Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm do domu z powiadamianiem gsm (10 różnych sms'ów)-jaki?

tomekn.com 07 Lip 2008 00:43 4878 18
  • #1 07 Lip 2008 00:43
    tomekn.com
    Poziom 9  

Witam
    Szukam alarmu do domu który między innymi będzie miał możliwość powiadamiać właściciela za pomocą sms'a o zdarzeniu. Ważne jest też to aby miał możliwość wysyłania sms'a z różną treścią w zależności np: które wejście zostało pobudzone. Interesuje mnie alarm który może wysyać około 10 różnych smsów.
    pozdrawiam
    tomekn.

0 18
  • #3 09 Lip 2008 21:40
    tomekn.com
    Poziom 9  

Witam
    Z tego co czytam to wszystko zależy od modułu GSM ile ma wejść które mogą być mogą być przypisane do różnych sms'ów. W tym który podałeś jest napisane w instrukcji że reaguje na sygnały z 4 wejść czyli mogę dostać 4 różne smsy o tym że dane wejście jest pobudzone. A to dla mnie za mało. To że centralka ma 100 wejść to nie o to mi chodziło jeśłi centralka ma 100 wejść chciałbym aby moduł rozrużniał np:" te 100 wejść i wysyłał do mnie sygnał z wiadomościa który z tych 100 wejśc został pobudzony.
    pozdr
    tomekn

0
  • #4 09 Lip 2008 21:43
    BENO99
    Poziom 26  

Witam.
    Integra z tym modułem wysyła także komunikaty PAGER "zamienione" na SMS
    Integra 64 i 128 ma możliwość "ustawienia" 64 rożnych komunikatów PAGER.
    W module GSM LT2 S możesz dodatkowo wykorzystać "pobudzenie" 4 wejść i ich powroty czyli 8 rożnych SMS. plus jeden dodatkowy SMS testowy
    Czyli razem Masz do dyspozycji max 73 rożne SMS

Integra 32 --- 32 komunikaty PAGER
    Integra 24 ----16 komunikatów PAGER

Pozdrawiam

0
  • #5 10 Lip 2008 23:44
    tomekn.com
    Poziom 9  

Witam
    Ok. Czy nie ma to żadnych ograniczeń , takie zamienianie "pager na sms"? A może lepiej zainstalować jakiś inny układ powiadamiania gsm mający odpowiednio dużą ilość wejść dla różnych treśći smsów?
    pozdr
    tomekn

0
  • #6 10 Lip 2008 23:53
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Musiałbyś mieć wtedy centralę z kilkunastoma (twoje 10+kilka sygnalizacyjnych) wyjściami i moduł z kilkunastoma wejściami (10 powiadomień i alarmy np techniczne, sabotaże...)
    Ta konfiguracja powyżej to naprawdę dobry pomysł.

M.

0
  • #7 11 Lip 2008 00:00
    BENO99
    Poziom 26  

Witam.
    Nie nie ma żadnych ograniczeń.
    Centrala wysyła komunikat PAGER a moduł "zamienia " to na standardowy SMS.
    W tych centralach Integra Masz jeszcze jeden dodatkowy plus .
    Możesz wykorzystywać np. wirtualne wejścia/wyjścia m.i.n do powiadamiania.
    Przykładowo INTEGRA 64 ma na płycie 16 wejść i wyjść.
    Ale docelowo może mieć po zakupie ekspanderów 64 wyjścia i wejścia.
    Jednak do powiadomień nie musisz kupować tych ekspanderów.
    Te wirtualne wejścia/wyjścia są "aktywne" do takich celów
    Nie ma sensu szukać modułu GSM z wieloma wejściami.

Pozdrawiam

0
  • #8 11 Lip 2008 00:10
    wxk
    Poziom 11  

Jak rozumiem temat 64 pagerów zamiennych na sms'y tyczy sie nie tylko Integry 64 ale i centrali CA-64 przynajmniej tak wywnioskowałem z instrukcji? Chyba że się myle to poproszę o wyprostowanie.
    --------------
    bart

0
  • #9 11 Lip 2008 00:15
    BENO99
    Poziom 26  

wxk napisał:
    Jak rozumiem temat 64 pagerów zamiennych na sms'y tyczy sie nie tylko Integry 64 ale i centrali CA-64 przynajmniej tak wywnioskowałem z instrukcji? Chyba że się myle to poproszę o wyprostowanie.
    --------------
    bart

Witam.
    Nie nie mylisz się .
    Ten moduł działa już w ten sposób z CA 6 i CA 10 ale PAGER-ów jest oczywiście mniej w tych centralach.

Pozdrawiam

0
  • #10 14 Lip 2008 15:22
    tomekn.com
    Poziom 9  

Witam
    Mam jeszcze kilka pytań.
    1.Rozumiem że wszystko co powinienem wiedzieć aby skonfigurować w/w alarm znajdę w dokumentacji w/w urządzeń?
    2.Lepiej zrobić to samemu czy oddać w ręce fachowców? Czy przy ubezpieczeniu domu firmy ubezpieczeniowe żądają np: rachunku na montaż alarmu?
    3. Jest jakiś poradnik do ściągnięcia w sieci jak prawidłowo podłaczyć alarm do domu? Chodzi mi o taki poradnik czego się wystrzegać przy podłaczaniu np: czujek ruchu.
    Właśnie robię listę powiadomień j(treści smsów ) jakie mają przyjść w razie pobudzenia któregoś z wejść. ( otwarcie okna nr.. , otwarcie żaluzji nr.. , otwarcie drzwi..., itd. techniczne- , brak napięcia 220AC, zbyt wysoka temperatura pieca, przelew ze zbiornika przelewowego, itp.)
    Pozdrawiam
    Tomekn

0
  • #12 22 Lip 2008 12:47
    tomekn.com
    Poziom 9  

Witam
    Do BENO99 pisałeśw swoim poście

BENO99 napisał:

......W tych centralach Integra Masz jeszcze jeden dodatkowy plus .

Pozdrawiam

Nie "kumam" o co chodzi z wirtualnymi wejściami tzn: jeśli są wirtualne to do nich nic nie podłacze a jak nie podłącze to skąd "integra" wie że otworzyło się okno nr.1 na parterze a nie okno nr 10.? W zasadzie idelanie dla mnie byłoby gdybym miał każdą czujkę wpiętą pod inne wejście wtedy wiem dokładnie które z wejść się pobudza i dostanę smsa o tym że okno nr.x zostało otwarte lub czujka ruchu nr.x została pobudzona, a gdy będą one podłaczone równolegle np: kontraktrony w oknach lub czujki ruchu na parterze to nie będe wiedział która z nich zadziałała. Mógłbyś mi to jakoś wyjaśnić jak traktować te wirtualne wejścia?
    pozdrawiam
    tomekn.com

0
  • #13 22 Lip 2008 14:47
    aprzycho
    Poziom 16  

witam,
    ja to tak rozumie
    wymiana będzie się odbywać po szynie danych a nie bezpośrednio po kablu każdy sygnał. W tej sposób ograniczysz liczbę połączeń bo będziesz tylko musiał podpiąć moduł LT 2.
    Wejście / wyjście wirtualne tzn wszystkie te które nie są fizyczne. Czyli jak masz integra 64 + ekspander wejść to masz w sumie 16+8 wejść fizycznych. Reszta to wejścia wirtualne które możesz używać do programowania. Z wyjściami jest podobnie, Możesz to jakiegos wirtualnego wyjscia przypisać zdarzenie np. Duress
    i to wyjście użyć dla różnych celów. Możesz przypisać do wejścia wyjście. A moduł będzie to widział jako wejście choć ono w cale nie jest fizyczne.
    Czyli będziesz mógł zrobić tak aby moduł reagował na 64 zdarzenia a może i więcej (jak dodać fizyczne wejścia na module)

W sumie jak dla mnie to potrzebna jest informacja że jest alarm, sabotaż
    bo i tak trzeba jechać wyjaśnić zdarzenie a nie jest istotne która czujka. W centrali sobie sprawdzisz. Jest alarm to zasuwasz na miejsce a nie bedziesz sie zastanawiał która czujka. To oczywiści moja prywatna opinia.
    pozdrawiam

tomekn.com napisał:
    Witam
    Do BENO99 pisałeśw swoim poście
    BENO99 napisał:

......W tych centralach Integra Masz jeszcze jeden dodatkowy plus .

Pozdrawiam

Nie "kumam" o co chodzi z wirtualnymi wejściami tzn: jeśli są wirtualne to do nich nic nie podłacze a jak nie podłącze to skąd "integra" wie że otworzyło się okno nr.1 na parterze a nie okno nr 10.? W zasadzie idelanie dla mnie byłoby gdybym miał każdą czujkę wpiętą pod inne wejście wtedy wiem dokładnie które z wejść się pobudza i dostanę smsa o tym że okno nr.x zostało otwarte lub czujka ruchu nr.x została pobudzona, a gdy będą one podłaczone równolegle np: kontraktrony w oknach lub czujki ruchu na parterze to nie będe wiedział która z nich zadziałała. Mógłbyś mi to jakoś wyjaśnić jak traktować te wirtualne wejścia?
    pozdrawiam
    tomekn.com

0
  • #14 22 Lip 2008 17:35
    BENO99
    Poziom 26  

tomekn.com napisał:
    Mógłbyś mi to jakoś wyjaśnić jak traktować te wirtualne wejścia?
    pozdrawiam
    tomekn.com

Witam.
    Czujki oczywiście musisz podłączyć do wejść, które masz na płycie czy też ekspanderach.
    Zasygnalizowałem tylko ,że istnieje możliwość wykorzystania wejść wirtualnych np. która często przydaje się do ustawienia innych funkcji logicznych powiązanych z np. wyjściami itp.Po prostu jeżeli dane ustawienie nie wymaga podłączenia czujki lub jakiegoś urządzenia to można je wykorzystać bez zakupu ekspandera.
    Podobnie z wyjściami.
    Dam przykład to może łatwiej to zrozumiesz.
    Chcesz podłączyć np 40 czujek.
    Czyli do Integry 64 musisz zakupić ekspandery wejść.--to jest oczywiste.
    Chcesz mieć np. sygnalizacje alarmów z każdego wejścia z osobna do powiadamiania SMS , czyli teoretycznie musiałbyś zakupić też ekspandery wyjść.Tego nie musisz już robić bo możesz wykorzystać wyjścia wirtualne.

Pozdrawiam

0
  • #15 22 Lip 2008 21:06
    tomekn.com
    Poziom 9  

Witam
    Chyba załapałem, sprawdź mnie... Czyli ekspandery wejść muszę kupić, jedynie co to nie będe kupował ekspanderów wyjść bo wyjściem dla tych zdarzeń są różne smsy które zostają utworzone z wirtualnych wyjść obsługiwanych przez centralę która robi z tego komunikat na pager on zostaje zamieniony na sms przez moduł gsm o odpowiedniej treści dla danego wejścia. Jedyną wspólną rzeczą dla np: wszystkich wejść będzie alarm. Rozumiem też że jak będzie taka potrzeba to nie wszystkie wejścia będą miały za zadanie wzbudzić alarm, a jedynie wysłać tylko sms'a? ( chodzi mi tu o zdarzenia z kotłwni)
    Co do plusów z tego że dostanę alarm o tym że jest alarm z np: okna nr.1 na parterze to fakt że jesłi taka rzecz nastapi to jadąc autem na miejsce będe prawdopodobnie otrzymywał sms'y od innych czujek np: ruchu w danym pomieszczeniu a to juz wiele bo wiadomo czy to jest przypadek czy faktycznie intruz porusza się po posesji.
    Bardzo dziękuję za pomoc.

0
  • #16 22 Lip 2008 21:20
    BENO99
    Poziom 26  

tomekn.com napisał:
    Witam
    Chyba załapałem, sprawdź mnie...

Tak "załapujesz" to.
    Po prostu jak nie musisz do wejść czy wyjść podłączać fizycznych urządzeń np syrena , "żarówka" itp to możesz korzystać z wirtualnych wejść/wyjść.

Pozdrawiam

0
  • #17 23 Lip 2008 21:13
    tomekn.com
    Poziom 9  

Witam
    No wreszcie zrozumiałem o co chodzi. Mam jeszcze przy okazji jedn pytanie czy przewody 5x0,5 jakie mam położone w ścianie są wystarczające do kontaktronów lub czujek ruchu?

0
  • #18 24 Lip 2008 14:25
    aprzycho
    Poziom 16  

tak wystarczajace. Do kontaktronów 2 żyły starczą. Do czujek 4 żyły-konfiguracja 2EOL (można i nawet na 3 żyłach zrobić jak nieduża odległość od centralki)
    pozdrawiam

tomekn.com napisał:
    Witam
    No wreszcie zrozumiałem o co chodzi. Mam jeszcze przy okazji jedn pytanie czy przewody 5x0,5 jakie mam położone w ścianie są wystarczające do kontaktronów lub czujek ruchu?

0