Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adaptacja starej drukarki fiskalnej

04 Lip 2008 21:28 1347 6
  • Poziom 17  
    Witam! Ostatnio będąc w piwnicy znalazłem drukarkę fiskalną, na rolki papieru termicznego - niestety nie wiem jak dokładnie się on nazywa, jednak w tym wypadku nie ma to żadnego znaczenia.
    Ponieważ drukarka jest sprawna zacząłem się zastanawiać czy można by wykorzystać ją do zrobienia drukarki kodu kreskowego na takim samym papierze, jednak różnica była by taka że papier byłby samoprzylepny. Działało by to mniej więcej tak jak wagi w supermarketach na dziale owoce warzywa. Zapewne trzeba by napisać program który rozwiązywał by problem generowania kodu oraz samo oprogramowanie do drukarki. Problem jest jeden. EAN-13 - to chyba jedyny pomysł na rozwiązanie tego cuda. Moje zapytanie brzmi, co o tym myślicie? Oraz od czego powinienem rozpocząć.
  • Poziom 12  
    Witam!

Pierwszy raz jestem w tym dziale, ale postaram sie pomóc ;)

A więc:
    Tak, będzie trzeba napisac kilka linijek programu, ale nie jednego, program do generowania kodu kreskowego, trzeba będzie napisać program rozpoznająwyjący kod kreskowy, czyli jak zapiszesz kilka kodów kreskowych w pamięci drukarki to żeby ona umiała je rozpoznać i przypisać do np. danego produktu, no i samo oprogramowania do drukarki też i do tego jeszcze ewentualna przeróbka drukarki.

A sam pomysł nawet, nawet. Ale tak z ciekawości, po co ci drukarka kodu kreskowego?? :?:
  • Poziom 17  
    Odpowiadając!
    Rodzice prowadząć własną działalność gospodarczą muszą dokonać ometkowania towaru. Czyli 4 cyfrowy kod i cena detaliczna dla klienta. Wszystko było by prosciej gdyby towar miał nadany kod 4 cyfrowy i drukareczka pykała by kody do towaru i pykała cenę detaliczną. Jak by drukowała już w kodzie kreskowym to łatwiej było by przy sprzedaży
  • Poziom 12  
    Aha. No a sprzęt masz? Taki jak. lutownica czy programator?
    Aha i jeszcze jedno, czy kod kreskowy właśnie ma zapamiętywać drukarka czy masz komputer i chcesz z niego przesyłać od razu dane?

P.S. Możesz dać zdjęcie tej drukarki, było by łatwiej.
  • Poziom 17  
    Największy problem jest własnie z programatorem. Nie ukrywając było by to moje "pierwszy raz" z elektroniką cyfrową. Programować potrafię. Myślę że najbardziej sensownie było by wysyłać do drukarki. Żeby nie programować drukarki, ze względu na to że ceny wachają się tak bardzo że uciążliwe by było programowanie drukarki co nowa seria, partia towaru
  • Poziom 12  
    No pewnie, że tak byłoby najlepiej - wysyłać do drukarki.
    Wiesz rozbierz obudowę tej całej tej drukarki i zrób kilka fotek, bo na samych słowach to ciężko określić co trzeba zrobić.
  • Poziom 17  
    okej :) jak tylko przywiozą z nad morza aparat (za 2 dni) to wrzuce fotki, bo telefonem to wiadomo jaka jakość