Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gamma V i mp3 zamiast zmieniarki CD?

shel82 06 Lip 2008 17:39 21262 11
  • #1 06 Lip 2008 17:39
    shel82
    Poziom 18  

Witam, chciałem podłączyć do swojego radia mp3 zamiast zieniarki CD, doszukałem się gdzie na schemacie idą poszczególne tory fonii, ale jeszcze pozostaje sprawa oszukania radia, gdy nacisnę klawisz CD na radiu by znajdowało odtwarzacz mp3 i dawało zasilanie na niego?
    tor fonii na schemacie:
    pytanie drugie:
    które piny w złaczu od kostki biegną właśnie do tych torów fonii, bo się gubie?

1 11
  • #2 06 Lip 2008 17:52
    djlj24
    Spec od car audio

Do tego właśnie służy emulator zmieniacza CD. Podłączasz niebieską kostkę do radia i udaje, że jest podłączony zmieniacz a tak naprawdę audio podajesz z zewnętrznego odtwarzacza. Jakbyś chwilę poszukał to byś znalazł odnośnik do opisu do takiego urządzenia na tym forum.

0
  • #3 06 Lip 2008 18:12
    shel82
    Poziom 18  

Hmm, czytałem na forum i niby ta puszka nie obsługuje Gammy?

Dodano po 4 [minuty]:

Zastanawia mnie raczej jak zrobione jest coś takiego?

0
  • #4 06 Lip 2008 18:23
    djlj24
    Spec od car audio

Przecież napisałem - linka do opisu jak samemu to zrobić znajdziesz na forum. Celowo nie podaję gdzie, musisz sam poszukać - nie wszystko dostaje się na gotowe.

0
  • #5 06 Lip 2008 18:33
    shel82
    Poziom 18  

Celem forum jest pytanie i odpowiedz, a nie godzinne naprowadzanie na dany temat, albo myśl!!
    ja znalazłem tylko coś takiego:
    http://www.mictronics.de/?page=cdc_proto
    a odnośnie VW:
    http://www.k9spud.com/vwcdpic/
    co i tak nie rozwiązuje mojego problemu, który wyraźnie brzmi:
    "Jak oszukać procesor w radiu by ten myślał, że komunikuje się z procesorem w zmieniarce!?"
    ale skoro mądres głowy myślą, że są za mądre i wolą produkować puste posty to proszę bardzo, mi chyba pozostaje tylko zrezygnować z kaseciaka i wykorzystać tory fonii od kaset i podpiąć w te miejsce sygnał np z mp3...

0
  • #6 06 Lip 2008 18:43
    djlj24
    Spec od car audio

Dziwne, najpierw piszesz, że chcesz "oszukania radia, gdy nacisnę klawisz CD na radiu by znajdowało odtwarzacz mp3 " a potem piszesz, że tego nie chcesz aby "radio myślało, że ma podłączony zmieniacz CD i przełączało się na to wejście" (to właśnie robi układ z podanego linka. Zdecyduj się a nie sam sobie zaprzeczaj bo tak faktycznie fabrykujesz puste posty i na próbę naprowadzenia na gotowe rozwiązanie (bo samemu się Tobie po prostu nie chce tego zrobić) zaczynasz warczeć. Forum jest aby udzielać wskazówek a nie wyręczać leniwe osoby. Wolisz ryć w radiu - proszę bardzo ale można to przecież rozwiązać w elegancki sposób bez rozbierania radia.

0
  • #7 06 Lip 2008 18:53
    shel82
    Poziom 18  

Kurcze, gdzie napisałem, że

djlj24 napisał:
    "radio myślało, że ma podłączony zmieniacz CD i przełączało się na to wejście"

Co do padnych linków, to własnie po Twojej interwencji znalzłem te odnośniki, które i tak nie rozwiązują mojego problemu, tylko nakłaniają do zakupu np emulatora, a ja chcę to rozwiązać jak najprostrzym i najtańszym sposobem ;)
    Skoro nie jestes w stanie mi napisać jak oszukać procek w radiu od strony elektronicznej to chyba pozostaje mi tylko wykorzystanie torów fonii w kaseciaku...

0
  • #8 06 Lip 2008 19:57
    djlj24
    Spec od car audio

Przecież na tej stronie masz schemat i program obsługi do procesora. Wystarczy kupić elementy, zaprogramować procesor i złożyć w jedną całość i masz swój własny emulator. Nawet dane są odniesienia do kompilatora i programatora przez złącze ISP. Czego więcej oczekujesz, że klikniesz na linka i gotowiec z USB wyskoczy?

0
  • #9 07 Lip 2008 00:23
    shel82
    Poziom 18  

Dobra, widzę, że forum podupada - zero inwencji użytkowników o nadzorujących już nie wspomnę ;)
    Ciekawi mnie tylko kiedy ten temat zostanie przeniesiony do kosza, bo niektórzy moderatorzy mogą stracić dochód na Allegro ;)
    ale proszę bardzo, dla potomnych którym uda się to ściągnąć:
    Lista elementów
    Mikrocontroller 1 PIC 12F629
    Festspannungsregler 1 LF 50 CV 5,0V, 1A, TO-220
    Widerstand 3 Kohleschichtwiderstand 1/4W, 2,7 kOhm
    Widerstand 4 Kohleschichtwiderstand 1/4W, 10 Ohm
    Diode 1 1N4148
    Kondensator 3 Folienkondensator, 1,0 µF
    Kondensator 2 Folienkondensator, 100 nF

PinOuty
    1. POSITIVE-B+
    2. LAUDIO
    3. RAUDIO
    4. AGND
    5. GND
    6. DATA-OUT
    7. DATA-IN
    8. CLOCK-IN
    9. AGND (muss nicht kontaktiert werden)

W załączniku program do zaprogramowania PICa - WinPic oraz wsad.

To jest podpowiedz ;) pozdrwiam

4
  • #10 07 Lip 2008 09:56
    SlaweK
    Poziom 43  

A dlaczego podupada ? A dlatego, że teraz szczytem własnej inwencji jest przekopiowanie czyjejś pracy nawet bez przetłumaczenia tego na polski. Ja ten język rozumiem ale nie wszyscy. Gratuluję znalezienia sobie tej strony ze sporą pomocą kolegów. Również gardzę dorobkiewiczami z allegro.

SławeK

0
  • #11 07 Lip 2008 13:50
    shel82
    Poziom 18  

A co tu tłumaczyć, że GND to masa po polsku - bez przesady!
    Jestem na tym forum od niedawan, ale juz któryś raz dostaję propozycje kup tam albo ode mnie od zarządezających tym forum, ludzie niektórzy robią to z pasji i zamiłowania, a nie dla zarobku i tu jest chyba problem, bo albo chcą coś wcisnąć albo jadą po kimś kto zadaje proste pytania odsyłając do postów, które odsyłają dalej do postów itd.

Dla zainteresowanych załączam jeszcze pdf-a z dokłaniejszym opisem i to po polsku ;) z rozwiązaniem podszywającym się zamiasta kaseciaka sygnał z innego urządzenia.
    Oczywiście znalazłem to w necie ;)

4
  • #12 07 Lip 2008 15:20
    djlj24
    Spec od car audio

Znaleźć to jedno - a zamieścić bez zgody autora to już jest według polskiego prawa piractwo (aby nie nazwać tego po imieniu). Co innego podać linka a co innego skopiować i umieścić w swoich materiałach.
    Swoją drogą skopiowałeś - a chociaż spróbowałeś zbudować i uruchomić? Bo mi się zdaje, że nie i zaraz będziesz pisał, że coś nie działa.

0
  Szukaj w 5mln produktów