Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel do skanera Hunter H-3010 Scantech RJ45 -> RS232

06 Lip 2008 15:36 11001 20
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem wielki, ze znalezieniem schematu kabla do skanera Hunter H-3010 firmy Scantech.

W skanerze są dwa wyjścia RJ45, w specyfikacji technicznej pisze, ze jest tam wyjście RS232c + ocia - nie bardzo wiem o co chodzi.
    Pewnie brakuje mi kabla RJ45 --> RS232 meski, który mógłbym podłączyć do kasy Elemis Mikro Plus przez kabel RS232 żeński -- RJ12 który był w zestawie z kasa.

Jeśli dobrze kombinuję powyżej, to bardzo proszę o pomoc w zrobieniu kabla RJ45 --> RS232 do czytnika Hunter .
    Za nic niemoge tego znalezc w sieci.

Pozdrawiam
    Jurek
    Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 2  
    no super a przetlumaczylbys mi to lopatologicznie ? :) tzn ktory pin z rj45 z ktorym z rs232 ? bardzo prosze
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Proszę porównać opis wyprowadzeń Data Port 2 ze strony 19 wspomnianego podręcznika z opisem sygnałów interface'u RS232C na złączu DB9: http://www.interfacebus.com/Design_Connector_RS232.html
    PS. Proszę nie mylić nazwy interface'u z nazwą złącza. RJ45 jest nazwą złącza, które może być zastosowane tak do sieci Ethernet jak i dla interface'u RS232C.
  • Poziom 10  
    Witam

Postanowiłem wykopać temat i zapytać o schemat kabla do tego skanera ale chcę podłączyć go do komputera, instrukcję do tego skanera mam opis wyprowadzeń też ale nie mam zielonego pojęcia jak wygląda podłączenie tego wszystkiego jako przelotki do klawiatury :( tzw. "interfejs emulacji klawiatury" będę wdzięczny za pomoc ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć takiego schematu.

pozdrawiam
    Palma
  • Poziom 10  
    Czy nie łatwiej byłoby zakupic owy kabel jesli potrzeba posiadam taki.
  • Poziom 10  
    Witam,

Zrobić taki kabel własnoręcznie i do tego zrozumieć dlaczego należy podłączyć przewody tak a nie inaczej, to daje dużą satysfakcję i zostawia w głowie nieco wiedzy. Właśnie jestem na etapie wykonywania kabla do portu COM w komputerze, jak mi się powiedzie to opublikuję tu rysunek. Wszyscy, którzy chcą podłączyć ten skaner do czegokolwiek, muszą jednak być świadomi, że urządzenie występuje w dwu wersjach i albo ma interfejsy RS485 i klawiaturowy albo RS232 i OCIA. Do łatwej konsumpcji nadaje się chyba tylko klawiatura, dlatego jeśli posiadany czytnik nie ma właściwej pary interfejsów, pozostaje obsługa poprzez port COM a to już nie w każdej sytuacji będzie proste... Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiada ktoś może schemat kabla podłączeniowego do w/w skanera ? Czy skaner odczytuje kody kreskowe w kodzie ASCII ? Czy ktokolwiek miał do czynienia z w/w skanerem i komunikacja ze sterownikami ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Skaner działa bardzo fajnie. Zrobiłem kabelek, jutro wrzucę schemat. Odczytuje kody EAN, któr można potem odczytać z portu COM w postaci znaków ASCII.
  • Poziom 2  
    :arrow: Mart_000, czy mógłbyś podzielić się schematem kabelka sygnałowego?
    I czy mógłbyś rozpisać piny zasilania, które napięcia na którym pinie?

Pozdrawiam
    Rafał
  • Poziom 10  
    Miał być schemat, ale gdzieś plik skasowałem.
    Nie mam czasu bawić się teraz w rysowanie, więc wrzucam zdjęcia obu wtyczek. Powinno być wszystko jasne. 5 drucików z lewej strony RJ należy połączyć po kolei z pinami 1-5 na DB9.

Kabel do skanera Hunter H-3010 Scantech RJ45 -> RS232Kabel do skanera Hunter H-3010 Scantech RJ45 -> RS232

U mnie działa świetnie, po podpięciu do komputera mogę odczytać z portu COM zeskanowane kody.

Znalazłem ten obrazek!
    Nie mam rozpiski pinów zasilania, mam oryginalny zasilacz.
    Jak przemierzę to postaram się opublikować.
  • Poziom 14  
    Spytam czy skaner z interfejsem RS232 i OCIA nie da rady skonfigurować kodami na interfejs klawiaturowy?

Jeszcze jedno pytanko jak by ktoś mógł mi powiedzieć do których pinów idzie jakie zasilanie?
    Ponieważ mam taki bez zasilacza i nie chce go od razu spalić.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Nie przerobisz go na interfejs klawiaturowy w żaden sposób.
  • Poziom 14  
    Ja wiem czy nie.
    :arrow: Mart_000 - jak mógł byś mi powiedzieć jak idzie tam zasilanie ?

Jak go odpalę to zamierzam przerobić go na interfejs klawiaturowy, kiedyś już coś podobnego zrobiłem przy pomocy ATTINY2313.
    pozdr.
  • Poziom 14  
    Dorwałem zasilacz i przemierzyłem i wyszło mi tak:

• Poziom 9  
    Witam.
    Znalazlem dwie wersje czytnika:
    1. Prostokątne gniazdo zasilacza i poraty opisane "port1" oraz "port2",
    2. Okragłe wejście zasilacza i porty opisane "RS232" i "OCIA"
    Czy ktorys z nich (który?) będzie pracował z oprogramowanie WFMAG?
    Wedlug opisu ze strony oprogramowanie obsluguje: "Liczne czytniki kodów kreskowych (klawiaturowe i RS-232) ".
    dziękuję
    Arek
  • Poziom 2  
    Z czego można zrobić ten zasilacz bo w elektronice jestem cienki?
  • Poziom 10  
    Napięcia są typowe dla zasilaczy komputerowych .Najlepszy(i mało kosztowny) byłby starego typu AT z wyłącznikiem
  • Poziom 2  
    Tylko jak jeszcze sie nazywa ta wtyczka co idzie do skanera bo przy zasilaczu do komputera nie ma owej wtyczki...
  • Poziom 10  
    Jak się nazywa wtyczka to nie wiem, ale podobne są np. do podłączania dodatkowych gniazd USB w PC-tach.
    Można by też skleić 4x2 stykowe końcówki jakimi podłącza się LEDy i przełącznik obudowy PC do płyty gł.
  • Poziom 10  
    Mart_000 napisał:
    Miał być schemat, ale gdzieś plik skasowałem.
    Nie mam czasu bawić się teraz w rysowanie, więc wrzucam zdjęcia obu wtyczek. Powinno być wszystko jasne. 5 drucików z lewej strony RJ należy połączyć po kolei z pinami 1-5 na DB9.

U mnie działa świetnie, po podpięciu do komputera mogę odczytać z portu COM zeskanowane kody.

Znalazłem ten obrazek!
    Nie mam rozpiski pinów zasilania, mam oryginalny zasilacz.
    Jak przemierzę to postaram się opublikować.

Witam
    Mógłbyś napisać w jaki sposób odczytujesz z portu COM zeskanowane kody? Używasz programu czy w inny sposób?