Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CAR300 i komunikat PROGRAM na wyświetlaczu

djlj24 05 Jul 2008 19:43 1682 4
 • #1
  djlj24
  Car audio specialist
  Zdarzył mi się dziwny przypadek - radio CAR300(D), po podłączeniu wyświetlacza i wyłączeniu z klawiatury żądania wpisywania kodu przez 5 sekund po włączeniu wyświetla komunikat PROGRAM. Nie przechodziło akcji rozkodowywania oraz napraw - jedynie zostało dosyć brutalnie wyjęte przez właściciela z samochodu bo podobno miał problem z odbiorem niektórych stacji radiowych (chyba trochę ściemnia bo kod do radia, który nie pasował a radio dotarło w stanie SAFE 7 ale to nie ma znaczenia). Intryguje mnie ten komunikat bo właśnie kolega też dostał CCR600, które ten sam komunikat po włączeniu wyświetla. Nie jest może to uciążliwe bo radio działa poprawnie ale dosyć nieeleganckie. Dodam tylko, że spotkałem już wyświetlacze z tzw. trip komputerem, które po wywaleniu softu wyświetlały też PROGRAM ale to chyba inna para kaloszy.
 • Helpful post
  #2
  MelJey
  Car audio specialist
  Obojętnie pod jaki wyświetlacz to radio podłączysz, to zawsze pokazuje PROGRAM? Czy tylko na wyświetlaczu w aucie? Miałem trzy takie przypadki. Ale zawsze spowodowane to było wywaleniem softu w wyświetlaczu(raz wlaściel przyznał że przy zakładaniu klemy bardzo mu poiskrzyło). W MID-ach nie ma z tym problemu, ale w TID-ach jest ST i ciężko to programować.
  Mogą być też śmieci w 24c01 w radiu.
 • Helpful post
  #3
  waldi58
  Level 24  
  Problem z napisem PROGRAM występuje w tych radiach i jest do skasowania techem.Jest to problem programowy. Czasami pomaga zmiana softu w pamięci radia. Ogólnie dotyczy ustawień w instalacji ( np liczby podpiętych głośników itp.).
 • Helpful post
  #4
  orion
  Level 23  
  Miałem ten problem w car400 i po wgraniu nowej zawartości pamięci w radiu jest ok . A radio podłączone było do mego warsztatowego wyświetlacza .
 • #5
  djlj24
  Car audio specialist
  Radio wyświetla program nawet na standardowym wyświetlaczu ze starej ASTRY - nie jest to wina wyświetlacza. Nie wiem jak doszło do pojawienia się tego komunikatu, rozmawiałem z właścicielem radia i dał je do naprawy bo go denerwowało, że pikało i cały czas wyświetlało SAFE. Jego interesowało tylko aby radio grało i nawet nie zwrócił uwagi na komunikat PROGRAM - zresztą nie dziwię się po tym jak wyjął radio z konsoli (chyba łyżką do opon od TIRa wygląda to okropnie, konsola obdrapana i radio także). W każdym razie radio wróciło do samochodu i nic więcej z nim nie robiłem.