Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przestroic radio sudety dmt 353

virus_lx 16 Lut 2004 09:38 2122 6
  • #1 16 Lut 2004 09:38
    virus_lx
    Poziom 17  

Mam pytanie jak przestroic stare radio samochodowe zeby odbieralo?. Na radiu mam tylko napisane AR 4000 koncowka mocy TDA 2004 pozatym jka sie kreci pokretlem do srojenia to widac jak sie wysowaja preciki ferrytowe 6 szt (jestem poczatkujacy i tylko tak moge to opisac) Na plytce jest 4 szt filtrow zolty, czerwony, pomaranczowy i chyba szary. sa tez jakies uklady KIA7343AP, KIA730P i jednego niemoge przeczytac. Z przodu widac przyciski LO/DX, LOUD, MO/ST, M/U.
    Jak to moge przestroic?

0 6
  • #2 16 Lut 2004 09:49
    Zenek
    Poziom 30  

a zakup konwertera? mały, niedrogi, szybka przeróbka......

0
  • #3 16 Lut 2004 11:25
    virus_lx
    Poziom 17  

mozesz cos wiecej o tym napisac? (jestem poczatkujacy) jak to wyglada ile kosztuje jak dziala?

0
  • #4 16 Lut 2004 13:13
    radiosimon
    Poziom 28  

Konwertery to lipa (bez urazy). Trzeba by przejrzeć dokładnie głowice i zobaczyć co tam jest. Jak nigdy nie robiłeś to bedzie ciężko. Zazwyczaj wycina się jakiś kond. czasami zwoj jakiś trzeba skroić. Ale analogowe są w 99% przestrajalne. Na początek proponuje lekture:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic54209.html

0
  • #5 20 Lut 2004 00:01
    Zenek
    Poziom 30  

konwertery to konwertery, są lepsze i gorsze, podobnie jak lepsze i gorsze skutki przestrojenia przez osoby, które tego na codzień nie robią...
    Virus, jeśli chcesz sie nauczyć tej sztuki, ściągnij materiały z podanego linka, siądź i studiuj, a potem próbuj zastosować wiedzę na nieco odmiennym urządzeniu...
    jeśli chcesz mieć przestrojone, to 2 wyjścia- jakiś serwisant przestroi szybko, albo za kilkanaście złotych kupujesz konwerter do odbiorników samochodowych, wpinasz go między radio a antenę, jedynie trzeba pomyśleć chwilę, skąd wziąźć 12 V do zasilenia konwertera, ale tylko chwilę, i....już ..........po co kupować mleczarnię, żeby się napić mleka 8)
    I takiemu "nie'top'owemu" radiu konwerter chyba nie zaszkodzi,
    No ale wybór należy do Ciebie :-)))

0
  • #7 20 Lut 2004 15:40
    virus_lx
    Poziom 17  

Ok dzięki bardzo.
    Z konwertera zrezygnuje bo pewnie przekroczył by wartość radia :) postaram sie samemu pogrzebać (nie mam kasy :< ) może coś z tego wyjdzie. Jeszcze raz wielkie dizęki

0