Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wasze opinie na temat holton 800 VA

Mały|Css.pl 06 Jul 2008 11:55 9001 24
    Mały|Css.pl
    Level 16  
    Witam kolegów jak w temacie potrzebuje waszych opini na temat projektu P.Holtona koncowki 800 W czy warto ją wykonac ? i czy schematy które znajduja sie na forum nie zawieraja jakis błędow które utrudniły by budowę tego wzmacniacza ?? może ktoś z waz uruchamiał taka końcówke ?? jeżeli tak to prosił bym o jakieś rady na co uważac niestety prosze o pomoc w uruchomieniu bo schemat jest w języku angielskim z góry dziękuje za wszystkie opdowiedzi :)
    ostry_18
    Level 24  
    witam myslałem ze sa tutaj elektronicy ale chyba sie myle :| wyglonda na to rze najwiecej jest (pisownia zamierzona) tutaj fanów robienia wokół siebie dużo hałasu, (ups, chciałem napisać 'basssssssu').

....i jeszcze chciałbym zeby migaly diutki w rytm bitu
    joy_pl
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ja bym chciał tylko trochę ochłodzić twój zapał.
    Czy ty wiesz, co chcesz zrobić?
    800W to już nie jest taka zabawka.
    Spróbuj może najpierw coś mniejszego... 200,300W…
    przemo27
    Level 24  
    Wzmacniacz jest nie ekonomiczny na dodatek bez żadnych zabezpieczeń i raczej nie opłaca się go robić w oparciu o dostępną dokumentacje.
    joy_pl
    To zrób dwie 300W i mostkuj, co za problem...
    SaYruS1
    Level 23  
    800W w jednym kanale to będzie napięcie bliskie +-100V. Znalazłem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic555990.html

mało ludzi zbudowało tego AV800 zdecydowanie większość wybiera AV400 plus dodatkowe tranzystory. Płytki do AV800 to też trzeba mieć duży pojemnik żeby je wytrawić.
    Do wzmacniaczy mostkowych bez odpowiednich zabezpieczeń zwarciowych bym nie podchodził.
    joy_pl
    SaYruS1 wrote:
    Do wzmacniaczy mostkowych bez odpowiednich zabezpieczeń zwarciowych bym nie podchodził.

A co za różnica mostkowy czy nie, w kwestii zabezpieczeń?
    Jedyna prosta konstrukcja wzmacniacza dużej mocy z zabezpieczeniami to N-MOSFET.
    SaYruS1
    Level 23  
    Gdyż tu nie mamy zwarcia do masy tylko zwarcie "gorących" wyjść. Kiedyś irek coś pisał o układzie z histezą który mógłby to zabezpieczyć.
    joy_pl
    Dalej nie widzę różnicy w słuszności stosowania zabezpieczeń…
    Nie mówię, że nie są potrzebne tylko, że są tak samo potrzebne w pojedynczym wzmacniaczu i w mostku.

Dodano po 4 [minuty]:

Np. żeby uzyskać te 800W na wyjściu musi być to samo napięcie i ten sam prąd zarówno w mostku jak i w pojedynczym wzmaku.
    Mały|Css.pl
    Level 16  
    A ja jednak dopne swego i zrobie ta koncowke ! :) płytke juz mam robiona termotransferem sciezki pogrubione cyna wszędzie tam gdzie trzeba trafo 1.5 kW kondensatory w drodze zabezpieczenie tez będzie i nie widze potrzeby zeby sie teraz tym zajmowac :) ale chętnie przeczytam wasze kolejne uwagi
    joy_pl
    To pochwal się jak ci to wyszło...
    joy_pl
    Tak chodzi mi o płytkę jak wygląda i jak poradziłeś sobie z jej wytrawienie...
    SaYruS1
    Level 23  
    Jeśli można spytać co będzie napędzał ten wzmacniacz?

Ten radiator powinien poradzić sobie bez wentylatora w pozycji pionowej jednak o tą pozycje to będzie trudno, przy stratach rzędu 200W był jedynie ciepły. jestem ciekaw do jakiej obudowy zaaplikujesz ten radiator :)
    Mały|Css.pl
    Level 16  
    Narazie plan jest prosty minimum 2x AWX-184 sprawa przemyslana o to mi chodziło zeby nie było wentylatorow no ale jesli sobie nie poradzi to będa jakies dwa małe wentylatorki od kompa np a buda no fakt będzie duza ale dojdzie trafo bateria kondow na płytce soft-start zabezpieczenia więc mam nadzieje ze wszystko będzie na styk a kto wie moze wrzuce do srodka 2 płytke i zrobie stereo ?? wszystko sie okaze jak odpale tą spawarke ;)
    SaYruS1
    Level 23  
    No powiem że przy 2 AV800 to ten radiator byłby szczęśliwy, miało by było co grzać :) . Dodać jeszcze kilka wentylatorów i zrobić taki tunel a te AWXy wytrzymają bez problemu te 800W. Sam mam bsw 184-II i czasami taki AV400 to mu nie wystarczał już i chciałby czegoś mocniejszego Jak chcesz napędzić te głośniki łącząc je szeregowo czy równolegle? Bo jak szeregowo to marnie bo na każdy pójdzie tylko ponad 200W, a do pracy przy 2 ohm to ten av800 nie jest przystosowany. Pewnie na jakieś większe imprezy? bo chyba nie do kina domowego :)
    Mały|Css.pl
    Level 16  
    Tez tak mysle ze był by na styk :) wiem właśnie bo AWX-184 to to samo co BSW-184 roznia sie w tak małym stopniu jezeli chodzi o parametry ze można to pominac heh wiem widziałem kilka postów a w nich tego pożeracza watów :D szerwgowo i zobacze czy ściany mi sie nie przewróca :D a jak będzie mało to będzie sub na jednym głosniczku ;) no za pare miechow szykuje sie moja osiemnastka to trzeba cos zrobic kąkretnego heh
    DjDaniel11
    Level 27  
    Dołączę się do tematu.
    Jeśli chcesz zrobić wersję stereo to już do niego trzeba naprawdę konkretne trafo, albo przetwornice impulsową, wtedy odpada problem wagi i zakłóceń od trafa.

A teraz pytanie z innej pary kaloszy, czy myślał ktoś nad zrobieniem mostka z dwóch 8-setek ?

Mały|Css.pl mógłbyś mi wysłać na maila cała dokumentację do tej końcówki jaką posiadasz? Z góry dzięki.
    naglosnienie.lancut(malpa)wp.pl
    SaYruS1
    Level 23  
    Zasilacz impulsowy również może zakłócać stronę sygnałową nawet dużo bardziej niż trafo, no chyba że chodzi o brum sieciowy to oczywiście przetwornica nie posiada takiej wady,
    Bardziej opłacało by się zbudować przetwornicę przy takiej mocy, jednak zajmie to dużo czasu i trzeba mieć trochę sprzętu i wiedzy z tej dziedziny.
    Najlepiej to i wzmacniacz wykonać w klasie D i wtedy starczyłby 10-krotnie mniejszy radiator i by było lekkie jak piórko :)

Też by mi się przydał jakiś wzmacniacz do mojego BSW ale za holtona i inne klasy AB już się nie wezmę, jakoś obrzydły mi te wzmacniacze grzejące radiatory oraz ciężkie również gorące transformatory. O moich poczynaniach z tą klasą wzmacniaczy można poczytać w jednym z tematów w tym dziale

Schematów szukaj na elektrodzie wpisz "AV800" a znajdziesz to co będziesz chciał
    DjDaniel11
    Level 27  
    Szukałem schematów ale ni mogę jakoś znaleźć jeśli jakiś znajdę to jest niekompletny albo ma błędy :/ dlatego zwracam się z prośbą.

Tj. Już udało mi się znaleźć schematy i wykaz elementów tylko jeszcze dalej płytki nie mogę znaleźć :/