Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio peiying 8138u w kadecie trzeszczy

yaro05 04 Lip 2008 12:26 1202 1
  • #1 04 Lip 2008 12:26
    yaro05
    Poziom 1  

Witam mam pewien problem. zakupilem nowe radio peiying 8138u. Wszystko gra super tylko jest jedno ale. w momencie uruchomienia silnika w samochodzie opel kadet 1,3, 55kW(75kM) gaznik, rok 1989 radio zaczyna trzeszczec. Sprawdzilem to w ten sposób. załaczylem radio i wszystko ok, grało bez zarzutów. tylko uruchomilem silnik zaczelo trzeszczec. dzieje sie tak tylko w radiu bo mp3 czytane z sd graja bez zarzutu.
    Najbardziej co mi nie pasuje to czasem jade samochodem i tych zakłocen nie ma? czy to kwestia ze jest na tyle silny sygnał radiowy ze układ zaplonowy go nie zakłoca?? Prosze o pomoc i z góry dzięki.
    Weim ze moge zastosowac filtr, ale to eliminuje skutek, jestem na tyle dociekliwy ze wole eliminowac przyczyne, no chyba ze to nie mozliwe bo winny bedzie komputer, a to troche droga zabawka

0 1
  • #2 04 Lip 2008 14:22
    SlaweK
    Poziom 43  

To dość trudny problem bo sprzęt no name ma marne ekranowanie, marne filtry zasilania, marny tuner, do tego stare auto. Nie jest powiedziane że zakłócenia dostają się po zasilaniu, pewnie po masach i przez antenę też. Odkłócić zasilanie przy alternatorze, sprawdzić szczotki, wymienić kable wysokiego napięcia, kopułkę rozdzielacza, odkłócić cewkę zapłonową, sprawdzić masy anteny...

SławeK

0