Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EW 1043S nie wypompowuje wody

05 Lip 2008 07:34 12862 7
  • Poziom 1  
    Pralka Elextrolux EW 1043 S nie wypompowuje wody - przewód odprowadzający sprawdziłem, jest drożny, kabelek doprowadzający zasilanie do silniczka pompki (tak mi się wydaje, że to jest silniczek) jest jakby lekko przypalony. Nie wiem jednak jak zdjąć boczną obudowę, a tym bardziej jak odłączyć kostkę z tym przewodem lub sprawdzić, czy silniczek jest sprawny. Program odpompowania wody nie działa - silniczek chyba w ogóle się nie włącza.
    Czy ktoś może poradzić, co można w tej sytuacji zrobić - czy warto jest kupić książkę Naprawa pralek automatycznych?
    Serdeczności
  • Poziom 20  
    przede wszystkim sprawdzić pompę spustową która znajduje się w przedniej części pralki na dole, prawdopodobnie jest zablokowana. Najlepiej zdemontować ją i podłączyć bezpośrednio pod zasilanie
    pozdrawiam powodzenia
  • Poziom 10  
    Witam pozwolę sobie odświezyć temat bo po co zakładac nowy, a sprawa moja jest nie co podobna.
    Dla wyjaśnienia to jest też pralka ew 1043 s :)
    Wiec tak.
    Pralka nie wypompowuje wody i nie odwirowuje. kilka dni temu skończyła pranie a tu kuku woda została w pralce. Przestawiłem programator na odwirowanie i nic, cisza. Spuściłem wode przez filtr i odkręciłem klapę górna zeby zobaczyć czy styki na płytce programatora są oki. I były oki. po jakims czasie odpaliłem ją na sucho i odwirowała i wypompowała resztą wody. I myślałem ze jest oki.

A dziś znów ta sama sytuacja, to było 1 pranie od czasu tamtej sytuacji. I znów to samo woda w pralce stoi. Zauważyłem, że pranie jest nie wypłukane bo został płyn do płukania w zbiorniku. Po przestawieniu programatora na płukanie pralka nie reaguje, z reszta po ustawieniu na odwirowanie też jest cicho. DO tego jakby pompa dziwnie chodziła. Głośno jakoś hmmmmmm

Pytanie:
    Czy programator padł , czy moze to coś z pompą i dlatego pralka głupieje?
  • Specjalista AGD
    dufi.broda napisał:

Czy programator padł , czy moze to coś z pompą i dlatego pralka głupieje?

To silnik pompy głupieje i należy go wymienić - jest standardowy i ogólnie dostępny.
  • Poziom 10  
    Mam pytanko. jak sie od niego dobrac, czy jest to trudna sprawa? Do silnika od pompy ma sie rozumieć.
  • Poziom 1  
    W innym poście znalazłem że należy obrócić pralkę na odpowiedni bok by nie zalać programatora resztkami wody. Wtedy, od spodu, mamy dostęp do pompy odpływowej.

Mam pytanie. Aby obrócić pralkę na bok należy jakoś zabezpieczać bęben itp.? Czy mogę ją najzwyczajniej obrócić nie zabezpieczając niczego?
  • Admin grupy AGD
    stilgaw napisał:
    W innym poście znalazłem że należy obrócić pralkę na odpowiedni bok by nie zalać programatora resztkami wody. Wtedy, od spodu, mamy dostęp do pompy odpływowej.

Mam pytanie. Aby obrócić pralkę na bok należy jakoś zabezpieczać bęben itp.? Czy mogę ją najzwyczajniej obrócić nie zabezpieczając niczego?

Przewróć maszynę na plecy - wtedy możesz grzebać ile wlezie.
    Temat zamykam z uwagi na pkt 13 Regulaminu.