Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Optiview II 17A ciemny obraz chociaż rozjaśniony na maxa

stypo 04 Lip 2008 22:20 2513 9
  • #1 04 Lip 2008 22:20
    stypo
    Poziom 10  

Witam.
    Jak w temacie pytanie dotyczy co może być przyczyną takiego zjawiska? Już jak odpalam PC to od samego początku monitor jest ciemny. Jak kilka razy sie zdenerwowałem za mocno na niego i "puknąłem" go w bok obudowy to zaskoczył na normalne kolory ale teraz to bardzo rzadko taka sztuka sie udaje. Może ktoś by mi coś poradził, wyjaśnił, pokazał w miarę możliwości jeśli sie da oczywiście jakoś usunąć ta usterkę.

0 9
  • #2 04 Lip 2008 23:12
    viper19861
    Poziom 18  

Sprawdź kabel sygnałowy, czy wtyczka jest dobrze dokręcona do złącza karty graficznej, ewentualnie zimne luty na płycie sterującej kineskopu.

0
  • #3 08 Lip 2008 19:09
    stypo
    Poziom 10  

słuchaj sprawdziłem wtyczkę wszystko w niej gra, a zimne luty już szukałem i nie widać żeby jakoweś były
    co tu począć??

0
  • #4 08 Lip 2008 19:31
    artis666
    Poziom 26  

Sprawdziłeś obie płytki??

0
  • #5 08 Lip 2008 20:26
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Jeśli działa na pukanie to znaczy że coś nie łączy - zimne luty - najczęściej na wzmacniaczu wizji i jego zasilaniu - często nawet polutowanie nie pomaga - trzeba odessać stary lut i dać nowy.
    Pozdrawiam.
    ps.
    kabel bym wykluczył - brakowało by wtedy koloru lub nie włączył by się po podłączeniu do kompa.

0
  • #6 08 Lip 2008 20:49
    seba_lew
    Poziom 11  

Kolego dariuszm2 tak jak piszesz.
    Miałem podobny przypadek.
    W pierwszym rzucie poprawia sie luty na WN(wszystkie połączenia trafopowielacza i jego tranzystorów kluczujacych),
    następnie na szyjce kineskopu - nawet jesli wygladają dobrze.
    Również w obrębie zasilacza szczególnie wyższych napięć.

0
  • #7 14 Lip 2008 20:09
    stypo
    Poziom 10  

Ok chłopaki dzięki za odpowiedź postaram sie to wszystko jakoś polutować na nowo i zobaczymy co i jak będzie pozdro

0
  • #8 20 Sty 2009 14:09
    lumi3
    Poziom 11  

Witam mam podobny problem z hyundai 19.otóż działa normalnie włacza sie i tak dalej lecz czasami bardzo sie sciemnia i kolory robia sie blade dopiero jak go popukam w obudowe wraca do normy lecz za chwile robi sie to samo.co to moze byc podejrzewam zimne luty ale gdzie ich szukac.co to moze byc luty czy kondensatory

0
  • #9 22 Sty 2009 00:25
    viper19861
    Poziom 18  

Lumi3 zacznij sprawdzanie od płytki znajdującej się na kineskopie i okolic zasilania WN.

0
  • #10 09 Kwi 2009 15:51
    marcfel1500100900
    Poziom 12  

Jeżeli monitor traci jasność, ostrość czy kolory a ustawienia kart graficznych nie dają rezultatu należy zajrzeć do wnętrza monitora. Na powielaczu znajdziemy zazwyczaj dwa potencjometry(biały lub czarny) na wkrętak najprawdopodobniej krzyżakowy lub płaski. Jeden potencjometr służy do rozjaśniania ekranu, a drugi do regulacji ostrości. Jeżeli to nam nie wystarcza musimy poszukać kolejnych potencjometrów do regulacji kolorów (niebieski, czerwony i zielony). Zazwyczaj są trzy przy sobie. Wkładamy wkrętak i obserwujemy zachowanie monitora, regulujemy jak nam pasuje i po zabiegu. Większość monitorów posiada potencjometry do regulacji kolorów ale do jasności muszą mieć na 100%. Skręcamy obudowę i ewentualnie dostrajamy nasz monitor w panelu sterowania. Jeżeli to są chwilowe zaniki kolorów to należy posprawdzać połączenia bądź płynne działanie potencjometrów(często lubią się palić lub nie łączą prawidłowo). Najlepiej je wylutować i sprawdzić jego działanie omomierzem, jak coś nie tak to do śmietnika i wlutować nowy.

0