Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa Suba aktywnego do 1000zł

Radek_22 09 Lip 2008 09:49 8178 81
  • #31 09 Lip 2008 09:49
    kortyleski
    Poziom 41  

Pawle a co sądzisz o Visatonie BZ 300?
    Jest na allegro (aukcja 396713414)
    Kiedyś miałem z nim styczność i z tego co pamiętam niezły głośnik tylko wymagający (wzmacniacz).
    W tej cenie starczyło by kasy na końcówkę z sensem

• #32 09 Lip 2008 12:20
    Pawel S.
    Poziom 39  

nieznam.
    wyglada na klasyczny glosnik o nieprzesadzonych parametrach itp
    moze zagrac dobrze ale jezeli to jest typowy visaton to jego cena jest troche zawyzona :???:
    sam niewiem co bym wolal - BSW czy to
    jak idziemy w takie glosniki to mam na sprzedaz DLS W312B ktory ma "zaledwie" 150W wiec sub taniej by wyszedl :P

• #33 09 Lip 2008 22:32
    Radek_22
    Poziom 11  

Sub nie musi wyjść taniej ma być mocny i miec pożądnego kopa jak będzie trzeba to ewentualnie moze bym znalażł cos wiecej keszu ale jak narazie próbujmy do 1000 zł a co z tym ravenmasterem ??

Dodano po 33 [minuty]:

Pawel S. a mógłbys dokładnie pokazać ten głośnik MDS10DVC bo nie jestem pewien czy na dobry patrze jezeli tak to bardzo ciekawie wygląda jeżeli polecasz go to moze skupić sie na tym a skoro 12" jest za drogi to moze 10" przynajmniej sub będzie troszke mniejszy

• #36 10 Lip 2008 00:23
    Pawel S.
    Poziom 39  

Cytat:
    Pewnie nie można go nigdzie kupić na polskiej stronie ??
    mozna - za duzo wieksze pieniadze :lol:
    przyklad - MDS08 w polsce 290zl. my je sprowadzamy za 150-160zl :P

radek, MDS ten z twojego linka to dosc tani producent. a w/w przezemnie MDS to seria glosnikow marki intertechnik nova
    tak wiec to zupelnie co innego :P

Cytat:
    a co z tym ravenmasterem ??
    to bylby dobry glosnik do uniwersalnego suba. jego minus w tym przypadku to zbyt duza szybkosc :P
    w techno, D&B, trance, pop, rock itp sie sprawdzi znakomicie i niebedzie meczyl. jednak w "czarnej muzie" moze brakowac czasami tego przeciagniecia basu na dolnym skraju pasma. niestety cos za cos
    ja bym jednak wolal suba ktory nie meczy :P

http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=12566 - moze to sie spodoba? :D
    15" BSW II :P

• #37 10 Lip 2008 08:39
    Radek_22
    Poziom 11  

Pawel S. zaciekawił mnie ten MDS10DVC zarówno wyglądem jak i w sumie parametrami czy mógłbyś go sprowadzić jak tak to za ile?? Jak twierdzisz że byłby on dobrym rozwiązaniem zarówno do rzucania "mięchem" w czarnej muzie jak i do powalenia w techno to zdecydowałbym sie na niego. Ewentualnie ile wyniósł by MDS12 ??

A co do tego gotowego Ravenmastera to chyba jedank wole nie używane zawsze nowy sprzęt to nowy swłaszcza SUB ;)

Gościu od tego polskiego MDS polecił coś takiego
    http://www.mdspoland.pl/375,12-8221;-glosnik-subwooferowy-8226;-fzr-12-br-nr-kat.-fzr12.html

ale skoro Pawle mówisz że to jakaś lipa to lepiej sobie głowy tym nie zawracać pewnie .

• #38 10 Lip 2008 16:35
    Pawel S.
    Poziom 39  

ja nie - kolega na forum
    cene przybizona podalem wyzej. roznic sie moze o kozt przesylki

Cytat:
    Jak twierdzisz że byłby on dobrym rozwiązaniem zarówno do rzucania "mięchem" w czarnej muzie jak i do powalenia w techno to zdecydowałbym sie na niego. Ewentualnie ile wyniósł by MDS12 ??
    tego nie napisalem. to jest poprostu bardzo dobry glosnik (o dziwo samochodowy) na ktorym smialo zdobywaja wysokie miejsca w klasie samego naglosnienia
    co do 12" to musialbym maila wysylac...

Cytat:
    Gościu od tego polskiego MDS polecił coś takiego
    przeciez to chinski MDS :lol:
    niewiem dlaczego ale ta maraka mnie nie przekonuje :P
    moze zmienilbym zdanie jakbym sie pobawil ich produktami

• #39 10 Lip 2008 22:28
    Radek_22
    Poziom 11  

Więc jak Pawel S. moge śmiało kupować ten głośnik czy nie? Bede zadowolony czy jak . Wiesz mniej wiecej o co mi chodzi. Chce miec w domu małe trzęsienie ziemi :-P sprawdząłem ze ten MDS10DVC kosztuje 118 euro czyli nie wiem teraz ile stoi euro . A wy jak ściagacie te głośniki to są oryginalne zapakowane w kartonik itp?? i na kiedy bys go ściagnął ?

Czy mógłbys napisac mi nazwe tego programu do liczenia skrzyni bo mam gdzies go a zapomniałem nazwy ;-P sz góry dzięki.

A te MDS Polska to polski przedstawiciel szweckiej firmy. Głosniczki całkiem ciekawie wyglądają a i nawet cene maja wielką chyba zę bardzo zawyżoną

• #41 12 Lip 2008 01:24
    Radek_22
    Poziom 11  

Wiesz bo ja młody gościu jestem 84 rok to lubie jak mi szafki jezdża od techno i ściany w domu sie przestawiają o czarnej muzy :-P musze napisac do gościa od Tego MDS polska do szwecji co on powie na ten głosnik wyzej a jak cos to będe próbował zamówić tego intertechnik jak sądzisz??

• #42 12 Lip 2008 10:55
    Pawel S.
    Poziom 39  

wiem o co chodzi...
    kur... juz kompletnie niewiem co polecic :|
    w/w mivoc bylby naprawde dobry i jezeli myslisz o tym MDSie co pokazales to juz zdecydowanie lepiej bedzie sprowadzic mivoca XAW310 z niemiec. cena ponad 100E ale i tak taniej niz MDS a glosnik jest dobry

Cytat:
    Wiesz bo ja młody gościu jestem 84 rok to lubie jak mi szafki jezdża od techno i ściany w domu sie przestawiają o czarnej muzy
    ja 2 lata mlodszy jestem i juz dawno z tego "wyroslem" :P

• #43 12 Lip 2008 11:07
    Radek_22
    Poziom 11  

Hehe a bo widzisz ja łatwo nie wyrastam z takich rzezczy :-P żebym miał pewność że ten MDS10DVC pożadnie zatrzęsie chatą lub 2 tysiąc na zbyciu :-P to wogóle bym sie nie zastanawiał tylko go zamawiał i już a tak chyba rozumiesz moje obawy wydać 1000 zl po to zeby nie być zadowolonym to troszke strach.

A tu na forum jest gościu który sprowadza te głośniki ?? Bo na tamtym musiałbym sie zarejestrować chyba

według obecnego kursu euro MDS10DVC kosztuje teraz 390 zł więc cena jest dosć fajna, a za MDS12DVC musze dać 460 zł no jeszcze koszty przesyłki

Pawel S. a co powiwedziałbyś o tym głośniku bo na tamtym forum wymieniaja własnie tą marke jeszcze
    http://www.tymphany.com/830452

lub http://www.tymphany.com/830843

• #44 12 Lip 2008 12:33
    Pawel S.
    Poziom 39  

a VAT doliczyles?;>

wspominalem wyzej o XLSach. to sa glosniki to poteznego i bardzo niskiego grania - o ile mozna to jeszcze graniem nazwac. to sa glosniki zrobione specjalnie do kina. graj tylko bardzo nisko (niewiem czy 80Hz jeszcze potrafi dobrze odtworzyc) i niestety powolnie - czyli tak jak w kinie jest to wymagane. meblami ladnie ruszy ale wydaje mi sie ze do muzyki raczej sie nie nadaje. mialem XXLS12 przez 2 tygodnie i nawet calego dnia na nim nie posluchalem bo taki powolny :???:

Cytat:
    A tu na forum jest gościu który sprowadza te głośniki ?? Bo na tamtym musiałbym sie zarejestrować chyba
    to akurat jest nejmniejszy problem :lol:
    szkoda ze niewiem kto moze sprowadzic miovci :/ chyba bedziesz musial sam sobie zamowic z niemieckiego sklepu http://www.lautsprechershop.de/hifi/index_en.htm?/hifi/mivoc_en.htm
    http://www.lautsprechershop.de/hifi/index_en.htm?/hifi/mivoc_en.htm
    glosnik jest naprawde bardzo fajny ;)
    szkoda ze kolega go sprzedal :|

• #45 12 Lip 2008 13:15
    Radek_22
    Poziom 11  

Kurcze naprawde sie napaliłem na te Peerless - y hehe co mi sie spodoba głośniczek to go zaraz zgasisz hehe no niesttey a ten mivoc to nie wygląda za specjalnie w sumie . Najchętniej skusiłbym sie na te Peerless - y w sumie słucham dużo czarnej muzy więc do niej byłby idealny pewnie a filmy jak najbardziej tez oglądam a dla przykładu pokaże Ci co obecnie mam kupione tak od niechcenia no i to był błąd poszukaj na allegro SUB DUAL 9.1 to jest band pass nigdy wiecej i jak dobrze go ustawiłem to czasem w muzyce fajnie grał. A spójż jaki tam beznadziejny głośnik jest więc myśle że jakbym z tego przesiadł sie na tego Peerless - a to raczej bym nie narzekał chyba

No chyba ze na Diyaudio zapytać czy jest dostepny ten MDS10DVC

• #46 12 Lip 2008 13:51
    toma085
    Poziom 21  

Pawel S. napisał:
    obawiam sie ze MDS12 przekroczy budzet :/
    MDS10DVC to koszt ok 480zl a 12" bedzie drozszy

szkoda ze nikt niema mivoca bo bylby tu naprawde najlepszym wyborem :/

Pawle pytałem w AC o MDS 10 i 12 i MAJą JE po:

MDS-10 79.80
    MDS-12 91.35

Oczywiście euro oraz 19% podatku.

Co do głośnika to ze szczerego serca polecam obejżeć oferte Daytona w polinku. Osobiście ich nie słyszałem ale naczytałem się bardzo dobrych opini na zagranicznych forach (bynajmniej mają lepsze opinie od wielbionego u nas Peerlees).

• #47 12 Lip 2008 14:01
    Radek_22
    Poziom 11  

Faktycznie Pawle spojżałem sobie jak pracuje ten Peerlees na filmiku w youtube :/ i masz racje pewnie słąbo by zagrał

A skoro dostepne są te głośniki to tylko je zamówić koszt MDS 10 już z 19% vatu i po dzisiejszym kursie euro to 310 zł a MDS 12 to 354 zł więc stać mnie tylko który teraz polecicie czy MDS 12 czy 10 ?? pewnie jak by był ten MDS10DVC to subik mógłby być odrobine mniejszy prawda??

• #48 12 Lip 2008 14:25
    exik
    Poziom 25  

a co myślicie o Fi BLT ? 12'' chociazby. Niby głosnik do car audio ale mysle ze w domu rowniez by sie sprawdzil.. Moc niebagatelna... i chyba tutaj pojawia sie znak zapytania, czy nie za mocny do domu.. Cena w miare... bo tylko 389$ przy obecnym kursie dolara nie tak strasznie :) Ponizej załącznik do sklepu:

Link

Ahaa, proponuje też sprawdzic na youtube co ten głosnik potrafi :D

• #49 12 Lip 2008 20:04
    Radek_22
    Poziom 11  

A jeszcze taki pytanko czy ten MDS10DVC poradzi sobie w czarnej muzie tzn z niskim przeciąganym basem ??

Dodano po 4 [godziny] 52 [minuty]:

To jest dość fajny głośniczek i fajnie nisko chodzi podoba mi sie ogólnie wykonanie super jak na moje choć mało widać ??
    http://pl.youtube.com/watch?v=hJ8pJuAfjLg&feature=related
    Co to za głośnik co Ty na to Paweł ??

• #50 13 Lip 2008 01:11
    Pawel S.
    Poziom 39  

Cytat:
    Kurcze naprawde sie napaliłem na te Peerless - y hehe co mi sie spodoba głośniczek to go zaraz zgasisz
    nie no - ten glosnik niejest zly ale jest stwozony glownie do kina i tam sie najlepiej sprawdza. ja ci staram sie doradzic glosnik bardzo uniwersalny ktorego bym sam kupil

Cytat:
    a co myślicie o Fi BLT ? 12'' chociazby. Niby głosnik do car audio ale mysle ze w domu rowniez by sie sprawdzil.. Moc niebagatelna...
    :lol: a czym chcesz to napedzic? :lol:
    wiele osob zapomina ze glosnikowi w subie trzeba zapewnic odpowiednia moc. zdecydowanie bardziej wole 150W glosnik napedzany 200W wzmacniaczem niz 2000W glosnik ze wzmacniaczem 500W - chyba pojecie kontroli znacie? :P

radek, niewiem czy bedzie przeciagal ale gwarantuje ze MDSy intertechnika to bardz dobre glosniki
    jednak dla osob nieobeznanych w temacie moga sie wydawac "slabe" poniewaz wlasnie nie przeciaga :???:

Cytat:
    To jest dość fajny głośniczek i fajnie nisko chodzi podoba mi sie ogólnie wykonanie super jak na moje choć mało widać ??
    http://pl.youtube.com/watch?v=hJ8pJuAfjLg&feature=related
    Co to za głośnik co Ty na to Paweł ??
    no nie wytrzymam... jak niby chcesz ocenic brzmienie glosnika przez you tube? przeciez tak sie nieda :???:

toma085, dzieki ze mi przypomniales o daytonach

radek, moze te ci sie spodobaja?
    http://www.partsexpress.com/pe/pshowdetl.cfm?...number=295-466&CFID=17840801&CFTOKEN=30779422

• #51 13 Lip 2008 11:09
    Damian_AHB
    Poziom 10  

Witam,
    Co do suba to nie patrz na to że ma 400 W bo na to tylko "ciemni" patrzą.

Niektórzy myślą że jak mają suba 400 W RMS to już straszny szpan, a potem okazuje się że mają efektywność 80 dB i częstotliwość 60 Hz tam do 5 KHz.

Masz dużo pieniędzy do wykorzystania więc musisz sobie dobry głośnik kupić i przemyśleć.

Ja bym proponował głośnik z częstotliwością od 18 Hz do 4 KHz - będzie ładnie schodził na niskie tony no i co najważniejsze żeby było ten bass słychać musisz wybrać coś co będzie miało ponad 90 dB efektywności a na samym koncu patrz na WAT-y :D

Nie kupuj samochodowych głośników bo się STRASZNIE ROZCZARUJESZ.
    Ja miałem samochodowe głośniki ( basowe - moc RMS 80 W, 35 Hz - 3 KHz, 87 dB ) wpakowałem je w kolumnę a tu nic basu mi nie daje tylko takie pykanie LOL :D, więc kupiłem radio do smaochodu i wpakowałem spowrotem a tam włączam radio wchodze i piękny czystu MOCNY bass, bardzo się zdziwiłem - chyba głośniki samochodowe mają inna konstukcję.

Aktualnie mam głośniki basowe do domu 22 cm, 89 dB, 18 Hz - 4 KHz i jest spox

Dodano po 2 [minuty]:

no i mają te moje 180 W RMS ale niestetty nie powiem ci co to za model bo nie mam nic na nim naaklejone

• #52 13 Lip 2008 11:45
    kortyleski
    Poziom 41  

Damian_AHB napisał:

Masz dużo pieniędzy do wykorzystania więc musisz sobie dobry głośnik kupić i przemyśleć.

Ja bym proponował głośnik z częstotliwością od 18 Hz do 4 KHz

Aktualnie mam głośniki basowe do domu 22 cm, 89 dB, 18 Hz - 4 KHz i jest spox

Dodano po 2 [minuty]:

no i mają te moje 180 W RMS ale niestetty nie powiem ci co to za model bo nie mam nic na nim naaklejone

Jak może zauważyłeś kolega od początku topicu przemyśliwuje zakup dobrego głośnika... Więc uwaga jest nie na miejscu.
    Rozumiem że w subwooferze pasmo do 4 kHz jest niezbędne... To na diabła ja swoje suby tnę na góra 250 Hz???
    22 cm głośnika i ciągnie od 18Hz... Rozumiem że spl -3dB?
    No i ostatnie - skoro nie znasz ani modelu ani producenta tego super głośnika to jakim cudem dobrałeś mu obudowę i strojenie - tak że gra spox?
    Jakbyś kolego nie zauważył tu dyskusja toczy się na nieco innym poziomie...

Ja co prawda tteż zaraz zostanę zjechany... Dlaczego?
    Znowu zaproponuję stx..
    GDN-32-450-4-SC - właśnie dziś skończyłem testy odsłuchowe tego głośnika w zamkniętej 44 litry obudowie - był to strzał w ciemno - gość przywlókł głośnik i poprosił by coś z tym zrobić, miałem akutrat taką paczkę na stanie więc zaryzykowałem.
    Co wyszło ?
    Efektywność na niskim poziomie, potrzebuje sporo mocy - władowałem w niego koło 200W i wydawało się że trzęsienie ziemi się zaczyna.
    Ten głośnik w zamknietej jest dość szybki - krótkie uderzenia stopy w perkusji odtwarza prawidłowo, przy bardzo szybkim syntetycznym bicie muzyki typu rave nieco się gubi - ale do takiej muzyki potrzeba dwóch mniejszych w jednej obudowie żeby się wyrobiły.
    Teraz "czarna muza" test polegał na puszczeniu 30 Hz z generatora - symulacja przeciągnięć - niestety (może i dobrze) słychać wszystko - szklanki w kuchni, bałagan na biurku, chata drży, przy zejściach w okolice 20Hz mój nadgryziony słuch zaczął się załamywać natomiast na sobie wyraźnie czułem że przetwornik jeszcze pracuje i to bardzo skutecznie.
    Może zaryzykuj niedrogi głośnik - jeśli się nie spodoba odkupię go od ciebie - i tak będę chciał go nabyć. Zostanie sporo kasy na solidny napęd.

• #53 13 Lip 2008 15:59
    Radek_22
    Poziom 11  

Nie no sorki Paweł nie chodziło mi konkretnie o to jak brzmi z Youtube bo wiem ze tak nie sprawdze przecież chodziło mi o rodzaj odtwarzanej w nim muzy i jego zachowanie w czasie grania.

Ten głośnik Daytona wyglada super naprawde od razu mi sie spodobał a odsłuchiwałeś go wogóle sam osobiście?? Ładnie gra ?? Czy to przypadkiem tez nie jest głośnik Caraudio?? Bo jak coś to przekonam sie na MDS12DVC i już ale z chęcią skusiłbym sie na tego Daytona :-D
    Który z tych dwóch byłby lepszy i lepiej wziąć 12'' czy 10'' ??

kortyleski - a jednak chyba od razu skusze sie na lepszy głośnik zeby później w razie jak kupie tańszy wykonam juz obudowe to będe musiał szukac lepszego głośnika do tej obudowy więc chyba za dużo zachodu by było a tak jak wybiore od razu konkretny głośnik to będe mógł sie zając dalje pytaniami w sprawie obudowy itp ;-P bo to moja pierwsza konstrukacja wiec strach jak nie wiem :-P

wiem ze na poczatek powienienm coś prostrzego taniego zrobić no ale mam zamiar próbowac od razu coś konkretnego zrobic ;-)

Podejżewam że problęm będzie z ewentualnym kupieniem tego daytona bo na diyaudio nie ściągną go chyba :-( bo nie widziałem w cenniku oferty z Daytony :-/

Ten Dayton ma SPL 85 dB a MDS10DVC ma 90 dB więc chyba o ile słucham was uważnie to MDS wypada lepiej ??

• #54 13 Lip 2008 17:24
    Pawel S.
    Poziom 39  

Cytat:
    Ja co prawda tteż zaraz zostanę zjechany... Dlaczego?
    tak, tylko ze tym razem odpuszcze ci STXa... ale
    Cytat:
    To na diabła ja swoje suby tnę na góra 250 Hz???
    wg mnie suba sie tnie w przedziale 80-120Hz :???: tak wiec niezlego "łomotu" musisz sluchac :/

radek, daytnoy mozna kupic w www.polink.com.pl
    niestety nieslyszalem jeszcze zadnego daytona poniewarz maja je dopiero od kwietnia-maja a od tamtej pory jeszcze nic nie robilem nowego...

co wybrac? trudno powiedziec. oba glosniki maja inna konstrukcje. kazdy zagra inaczej. ktory lepiej a ktory gorzej to nikt nie powie - to zalezy co sie preferuje

• #56 13 Lip 2008 19:27
    Pawel S.
    Poziom 39  

ta cena zalezy od zakupionej ilosci glosnikow.
    oni dopiero chyba raz sprowadzili te glosniki wiec mozesz do nich napisac zeby przy kolejnym zamowieniu go sprowadzili - jeandka jak juz wyzej pisalem niemasz czym go napedzic :P
    450W panel niby juz jest ale niewiem ile bedzie kosztowal :/

napisz jeszcze raz jakiej wielkosci masz pokoj?

• #57 13 Lip 2008 19:41
    Radek_22
    Poziom 11  

Hehe no nieźle to moze ta słabaszą wersje wezme tego Dayton RSS265HF-4 10" on ma niby 350W w rms

a pokój mam dość mały ale czesto zmieniam bo teraz jestem w domu ale w październiku spowrotem na studia i znowu inne mieszkanko mysle ze musze tak przyjąć średnio pokój 15m2 to w tym małym pokoju sobie bez problemu poradzi wtedy chyba a dla mnie basu nigdy za wiele wiec nawet w mini pokoju wytrzymam :-P aha mały pokoik ma mozę niecałe 8m2 moze

Zastanawiałęm sie jeszcze nad Visatonem TIW250XS ale już wyszytałem ze nie schodzi za nisko to odpada :/ a ma 200 W rmsie :/

• #59 13 Lip 2008 20:09
    Radek_22
    Poziom 11  

hehehe nie no narazie mam maxymalny pokój 15m2 :-P no chyba ze pójde do babki to tam jest 25m2 ;-P to tez starczy taki głośniczek ??

Najlpeszy wygląd ma dayton ale to Ty jesteś ekspertem i znasz sie lepiej wygląd to nie wszystko moge dac maskownice a wole zebym wkońcu subem powiększył sobie pokój :-P

tego 3 odrzuce od razu bo ma tylko 100W rms taki mam teraz i mi za mało

Dorać co Ty byś wzioł czy MDS czy Daytona?? Bo jak ja bym miał teraz wziąć to wziął bym Daytona tylko czy ten panel irka napędzi go??