Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar prądu za pomocą pola magnetycznego.

06 Lip 2008 17:17 4803 9
  • Poziom 17  
    Witam Panowie potrzebuję mierzyć prąd rzędu ok 12A 70V
    Nie chcę mierzyć tego za pomocą bocznika tylko jakiegoś czujnika pola magnetycznego Jest coś takiego przepuszcza się przewód przez ten czujnik a następnie ten półprzewodnik w odpowiedni sposób reaguje na pole elektromagnetyczne. Gdzieś to widziałem. Proszę o pomoc pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Amperomierz cęgowy - już w latach trzydziestych ub. w. znany jako Cęgi Dietza, ZOBACZ, wynalazek Firmy; Deprez - d'Arsonval.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Witam!
    To, czego szukasz, to czujnik Halla, inaczej hallotron. Tu masz wykład na ten temat: http://www.if.pwr.wroc.pl/~wsalejda/keh.pdf
    Aby zrobić przyrząd pomiarowy, trzeba skonstruować magnetowód ze szczeliną, w której będzie umieszczony czujnik Halla. Przyrząd oczywiście trzeba wyskalować, porównując jego wskazania ze "zwykłym" amperomierzem.
    Istnieją gotowe amperomierze cęgowe do pomiaru prądu zarówno stałego, jak i zmiennego, oparte na tej zasadzie, np. tu: http://www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&q=...c%C4%99gowy%22+%22pr%C4%85d+sta%C5%82y%22&lr=
  • Poziom 17  
    Dzięki właśnie za Boga nie mogłem sobie przypomnieć :-) Dokładnie o to mi chodzi Dziękuję.
  • Poziom 24  
    Temat przeniosłem z warsztatu.

Pozdrowienia
    Airnox
  • Poziom 19  
    Poczytaj o przekładnikach prądu firmy LEM.
  • Poziom 17  
    ss449a mam ten hallotron i coś mi nie działa może ktoś ma schemat jakiś.
    Jak podłączyć czujnik bo jak zbliżam magnes to nic się nie dzieje.
  • Poziom 17  
    Witaj i dziękuję za pomoc. Jeśli jest to możliwe to podsuń mi jakiś pomysł, model.
    Ja potrzebuję tylko mierzyć pole magnetyczne. Mam magnes i przybliżam go i oddalam.
    Resztę myślę, że sobie już zrobię.

Dziękuję za pomoc.