Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop hp pavilion ze4400 (nie zapala się matryca)

AWJR1951 04 Lip 2008 18:48 2186 4
  • #1 04 Lip 2008 18:48
    AWJR1951
    Poziom 20  

Witam,włączając dzisia wyżej wymienionego laptopa stwierdziłem że zachowuje sie dziwnie. Po wcisniećiu przyćisku zapalają sie kontrolki podswietlające przyciski (poniżej na fotce) 4-razy z przerwami. Dopiero jak sie zapalą 5-ty raz to laptop zaczyna pracowac, lecz matryca nie świeći. A chcąc go wylaczyc to musze przytrzymać przycisk przez 5-sekund zanim sie wyłączy.Co powoduje takie zachowanie?Dodam że zdemontowałem sd-rom i dysk, ale bez skutku.Rano laptop działał normalnie.
    Pozdrawiam.

Laptop hp pavilion ze4400 (nie zapala się matryca)

0 4
  • #2 04 Lip 2008 18:52
    jaro-44
    Poziom 10  

witam
    a dziala na zewnetrznym ale znajac te kompy to uwalona plyta
    mam kilka takich uszkodzonych i sprawnych
    wiec moja rada sprawdz na zewnetrzntm monitorze
    jesli nie zadziala sprzwdz procesor

0
  • #3 06 Lip 2008 20:27
    AWJR1951
    Poziom 20  

Podłączyłem monitor i laptop odpalił tak na monitorze, jak i na własnej matrycy ale już po odlaczeniu monitora i uruchomieniu laptopa znowu to samo. Wziąłem jeszcze raz podlączyłem mopnitor ale bez skutku.Myśle ze to coś poważnego.A co do procesora to czy można go wymienić?

0
  • #4 07 Lip 2008 06:40
    dexi
    Poziom 29  

Może to być problem z zarządzaniem energią. Ponieważ posty wyglądają bardziej autentycznie z podaniem jakiego ś przykładu z własnego życia to...:

Mam HP Pavilion 6500 i zostawiłem go włączonego na noc włączonego i zamknąłem LID (opuściłem LCD) i wyłączyło się tak jak zawsze podświetlenie i obraz. Rano po otwarciu laptopa nie było żadnego obrazu (nawet podświetlenia). Ruszałem myszką i próbowałem coś pisać, ale oprócz dźwięków nie było nadal żadnego obrazu. po uruchomieniu LCD też się nie uruchamiał.

Odłączyłem wszystek sprzęt, wyjąłem wtyczkę i baterię. Po włożeniu wszystkiego laptop zadziałał normalnie i bez żadnych problemów. To idiotyczna rada, ale może coś pomoże.

Przytrzymując przycisk zasilania przez 5sec, to tak jakbyś odcinał zasilanie do komputera.

0
  • #5 25 Lis 2008 22:34
    AWJR1951
    Poziom 20  

Witam,wracając do mojego laptopa może ktoś wie gdzie moża by go naprawić?
    Pozdrawiam.

0