Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STRONG 6860 zawiesza się

popek9 06 Lip 2008 11:02 3074 5
  • #1 06 Lip 2008 11:02
    popek9
    Poziom 10  

Witam

czy ma lub może miał ktoś z was taki problem, że strong cały czas się mulił i przestawały przez to chodzić kanały ?? a jak tylko odłącze kabel od anteny to zaczyna chodzić normalnie. przywracałem już chyba z 3 razy ustawienia fabryczne, ale to nie pomaga. Wyłączałem go nawet na pare godzin a on dalej zdycha jak tylko podłączę do niego antene macie jakieś pomysły ?? to pewnie ta gówniana głowica szwankuje, jest może jakiś reset głowicy lub coś w tym stylu ?? Jak go przywrócić do życia ??
    :( :( :(

pozdro

0 5
  • #2 06 Lip 2008 12:20
    darek23422
    Poziom 27  

Spróbuj aktualizować oprogramowanie z satelity, ale obawiam się ze z tym nic nie zrobisz bo ten dekoder tak ma, wolno reaguje np na naciskanie przycisków z pilota naciśniesz parę razy w jakiś przycisk on będzie powoli przełanczał kanały tyle ile razy nacisnołeś. Czym więcej będziesz naciskał przycisków na pilocie tym bardziej będzie go mulić i z opóźnieniem będzie wykonywał te przełączanie funkcji.

0
  • #3 06 Lip 2008 13:04
    popek9
    Poziom 10  

darek23422 napisał:
    Spróbuj aktualizować oprogramowanie z satelity, ale obawiam się ze z tym nic nie zrobisz bo ten dekoder tak ma, wolno reaguje np na naciskanie przycisków z pilota naciśniesz parę razy w jakiś przycisk on będzie powoli przełanczał kanały tyle ile razy nacisnołeś. Czym więcej będziesz naciskał przycisków na pilocie tym bardziej będzie go mulić i z opóźnieniem będzie wykonywał te przełączanie funkcji.

tak wiem, że on przez takie coś się muli, ale teraz na przełączenie kanłu czekam z jakieś 5minut i to z każdą opcją tak jest, że muszę czekać tyle czasu. Jak tylko odłącze kabel od satelity to dekoder zaczyna działać normalnie, kanały odrazu się przełączają, zero mulenia się. Nawet nie wiem jakim cudem udało mi się znaleść jakieś kanały z satelity bo tak strasznie się muli.

Czy przy przywracaniu ustawień fabrycznych soft także zostaje przywrucony do orginalnego?? czy zostaje ten co był?? bo jak dawałem wcześniej na aktualizację to nic nie znajdował

0
  • #4 06 Lip 2008 13:10
    pajo21
    Poziom 35  

Strong to jest kompletny niewypał.
    Można spróbować zregenerować zasilacz jeżeli podanie napęcia na konwerter daje takie efekty.

0
  • #5 06 Lip 2008 15:17
    popek9
    Poziom 10  

pajo21 napisał:
    Strong to jest kompletny niewypał.
    Można spróbować zregenerować zasilacz jeżeli podanie napęcia na konwerter daje takie efekty.

tzn. że zasilacz nie wyrabia?? jest zbyd duży spadek napięcia??

0
  • #6 07 Lip 2008 09:33
    ansat
    Poziom 25  

A czy czasami nie jest tu winny konwerter ( prąd pobierany przez konwerter ). Jeżeli po odłączeniu konwertera wszystko wraca do normy to co tu ma oprogramowanie.

0