Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy Bluetooth nie łączy się z telefonem

04 Lip 2008 15:34 2026 11
  • Poziom 11  
    Witam,
    Coś mnie pokusiło tym razem żeby kupić blutootha, trochę irytowało mnie podłączenie różnego rodzaju kabli do telefonów, później to wszystko zalega na biurku.

Znalazłem ciekawą ofertę na allegro i kupiłem. Wszystko super, ale na dołączonym CD jest tylko Acrobat Reader i program do obsługi bluetootha BlueSolei.
    Po instalacji BlueSolei nie może połączyć się z telefonem (i odwrotnie).
    Próbowałem zainstalować inną wersję ale nic to nie zmieniło.
    Proszę o pomoc, może ktoś z was wie co robić bo ja szczerze mówiąc straciłem już nadzieję.
    W załączniku kilka fotek....
    PS. menadżer urządzeń w ogóle nie widzi blutootha.

• Poziom 37  
    Należy stosować zasadę, że w pierwszej kolejności instaluje się sterownik do urządzenia USB dopiero potem podłączamy urządzenie do portu.
    BlueSolei nie działa i nie będzie działać do póki system prawidłowo nie rozpozna urządzenia bluetooth.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    No tyle to i ja wiem...
    A co zrobić aby system rozpoznał urządzenie blue...?
    Na płycie poza Acrobatem i Bluesolei nic nie ma.
  • Poziom 37  
    Tyle to i Sam wiesz, a instalujesz BlueSolei i jeszcze inny jak brakuje Tobie sterowników do urządzenia :D
    Poszukaj w internecie na stronie producenta jeśli na płycie ich nie ma bo z obrazka to trudno się domyślać czyj to produkt.
    Możesz spróbować we właściwościach urządzenia wyszukiwanie automatyczne sterownika.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Tak dla orientacji, blutooth made in china.
    Ten model jest zamawiany przez różne firmy i tylko logo sprzedającego narzucane jest na opakowanie.
    W praktyce ten blu może mieć 15 nazw albo i więcej.
    Na moim opakowaniu są jakieś krzaczki, znaczki, drzewka.
    Widzę, że chyba nic nie zdziałam.
  • Poziom 37  
    Próbowałeś utomatycznie wyszukać sterowników?
  • Poziom 11  
    tak, dawałem mu ścieżkę do sterów z płyty CD i nici, nie znajduje.
  • Poziom 22  
    mam pytanie, kupiles ten nadajnik/odbiornik za ok 15 czy za 45 zl, jezeli za 15 mozliwe ze jest uszkodzony lub poprostu nie dziala jak czesto widuje tego typu sprzet, sprawdz na innym komputerze czy widzi go poprawnie i rozpoznaje, jezeli tak to usun oprogramowanie, wraz ze sterownikami (o ile jakiekolwiek do bluetootha istalowales) i sprobuj ponownie.
  • Poziom 11  
    nie jest to sprzęt renomowanej firmy.
    moje podejrzenia też padają na wadę samego urządzenia.
    Już się uporałem ze sterownikiem, "działa" na starszej wersji bluesolei w sensie pokazuje prawidłowo zainstalowane urządzenie w menadżerze urządzeń, jednakże nadal nie mogę się połączyć.

PS. to ja może pójdę po młotek....
  • Poziom 37  
    Kolega chyba mnie nie zrozumiał.
    Zastosuj się do zaleceń kolegi w menedżerze urządzeń odinstaluj Blu "stare" sterowniki, uruchom ponownie komputer, podłącz Blu i jak pojawi się takie okienko jak w załączniku to pozwól na wyszukanie sterowników w internecie a nie z CD (pisałeś że i tak ich tam nie ma).

Mam nadzieję, że jasno to opisałem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    już wcześniej tak robiłem, znalazłem opis rozwiązania problemu na stronie microsoftu w dziale pomocy.
    To jak i usuwanie kilku plików z rejestru, jak również ponowna instalacja blusolei, który sam w sobie posiada sterowniki doprowadziła do sytuacji, którą wyżej opisałem.
    Program oraz urządzenie jest już rozpoznawane przez system jednakże nadal nie mogę się połączyć, tel pyta o podanie hasła a ja podaje wczesniej ustawione hasło w programie i wyskakuje komunikat w telefonie o niezgodności haseł.

Gdy próbuje ustanowić połączenie z PC, pojawia się komunikat o braku urządzeń typu bluetooth.
  • Poziom 37  
    Podajesz hasło w Solei i takie samo wpisujesz w telefonie.
    U mnie działa, a raczej działało bo na razie nie korzystam.