Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Co pocz望 z nieszcz瘰nymi Magnatami

I_Mat 05 Lip 2008 22:18 801 0
  • #1 05 Lip 2008 22:18
    I_Mat
    Poziom 14  

Witam

Wprowadzenie: posiadam g這郾iki Magnat Classic 204 (20cm, 4ro dro積e) zamontowane w tylnej p馧ce, gra這 to jako tako z przednimi JBL'ami (6527, 165mm, dwudro積e) podpi皻e tylko pod radio (Panasonic CQ-DFX572n - nie skomentuje, gra to tragicznie), nawet by jaki w miar bass itp ale generalnie tragizm.
    Z czasem (niedawno) pojawi si u mnie w baga積iku wzmacniacz Axton CAA40 (pono 2x 100 + 2x120W RMS, nigdzie nie mog znale潭 w豉軼iwej mocy, ale fabryczne bezpieczniki to 2x30A), wiec Magnaty zacz窸y robi za g這郾iki basowe (filtr dolnoprzepustowy we wzmacniaczu wycina g鏎ne pasmo) a radio zniknie (zostanie zast徙ione przez.... palmofon SPV m3000 kt鏎y swoj drog gra naprawd nie幢e i z powodzeniem por闚nuje go do wysokiej klasy przeno郾ych odtwarzaczy mp3; chyba, ze uda mi si naprawi radio AIWA MP33R to wtedy telefon b璠zie raczej zb璠ny) jednak p鏦i jeszcze jest to zauwa篡貫m niepokoj帷 rzecz a mianowicie Magnaty przy 鈔edniej g這郾o軼i graj ok, ale gdy dam troch g這郾iej to graj gorzej ni na samym radiu pomimo r騜nych regulacji we wzmacniaczu i ustawieniu wszystkiego na 0 w radiu - przypuszczam, ze to przez fakt, 瞠 p馧ka do kt鏎ej zosta造 przykr璚one troch si prze豉ma豉 i jest ma這 sztywna

Pytanie: jako, 瞠 przez najbli窺ze 5 miesi璚y nie b璠 sobie m鏬 pozwoli na 瘸den subwoofer to Magnaty musz go jako zast徙i (prz鏚 planuje zmieni w ci庵u 4-5tygodni na odseparowany). Stwierdzi貫m dnia dzisiejszego, 瞠 czas najwy窺zy usztywni p馧k czyli po prostu wykonam oddzielnie mocowan do podwozia p馧-p馧k (po這wa d逝go軼i) z p造ty wi鏎owej 18mm (tak posiadam) i na to b璠 k豉d p馧k z odpowiednio poszerzonymi otworami na g這郾iki aby wszystko 豉dnie si komponowa這. Pomys teoretycznie ok ale zacz掖em si zastanawia czy nie da這 by si zrobi jakiej skrzyni dla tych g這郾ik闚 kt鏎e ju posiadam (w ko鎍u po pomini璚iu 'dodatk闚' w postaci 鈔ednio i wysoko tonowej sekcji mam 2x 20cm) a problem polega na tym, ze niestety nie mam poj璚ia jaki litra by豚y najodpowiedniejszy (na parametry T-S nie ma co liczy). Warto si bawi w robienie skrzyni dla g這郾ik闚 kt鏎e powinny by 'free-air'? je郵i tak to z jak obj皻o軼i pr鏏owa?

Zdaje sobie spraw, 瞠 to w zasadzie nie ma wi瘯szego sensu, ale po prostu chce wykorzysta to co ju mam w mo磧iwie najlepszy spos鏏 do momentu a m鎩 bud瞠t uwzgl璠ni subwoofer

PS. Auto mam wyg逝szone matami

0 0