Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion DRX9375R wzmacniacz.

Kirartv 05 Lip 2008 18:56 1240 5
  • #1 05 Lip 2008 18:56
    Kirartv
    Poziom 15  

Witam.
    Proszę o poradę, jaki wzmacniacz do w/w radia należy stosować?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 5
  • #2 05 Lip 2008 19:39
    djlj24
    Spec od car audio

Dowolny z wejściami cinch. Najlepiej 4 kanałowy i osobny 1 kanałowy na głośnik basowy.

-1
  • #3 05 Lip 2008 19:44
    Kirartv
    Poziom 15  

Dzięki za szybką odpowiedż.
    Aco do DSP DPH9300? Czy po nim musi być jeszcze końcówka?
    Jestem trochę nieświadom w tych kwestiach i będę wdięczny za podpowiedzi.

0
  • #4 05 Lip 2008 19:49
    djlj24
    Spec od car audio

Radio to jest deckiem. Więc nie ma w sobie wbudowanego wzmacniacza - dlatego też nie podłączysz bezpośrednio głośników. Masz 6 wyjść cinch - 2 na przód, 2 na tył oraz 2 tzw. non-fading czyli nie reagujące na regulację przód-tył (np. do subwoofera).
    Procesor DSP chodzi na zasadzie pętli - sygnał z radia wychodzi na procesor dźwięku a potem wraca do radia i jest wystawiany na wyjścia na wzmacniacz.
    Ten model jest naprawdę świetnym radiem, używanym w wielu konkursach Car Audio (nie ważne, że ma już wiele lat bo pochodzi z 1998 roku). Dzięki temu, że korzysta ze wzmacniacza zewnętrznego możliwe jest uzyskanie dobrej jakości brzmienia - wzmacniacz zewnętrzny ma przetwornicę przez co uzyskuje większą moc znacznie się różniącą od komercyjnych napisów 4*50W (w samym radiu maksymalnie do dyspozycji jest 18W na kanał i nic więcej tak naprawdę).

0
  • #5 05 Lip 2008 19:58
    Kirartv
    Poziom 15  

Ok. Dzięki. To wszystko mi bardzo pomogło. Trochę informacji znalazłem w sieci sam, tyle że miałem pewne wątpliwości odnośnie wykorzystywanych końcówek mocy do tego modelu.
    O ile nie masz już więcej nic do powiedzenia, co pomogło by w odnalezieniu odpowiednio niedrogiej ale stosunkowo dobrej 4-kanałowej końcówki mocy, to można zamknąć temat.
    Jeszcze raz dziękuję za poświęcenie mi czasu.
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #6 05 Lip 2008 20:04
    djlj24
    Spec od car audio

Widzę, że wyjścia są w standardzie 4V więc warto poszukać wzmacniacza z takim wejściem. Z firm to radzę unikać wynalazków rodem z bazaru a także nowszych JBL (są to kiepskie wzmacniacze). Warto rozejrzeć się za starszym modelem Alpine ale ciężko będzie coś trafić za małe pieniądze. Nie wspominam tu już o konstrukcjach typu Audison czy też chociażby Rockford Fosgate bo cenowo stoją bardzo wysoko, chociaż są klasy tego odtwarzacza CD.

0