Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot jednoprzyciskowy Nissan Primera P11

06 Lip 2008 20:27 6798 7
  • Poziom 10  
    Na wstepie zaznaczę, że za bardzo nie znam się na tym wszystkim o co zapytam. Otóż sprawa wygląda tak: mam pilota 1-przyciskowego i tylko jenego. Dokupiłem na ebayu 1 szt. jednoprzyciskowego i 1 szt. identycznego 2-przyciskowego, licząc, że z tych 2 kupionych może wyjdzie 1 taki jak trzeba. Najwżniejsze elementy pilota tj. płytka, scalak i rezonator mają zamieszczone niżej oznaczenia w kolejności: 1) oryginał, 2) kupiony 1-przyciskowy, 3) kupiony 2-przyciskowy -
    - Płytka: 7727-04 LF, 7727-04 LF, 7727-04 LF

- Ukł. scalony: HS02B B46AB, B HS02A 75AF, BHS02A 19AD

- Rezonator: R2632 NP3, S + M R2632 RJ0, A R2632 LN 3

- Napis na pasku papieru naklejonym na rezonatorze:
    3T7726B1B ORD. 139860, 3T7726B1B ORD. 73135, 3T7727B1B ORD. 111374

Czy ktoś orientuje się na podstawie zamieszczonych powyżej danych, czy któryś z tych kupionych pilotów będzie można zaprogramować do mojego auta (P11) lub co poprzekładać z jednego do drugieo, żeby wyszedł taki jak oryginał?
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Ej, Kolego zrób zdjęcie, bo czymś takim zagniesz nawet Przewodniczącego Jarka.
  • Poziom 10  
    Nie wiem czy udało mi się zamieścić zdjęcie pilota jednoprzyciskowego ale dodam, że rezonator jest zasłoniety nalepką z papieru, a różnica w pilocie 2-przyciskowym jest taka, że w obudowie jest drugi przycisk a na płytce w miejscu drugiego przycisku jest taki sam element jak w 1-przyciskowym pod przyciskiem, no i różnice w opisie elementów, które podałem w poprzednim poście. Płytki są identyczne i rozmieszczenie elementów również.

• Poziom 10  
    Mi się wydaje, że to tylko zdalne sterowanie, choć głowy nie dam. Przy zamykaniu i otwieraniu pilotem mrugają kierunkowskazy, ale nie ma żadnych widocznych czujników, np. do sygnalizacji otwarcia maski i nigdy żaden alarm optyczny bądź dżwiekowy się nie włączył. Natomiast ciekawi mnie zasada oznaczania układów scalonych. Czy układ "HS02B B46AB" jest identyczny w działaniu jak układ "B HS02A 75AF" czy to zupełnie coś innego pomimo wspólnego członu w oznaczeniu "HS02".
    HS02B występuje od ok 10 lat w systemach Cobra. Jest to zmiennokodowy układzik w aplikacjach jedno i dwu- przyciskowych. Nie potrafię powiedzieć, czy HS02A działa tak samo i czy da się wpisać do tego sterownika. Masz okazję to sprawdzić i tu opisać. Więc do dzieła kolego.
  • Poziom 10  
    No tak, ale jak. Gdyby gdzieś w necie była procedura programowania pilota jednoprzyciskowego (NIssana) to bym spróbował, a tak to tylko wypada wybrać się do serwisu i zobaczyć co powiedzą, pomijając ile ewentualnie skasują. Wiem, że dwuprzyciskowe piloty od Nissanów ludzie sami programują i mam zanotowane te procedury, natomiast boję się z tym swoim dokupionym próbować żeby nie rozprogramować układu, bo jeszcze przestanie działać ten oryginał, który mam.
    Czy Ty czytałeś linka, którego Ci podałem? To co masz to nie jest oryginalny pilot Nissana. Jest to dokładane urządzenie o którym wszystko jest napisane w tym linku.