Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie stabilizatora w zasilaczu- grzeje się

biohack 06 Lip 2008 17:06 990 3
  • #1 06 Lip 2008 17:06
    biohack
    Poziom 16  

Jestem początkujący jesli chodzi o zasilacze w szkole nie uczą jak je robić chciałbym sobie zrobić taki do wzmacniaczy mocy no więc podłączam stabilizator między zero i plus ok nie grzeje sie podłączam drugi pod minus i zero, a ten wręcz sie pali nie moge znaleść zadnych stabilizatorów które wytrzymują więcej niz 1,5 A, a do wzmacniaczy no to jest potrzebne więc jak je zabezpieczyc ? rezystorem to tylko ogranicze prąd i strace na tym, chciałbym też zamontować układzik zeby zwiększyc obciązalność prądową moze ktoś mi wytłumaczyc jak sie zabezpiecza stabilizatory i jak zmontowac ten układ do zwiększenia obciązalnosci ?

0 3
  • #2 06 Lip 2008 17:20
    mariann
    Poziom 35  

Witam
    Powinieneś podać więcej informacji. Jaki to wzmacniacz, jakie stabilizatory stosujesz itp. Do zasilania wzmacniaczy mocy zwykle nie stosuje się stabilizatorów. Dlaczego Ty chcesz je stosować?
    Pozdrawiam

0
  • #3 06 Lip 2008 17:58
    biohack
    Poziom 16  

Hmm no, ale jakbym chciał zamontować to co musiałbym miec przed tym stabilizatorem zeby sie tak nie palił lecz zeby nie tracił na tym cały zasilacz ze zmniejsza sie wartośc prądu , a jak moge podnieś jakimś układem obciązalnosc prądową ? No np mam taki wzmacniacz 20W na TDA 2005 i mam trafo 40 W ale chciałbym wycisnąć tyle ile sie da z zasilacza który zrobie to jest symetryk 18V +/-

0
  • #4 06 Lip 2008 18:51
    LED5W
    Poziom 32  

biohack napisał:
    podłączam stabilizator między zero i plus ok nie grzeje sie podłączam drugi pod minus i zero, a ten wręcz sie pali

Jakie stabilizatory podłączasz i jak (pokaż schemat)? I czy nie są zwarte radiatorem?

Dodano po 5 [minuty]:

I też nie rozumiem po co Ci ten stabilizator.

0