Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prace dyplomowe: Centralka Alarmowa i Badanie dysku hdd

gulson 16 Feb 2004 20:08 5239 1
Optex
 • Dodano dwie prace dyplomowe:
  https://www.elektroda.pl/nauka/dyplomowe/dyplomowe.html

  poz. 23-24

  Wykonanie modelu centralki alarmowej
  Celem pracy było wykonanie gabloty przeznaczonej do demonstracji działania i obsługi centrali alarmowej. Z założenia centrala miała posiadać dwie strefy, z których alarmy miały być sygnalizowane w sposób świetlny lub dźwiękowy. Cel i przeznaczenie pracy dyplomowej, podstawy teoretyczne pracy dyplomowej, schemat blokowy, centrala alarmowa, czujki, zasilacz, wyłącznik zmierzchowy, przerywacz, sygnalizator wewnętrzny (Buzzer), spis elementów, obsługa i konserwacja.

  Badanie dysku twardego Ultra ATA 100
  Niniejsza praca dyplomowa została wykonana na użytek Zespołu Szkół Chłodniczych – Policealnego Studium Informatycznego w Gdyni. Będzie ona stanowić części wyposażenia pracowni mikroprocesorowej. Budowa, Zasada działania, Liczba głowic odczytu/zapisu, Liczba cylindrów, Prędkość obrotowa dysku, Prędkość transmisji danych, Pojemność dysku, Czas dostępu, Transfer wewnętrzny, Przeplot, Napięcie zasilania


  Zapraszamy do wysyłania swoich materiałów!

  Cool? Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  gulson
  System Administrator
  Offline 
  Twórca portalu elektroda.pl od roku 1999. Zajmuje się opieką portalu, od czasu do czasu publikując tutaj ciekawostki i felietony. Interesuje się wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami. Z wykształcenia technik elektronik, inżynier i magister informatyki po Politechnice Łódzkiej.
  gulson wrote 21806 posts with rating 2618, helped 71 times. Been with us since 2001 year.
 • Optex
 • #2
  gulson
  System Administrator
  Kolejne trzy teoretyczne prace dyplomowe:

  Zabezpieczenie sieci lokalnych - firewalle
  SIEĆ I FIREWALL, METODY ATAKÓW: Ataki z wnętrza sieci lokalnej, Ataki z zewnątrz, Ataki pośrednie, RODZAJE FIREWALLI: Zapora ogniowa na poziomie sieci, Zapora ogniowa na poziomie aplikacji, Zapora ogniowa na poziomie transmisji, ARCHITEKTURY ZAPÓR OGNIOWYCH, USŁUGI DODATKOWE FIREWALLI, KONFIGURACJA FIREWALLA – ZoneAlarm: Instalacja programu, Konfiguracja programu, PODSUMOWANIE: Wymagania sprzętowe, Kryteria wyboru, Wady i zalety, TOP 10 FIREWALLE na podstawie strony internetowej magazynu CHIP ONLINE

  Internet obsługa, konfiguracja przeglądarek i wyszukiwarek internetowych
  POCZĄTKI INTERNETU – HISTORIA, ZASADA DZIAŁANIA SIECI, Modem – konfiguracja: Podłączenie do TP S.A., WYSZUKIWARKI INTERNETOWE: Yahoo, AltaVista, Netoskop, Podsumowanie, PRZEGLĄDARKI INTERNETOWE: Microsoft Internet Explorer4.01, Netscape Communicator4.5, Opera, Podsumowanie, USŁUGI I ZASTOWANIA INTERNETU: Poczta elektroniczna, Grupy dyskusyjne, FTP,IRC,ICQ, Telefonia internetowa, Radio i telewizja.

  Grafika w StarOffice Draw 5.2
  Podstawy dotyczące obsługi programu StarOffisa, Pomoc, Pulpit StarOffisa, Rysunki i grafika, Rozmieszczanie obiektów, Wyrównywanie obiektów, Rysowanie wycinków i odcinków, Wpisywanie tekstu, Kreślenie, edycja i przekształcanie krzywych i obiektów, Przekształcanie map bitowych w rysunki wektorowe, Przekształcanie obiektów w krzywą, wielokąt, na 3 – W lub obiekt obrotowy 3 – W, Posługiwanie się obiektami, Posługiwanie się grupą obiektów, Obiekty graficzne w prezentacjach i rysunkach, Posługiwanie się kolorami, Gradienty i desenie obiektów oraz tło.