Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy w kostce jest też styk antenowy??

Kornel_g 05 Lip 2008 12:42 1461 11
  • #1 05 Lip 2008 12:42
    Kornel_g
    Poziom 13  

Witam
    Mam następujący problem. Zastanawiam się czy w kostce do podłączenia radia w samochodzie Fiat Siena znajduje się kabel antenowy??? Kostki w radiu i samochodzie pasują do siebie ale w radiu jest jeszcze wolne wejście na antenę a w samochodzie nie widzę dodatkowego kabla. Antenę zamontowałem, kabel antenowy jest, po przemierzeniu miernikiem doszedłem do wniosku że jest to jeden z tych w kostce. Przeglądałem schematy na necie i nie znalazłem kostki z kablem antenowym. Czy to będzie działać??? Na razie nie mam możliwości sprawdzić czy radio będzie odbierać bo nie mam głośników.

0 11
  • #2 05 Lip 2008 13:09
    viper19861
    Poziom 18  

Jeśli kabel jest w kostce to było by to dość nietypowe rozwiązanie, sprawdź dokładnie czy nie ma dodatkowego wtyka podłączanego do radia. Osobiście nie spotkałem się z tak podłączana anteną.

0
  • #3 05 Lip 2008 13:35
    Kornel_g
    Poziom 13  

Z radia odstaje króciutki kabel antenowy z wejściem, stąd właśnie wzięły się moje wątpliwości. Przed chwilą podłączyłem radio tak prowizorycznie (ale nadal bez głośników) i dałem by szukało stacji, i niestety przelatuje przez całe pasmo i się nie zatrzymuje, chyba będę musiał odłączyć ten kabel od kostki i dorobić końcówkę.

0
  • #4 05 Lip 2008 16:55
    viper19861
    Poziom 18  

Jakiego typu jest ten kabel? jednożyłowy czy koncentryczny? Anteny najczęściej (choć nie zawsze) maja doprowadzony sygnał do radia kablem koncentrycznym. Wtedy musisz dorobić odpowiednią końcówkę.

0
  • #5 05 Lip 2008 17:12
    SlaweK
    Poziom 43  

Miałem raz Sienę która nie miała głośników choć kable były i nie miała anteny i kabla. We Fiatach jeśli była antena do z reguły w tych latach z wtyczną tzw "blaupunktowską". Popatrz, może kabel wpadł głęboko w otwór po radiu.

SławeK

0
  • #6 05 Lip 2008 17:23
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Fiat na Polskę wyczyniał cuda z instalacją radiową. Np. w pandach w pierwszym roku ich dostępności można było wybierać między opcją z głośnikami i radiem, wszystko raczej marnej jakości za kilka tysięcy, albo bez. I to "bez" oznaczało brak przewodów głośnikowych, przewodu antenowego i samej anteny.Nawet zasilania nie było doprowadzonego. Normalnie szczyt chamstwa...
    A w twoim aucie, to tak, jak SławeK napisał, poszukaj czy gdzieś nie wpadł, nie jest wciśnięty... A jeśli to auto z drugiej ręki, to spodziewaj się, że może być i ucięty. Wielu właścicieli auto przy sprzedaży postępuje w myśl zasady: "po mnie choćby potop" i rżnie bez opamiętania przewody przy radiu.
    W kostkach ISO nie jest przewidziany sygnał antenowy.

0
  • #7 08 Lip 2008 09:07
    Kornel_g
    Poziom 13  

Auto miał od nowości mój dziadek, teraz ja go mam, a on nigdy nie myślał o radiu. W instrukcji znalazłem obrazek na którym jest namalowany ten kabel. Zaglądałem do tego otworu przez lusterko i świeciłem latarką i nic nie znalazłem, chyba będę musiał ściągnąć plastiki

0
  • #8 08 Lip 2008 21:23
    Błażej

Antena w aucie jest? W którym miejscu?

0
  • #9 12 Lip 2008 20:47
    norbert.s.

Kabel w Sienie jest podwiązany we wnęce radiowej opaską zaciskową i trzeba troszeczkę za nim pogrzebać, końcówka anteny typu "fajka".
    Anteny nie ma, jest instalacja i najlepiej kupić oryginalny zestaw Uniconu Siena-Palio z gwintowanym gniazdem antenowym i anteną.
    Dojście do wykręcenia zaślepki i wkręcenia gniazda przez lampkę, która jest na zatrzaskach, lampkę podważać od strony szyby.

0
  • #10 14 Lip 2008 09:22
    ksiezak2
    Poziom 12  

Kolega Norbert .s dobrze napisał ,anteny nie ma instalacja jest ,wystarczy dobrze poszukać ,ja ostatnio montowałem radio kupione w Media które klient przyniósł do Mnie do sklepu ,aby zamontować -właśnie Fiat Siena i znalazłem podpięty kabel z prawej strony, spięty był opaska plastikowa koloru białego natomiast kable od zasilania i głośników są lużne akurat u Mnie to tak wyglądało ,widocznie ja trafiłem na taki sam jak kolega Norbert:)
    Pozdrawiam

0
  • #11 14 Lip 2008 19:24
    garsija
    Poziom 14  

witam ! Nie wiem czy to coś pomoże ale ja w uno kabel antenowy miałem przypięty opaską zaciskową gdzieś do plastiku pod deską. Poszukaj. A co do tego wejścia antenowego w kostce ISO to w starych radiach podłączenie było właśnie tak rozwiązane, natomiast w nowych chodzi zapewne o zdalne sterowanie anteną ( wsuwanie, wysuwanie).

0
  • #12 14 Lip 2008 21:10
    Błażej

Panie garsija! W kostce iso NIGDY, ale to PRZENIGDY nie było wyprowadzonego sygnału antenowego. Sygnał REMOTE lub jak kto woli EL ANT - czyli sterujący np. anteną jak najbardziej. Ale sygnał antenowy NIE!
    Wydaje mi się, że mylisz iso z kostką stosowaną w tanich radiach kieszeniowych, gdzie faktycznie tak było to rozwiązane.

0
  Szukaj w 5mln produktów