ktorej odbieram :

TVP1 z Tomaszowa Mościckiego (bez problemu)
    z Łodzi Komin EC-4 (Andrzejewskiej) :
    TVP2
    TVP INFO/Łódź
    POLSAT
    TV4 (słaba jakość)
    Puls ale bardzo śnieży, czasami można oglądać
    a TVN idzie z Sienkiewicza tylko, że po nim ani śladu.

do Łodzi z Tomaszowa jest ok. 45 km

lista nadajników w łódzkim http://radiopolska.pl/wykaz/pokaztv_nwoj.php?pid=5

w sklepie zaproponowano mi ATX-91 (podobna najlepsza na rynku, a jeszcze lepsza to ATX-107), jednak ja myślę o YAGI i do tego symetryzator

znam też takich, co z siatkówki odbierają TVN, co w ogóle nie wiem jak to jest możliwe.

w jeszcze myślałem o Polaris

i nie wiem co mam wybrać ,jedni mówią, że YAGI najlepsze, inni, że ATX, a może coś innego polecicie??

Z góry dziękuję za odpowiedzi
    jocker_en
    Level 21  
    Widzę że stary temat ale jak coś wybrałeś to napisz co. ATX 91 czy 107 to są anteny yagi :) bo yagi to typ anteny a nie firma ;) teraz założyłem ATX 91 YAGI i wywaliłem oczy bo nigdy z mojej lokalizacji nie miałem pulsa czy tvp kraków zamawiam właśnie 107 a inne anteny cóż z kim by nie rozmawiał to jest tak YAGI najlepsza ALE czasem jest tak że siatkowa starczy a inna nie poradzi sobie taka uroda miejsca i tyle a jeśli chodzi o anteny jako o ich zysk energetyczny i to co potrafią zdziałać to YAGI ATX 107 :)
    blazej_b
    Level 10  
    na razie nic... teraz mam tylko tvp1, 2 roznie to z nia, tvn ip olsat przjesciowo ;-( wiec chyba pozostaje mi tylko sat
    jocker_en
    Level 21  
    Na pewno masz coś pomiędzy tobą a nadajnikiem z 45km powinno się dać coś złapać a wbij na sztywno częstotliwość tvnu i pobiegaj anteną może po dachu itd gdzieś się musi być sygnał może
    tomarex
    Level 24  
    jocker_en wrote:
    i wywaliłem oczy bo nigdy z mojej lokalizacji nie miałem pulsa czy tvp kraków

Bo to nowo uruchomione nadajniki.
    TVP Kraków np uruchomiono w Katowicach/Kosztowy dla mieszkańców zachodniej małopolski.
    terrade
    Level 36  
    blazej_b wrote:
    na razie nic... teraz mam tylko tvp1, 2 roznie to z nia, tvn i polsat przejsciowo ;-( wiec chyba pozostaje mi tylko sat

To się nie trzyma kupy, antena którą masz nie obejmuje TVP1, więc odbierasz to na "kablu" (bo nadajnik jest tak blisko). Co do reszty to powinno się udać z przedwzmacniaczem ok.25dB. A jeśli nie (gdy masz jakieś przeszkody po drodze np.las itp.) to z drugiej strony masz Przysuchę/Kozłowiec - też odległość ok.45km i 4 programy po 100kW.
    irekr
    Moderator
    Błażej , próbowałeś obrócić antenę na Warszawę i odebrać TVN na 35tym kanale? Powinieneś odbierać...