Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy CDW 586 S nie wypompowuje wody

05 Lip 2008 17:39 6541 2
  • Poziom 10  
    Mam zmywarkę Candy CDW 586 S. Od pewnego czasu mam z nią ciągłe problemy. Po wymianie pompy wody przez serwisanta były problemy z uszczelnieniem przewodów doprowadzających wodę do pompy, gdyż króćce w nowej pompie mają mniejsze średnice. W końcu udało mi się samodzielnie uszczelnić te węże, gdyż serwis wcześniej nie mógł sobie z tym poradzić. Po krótkim okresie czasu pojawiła się nowa usterka. Okazało się, że pompa wypróżniająca wodę nie działa. Proces zmywania pozornie się wykonał, jednak okazało się, że w zmywarce pozostała woda pobrana na początku procesu zmywania (zawierająca calgonit). Po opróżnieniu zmywarki z wody, przewróciłem zmywarkę i rozłączałem oraz łączyłem ponownie konektory na różnych elementach zmywarki, sprawdzajac działanie pompy. Po kilku próbach udało się ją uruchomić. Zmywarka działała przez miesiąc i ponownie stało się to samo. Mam już dość jej ciągłego wyciągania z zabudowy, opróżniania z wody, przewracania i sprawdzania styków na wyczucie. Niestety, nie mam schematu połączeń - jeśli ktoś posiada schemat lub instrukcję, bardzo proszę o przesłanie. Jestem elektronikiem i orientuję się w schematach i zasadach obsługi urządzeń elektrycznych. Proszę również fachowców o poradę dlaczego zmywarka nie wypompowuje wody. Po ustawieniu programatora w pozycji wypompowywania wody nie dzieje się nic. Jednak napięcie jest podawane na silnik pompy wypróżniającej, bo śrubokręt jest przyciągany przez rdzeń silnika. Mam miernik elektryczny i mogę srawdzać napięcia i prądy oraz rezystancje i pojemności. czy możliwe jest aby wirnik był zablokowany? Czy może kondensator silnika jest niepodłączony? A może istnieje jescze jakaś blokada w postaci hydrostatu lub czegoś innego? Nie znam się na zmywarkach i nie znam cyklu załącznia poszczególnych elementów zmywarki w procesie zmywania. Bardzo proszę o sugestie. W zmywarce na razie jest woda, bo nie chce mi się ciągle ją opróżniać ręcznie i przewracać, aby coś tam w ciemno przestawić i sprawdzić czy działa.
    Pozdrawiam
    Marek
  • e-miernikie-mierniki
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Sprawdź czy jest podawane pełne napięcie na pompę spustową, jeżeli tak a nie działa to do wymiany
  • Poziom 10  
    Odłączyłem pompę odprowadzającą i podłączyłem bezpośrednio do sieci.
    Słychać było warkot sugerujący działanie, ale woda się nie wypompowywała. Opróżniłem zmywarkę z wody i wymontowałem pompę. Po podłączeniu do sieci obracała się. podłączyłem wąż opróżniający i zalewałem pompę z butelki. Pompa pompowała wodę. Zamontowałem pompę z powrotem do zmywarki. Pompa działa prawidłowo. Ciekawe kiedy przestanie znów działać. Nie rozumiem dlaczego pompa działąjąc nie opróżniała zmywarki. Dziękuję koledze schnauzermanowi za zainteresowanie i sugestię.
    Pozdrawiam
    Marek