Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Portege 3500 (tablet) jak wgrać system?

05 Lip 2008 23:14 7861 9
  • Poziom 42  
    Witam!
    Może temat stary ale proszę o poradę. Ta toshiba nie ma napędów, kupiłem CD zewnętrzny na USB ale się nie botuje. Czy ten napęd musi być jakiś dedykowany do toshiby, czy może musi być na PCMCIA?
    Albo jakieś inne sposoby ?!
    Padł mi dysk (coś w nim się chyba zatarło bo grzeje się i strasznie buczy jakby się łożysko zacierało) i muszę kupić inny, no i cały system wgrać
    Pozdrawiam!
  • Poziom 1  
    Z tym modelem Toshiby też męcze sie któryś dzień z kolei. Jak dotąd jedyny sposób to połączenie z PC lub laptopem z sieciówką przez protokół PXE. Dalej serwer tftpd i obraz dyskietki startowej + sterowniki MS Network.

Laptop uruchamia sie jakby z dyskietki startowej, formatujesz dysk, łączysz sie z zasobami MSNET na PC i przez xcopy z /E wszystko z i386 z instalacyjnego CD na laptopa. Potem winnt.exe i instalator robi swoje... Ważne by przed czymkolwiek uruchomić smartdrv.exe... bardzo przyspieszy kopiowanie i instalacje.

Po szczegóły zapraszam na priv lub do googli.

Pozdrawiam
    Jarek
  • Poziom 42  
    Witam!
    Dzięki, to wiele wyjaśnia (niestety ale dla fachowca, a ja........troszkę sobie radzę) Może podpowiesz jeszcze, bo ja mam jakieś trzy płyty ponumerowane od 1do 3 "recowery" czy coś takiego z systemem (XP-tablet) i inne programy związane z ekranem itp, ale nie widziałem tam folderu i386
  • Poziom 42  
    Witam!
    Podpowiedzcie jeszcze co może oznaczać funkcja w biosie "LEGACY EMULATION - USB-FDD - ENABLET/DISABLET"
  • Poziom 42  
    Witam!
    Dalej nic nie mogę poradzić, dokupiłem napęd dyskietek na USB i laptop go widzi, mam nowy dysk i bios go widzi (troszkę do przodu.....)
    Włożyłem dyskietkę startową od WIN98 i przebiega wszystko OK, ale napędu CD (USB) nie widzi, czy jest jakaś szansa z tym napędem FDD czy tylko sieć ?
  • Poziom 21  
    Powiem jak ja poradziłem sobie z podobnym problemem.Dysk 2.5' przez przejściówkę podłączyłem do kompa jako główny i wgrałem system w98 (dysk 20GB),prócz tego skopiowałem na ten dysk do osobnego katalogu caly kompletny system instalacyjny WinXP.Dysk odłączyłem od PCta i podłączyłem w Twoim przypadku tabletu.System W98 odpalił się i z jego poziomu uruchomiłem instalację WinXP wybierając jako katalog docelowy ten w którym był W98.Instalator sam usunął W98 i zainstalował WinXP uruchamiając automatycznie porty USB,wówczas masz juz dostep do wszystkiego.Dodam ze było to na SubNotebooku LifeBook 2154 z 10.4 calowym ekranem dotykowym.Troche to trwało ale obecnie,po wgraniu sterowników juz po USB wszystko chodzi jak najlepiej.
  • Poziom 42  
    Witam!
    A działa Ci ekran dotykowy na zwykłym XP? (ekran dotykowy masz "palcowy" czy na piórko?)
  • Poziom 15  
    Witam
    Posiadam takiego laptopa. Co ja się nawalczyłem żeby zainstalować w nim czystego XP bez win98 na początek. Udało mi się też odzyskać system z płyt recowery ale że jest to angielska wersja w moim przypadku bo laptop z USA to sobie odpuściłem.
    Aby zainstalować czystego Xp należy wymontować dysk pożyczyć albo kupić przejściówkę 2,5 na 3,5 '' i podłączyć go do pc. Odpalić PC pod dosem z obsługą CD najlepiej z dyskietki lub jakiejś płytki (polecam Hirens Boot).
    Włożyć CD z Xpkiem wejść do folderu i386 i uruchomić plik winnt.exe Po chwili uruchomi się instalator który przekopijuje wszysykie pliki instalacyjne na dysk. Po przekopiowaniu plików bedzie restart i tu trzeba komputer wyłaczyć (nie pozwolić na ponowne uruchomienie bo lipa). Dysk z powrotem do laptopa i instalację kończymy na laptopie.

Aby zainstalować linuxa np. Mandrivę to potrzebny napęd CD na USB i programik UNETBotim, który z pod XP uruchamia procedurę instalacyjna LInuxa.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    hey posiadam Toshiba 3500 , wgralem XP Pro ale jakos nie dzila mi touchscreen , szukalem dodatkowych sterownikow na stronie toshiba ale nic tam nie ma. co trzeba wgrac zeby Pen dzialal. no i dodatkowe klawisze na ekranie niedzialaja.

dzieki za odp.
  • Poziom 1  
    Witajcie.
    Troszke odgrzebuje temat co prawda, ale walcze z portega M200.
    I wywalczylem.
    Kupilem do niej naped LG GP08 slim i nie mogle odpalic z boota.
    A powiem wam ze znalzlem stary naped zew. na USB i po podlaczeniu zadzialalo od kopa :) Tylko w boot menu (TOSHIBA) wybralem mu odpal CD.
    Model sprzetu to Samsung SE-T084 - moze komus to cos pomoze.
    Pozdr