Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy w kostce jest też styk antenowy??

Kornel_g 05 Jul 2008 12:42 1761 11
 • #1
  Kornel_g
  Level 13  
  Witam
  Mam następujący problem. Zastanawiam się czy w kostce do podłączenia radia w samochodzie Fiat Siena znajduje się kabel antenowy??? Kostki w radiu i samochodzie pasują do siebie ale w radiu jest jeszcze wolne wejście na antenę a w samochodzie nie widzę dodatkowego kabla. Antenę zamontowałem, kabel antenowy jest, po przemierzeniu miernikiem doszedłem do wniosku że jest to jeden z tych w kostce. Przeglądałem schematy na necie i nie znalazłem kostki z kablem antenowym. Czy to będzie działać??? Na razie nie mam możliwości sprawdzić czy radio będzie odbierać bo nie mam głośników.
 • #2
  viper19861
  Level 20  
  Jeśli kabel jest w kostce to było by to dość nietypowe rozwiązanie, sprawdź dokładnie czy nie ma dodatkowego wtyka podłączanego do radia. Osobiście nie spotkałem się z tak podłączana anteną.
 • #3
  Kornel_g
  Level 13  
  Z radia odstaje króciutki kabel antenowy z wejściem, stąd właśnie wzięły się moje wątpliwości. Przed chwilą podłączyłem radio tak prowizorycznie (ale nadal bez głośników) i dałem by szukało stacji, i niestety przelatuje przez całe pasmo i się nie zatrzymuje, chyba będę musiał odłączyć ten kabel od kostki i dorobić końcówkę.
 • #4
  viper19861
  Level 20  
  Jakiego typu jest ten kabel? jednożyłowy czy koncentryczny? Anteny najczęściej (choć nie zawsze) maja doprowadzony sygnał do radia kablem koncentrycznym. Wtedy musisz dorobić odpowiednią końcówkę.
 • #5
  SlaweK
  Level 43  
  Miałem raz Sienę która nie miała głośników choć kable były i nie miała anteny i kabla. We Fiatach jeśli była antena do z reguły w tych latach z wtyczną tzw "blaupunktowską". Popatrz, może kabel wpadł głęboko w otwór po radiu.

  SławeK
 • #6
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Fiat na Polskę wyczyniał cuda z instalacją radiową. Np. w pandach w pierwszym roku ich dostępności można było wybierać między opcją z głośnikami i radiem, wszystko raczej marnej jakości za kilka tysięcy, albo bez. I to "bez" oznaczało brak przewodów głośnikowych, przewodu antenowego i samej anteny.Nawet zasilania nie było doprowadzonego. Normalnie szczyt chamstwa...
  A w twoim aucie, to tak, jak SławeK napisał, poszukaj czy gdzieś nie wpadł, nie jest wciśnięty... A jeśli to auto z drugiej ręki, to spodziewaj się, że może być i ucięty. Wielu właścicieli auto przy sprzedaży postępuje w myśl zasady: "po mnie choćby potop" i rżnie bez opamiętania przewody przy radiu.
  W kostkach ISO nie jest przewidziany sygnał antenowy.
 • #7
  Kornel_g
  Level 13  
  Auto miał od nowości mój dziadek, teraz ja go mam, a on nigdy nie myślał o radiu. W instrukcji znalazłem obrazek na którym jest namalowany ten kabel. Zaglądałem do tego otworu przez lusterko i świeciłem latarką i nic nie znalazłem, chyba będę musiał ściągnąć plastiki
 • #8
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Antena w aucie jest? W którym miejscu?
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  ksiezak2
  Level 12  
  Kolega Norbert .s dobrze napisał ,anteny nie ma instalacja jest ,wystarczy dobrze poszukać ,ja ostatnio montowałem radio kupione w Media które klient przyniósł do Mnie do sklepu ,aby zamontować -właśnie Fiat Siena i znalazłem podpięty kabel z prawej strony, spięty był opaska plastikowa koloru białego natomiast kable od zasilania i głośników są lużne akurat u Mnie to tak wyglądało ,widocznie ja trafiłem na taki sam jak kolega Norbert:)
  Pozdrawiam
 • #11
  garsija
  Level 14  
  witam ! Nie wiem czy to coś pomoże ale ja w uno kabel antenowy miałem przypięty opaską zaciskową gdzieś do plastiku pod deską. Poszukaj. A co do tego wejścia antenowego w kostce ISO to w starych radiach podłączenie było właśnie tak rozwiązane, natomiast w nowych chodzi zapewne o zdalne sterowanie anteną ( wsuwanie, wysuwanie).
 • #12
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Panie garsija! W kostce iso NIGDY, ale to PRZENIGDY nie było wyprowadzonego sygnału antenowego. Sygnał REMOTE lub jak kto woli EL ANT - czyli sterujący np. anteną jak najbardziej. Ale sygnał antenowy NIE!
  Wydaje mi się, że mylisz iso z kostką stosowaną w tanich radiach kieszeniowych, gdzie faktycznie tak było to rozwiązane.