Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio 2022 jak przywrócić standardowe hasło www

Kres 07 Jul 2008 11:30 10529 14
 • #1
  Kres
  Level 10  
  Witam!
  Mam odkupioną używaną kserokopiarkę Ricoh Aficio 2022 i problem z hasłem do konfiguracji Tryb administratora przez www. Mianowicie defoultowo powinno być password lecz z tego co widze w ustawieniach na samej maszynie iż była używana jako serwer plików więc hasło zostało zmienione i niewiem jak przywrócić je do stanu początkowego.
  Stąd prośba jak je zresetować.

  Kres
 • #2
  cefram
  Level 30  
  Witam

  Potrzebny będzie manual. Poszukaj w nim memory all clear tam będzie procedura inicjacji poszczególnych modułów - Ciebie interesuje network control service.

  Pozdrawiam
 • #3
  Marcin_4321
  Level 17  
  Wejdź w kody, a potem 5-801-10,11
  Pozdr.
 • #4
  Kres
  Level 10  
  Dzięki za pomoc powiodło się z sm i Waszą pomocą.

  Kres
 • #5
  gVirus_FA
  Level 11  
  Nasza firma kupila ricoha 2018d. Ma ono rownież hasło inne niż standardowe password. Jako informatyk w firmie chciałem ustawić skanowanie na jeden z komputerów, ale nie mogę bo aby to ustawić trzeba wpisać password.

  Próbowałem połączyć się telnetowo - telnet ipdrukarki i dalej hasło inne niż password.

  Mam ściągniete instrukcje do tego ricoha ale nigdzie nie ma jak zresetować to hasło?? Jest jakiś przycisk na urządzeniu? Może gdzieś wpisać te kody ale gdzie??

  Prosze o pomoc bo męczę się już z tym troche a mam sam problem rozwiązać:|

  No chyba że ktoś wie jak bez administratora ustawić skanowanie do katalogu na jednym z komputerów - w opcjach urządzenia mam możliwość tylko wybrać skanowanie do emaila. Próbowałem używać skan routera itp. ale nie wiem jak stworzyć listę odbiorców drukarki?
 • #6
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  Maszyna twoja nie ma SMB a więc nie da sie tego zrobic bez oprogramowania Skan Ruter. Problem oprogramowania tego był wiele razy na forum wystarczy troche poszukac
 • #7
  gVirus_FA
  Level 11  
  Dzięki za odpowiedz. Dużo mi dała, lecz próbowałem już używać scan routera ze strony ricoh aktualnego i lite i pisze w instrukcji ze nie są kompatybilne z tym urzadzeniem (brak wpisu 2018d).

  Jak wpisuje serwer w Scan Routerze (ip computera, ip drukarki itp), to nic się nie dzieje - (address i valid)...

  No cóż poszukam może znajde gdzieś jak to ustawić.
  Tylko tyle że nie moge zmienić serwera dostarczania, moge go włączyć ale nie moge ustawić IP żadnego (jest domyślne 0.0.0.0). i z tego co wyczytałem trzeba to zmienić na ip komputera.

  Jeżeli ktoś byłby tak miły i podesłał na priv jak zresetować to hasło admina byłbym wdzieczny.

  pozdrawiam
 • #8
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  serwer wybierasz jako nazwę komputera na którym jest zainstalowany Skan ruter zresztą program sam pokaże nazwe tego komputera. Potem dodajesz urządzenie wejściowe I/O i tu program powinien ci wskazać właśnie twoją kopiarkę - o ile jest widoczna w sieci. A potem założyć tylko książke adresową i określić miejsce dostarczania dla każdego adresu. Sprawdzić czy program jest w stanie aktywnym i powinno wszystko zadziałać program wysle książkę na maszynkę. Podejść do maszyny wybrać adres i można skanowac.
 • #9
  leopard
  Level 11  
  Marcin_4321 wrote:
  Wejdź w kody, a potem 5-801-10,11
  Pozdr.


  Pozwolę się przyłączyć. Spróbowałem podobnego podejścia z Ricoh Aficio MP2000.
  Wpisałem powyższe kody i wyzerowało mi ustawienia sieci, ale dalej nie mogę się zalogować przez interfejs WWW ani telnet, ani nawet na panelu urządzenia. Nie pasują hasła standardowe. Chyba że któreś pominąłem: Admin/password, admin/password, administrator/password, puste/password, admin/puste. Będę zobowiązany za porady.

  Addendum:
  W serwisie się zarzekają, że trzeba będzie wymieniać pamięć NVRAM. Podobno nazwy użytkownika i hasła przechowywane są właśnie tam, ale nie są kasowane w razie zerowania. Mówią też, że w tych modelach pamięci NVRAM lubiły padać. Ponoć jest też hasło serwisowe, po wprowadzeniu którego da się pozmieniać inne. A jak to w praktyce wygląda?
 • #10
  huberto233
  Level 26  
  Wcale nie trzeba wymieniac pamieci od razu, jest jeszcze dodatkowy uzytkownik do zamiany hasla administratora .
 • #11
  leopard
  Level 11  
  huberto233 wrote:
  Wcale nie trzeba wymieniac pamieci od razu, jest jeszcze dodatkowy uzytkownik do zamiany hasla administratora .


  O, dziękuję za te dobre wieści. Jest o wzmiankowanym użytkowniku mowa w SM? Znalazłem tu dokumentację do podobnego Ricoha, kod urządzenia B121/122/123, zaś mam B277.
  A hasło tego dodatkowego użytkownika jest jakoś ustawione na sztywno, ewentualnie zostaje przywrócone po 801.10+801.11?

  A pomysł na sekwencję: "NVRAM Upload; NVRAM Clear All (801.1); NVRAM Download" - czy czasami nie strzeliłem jak łysy grzywą o kant kuli? ;)

  Dziękuję raz jeszcze za dotychczas otrzymane wieści i pozdrawiam!
 • #12
  panw1
  Level 15  
  Wejdź 7-810 powinno załatwić sprawę
 • #13
  gregoryse
  Level 16  
  Numery z zerowaniem hasła administratora podane wcześniej nie przejdą w MP2000. Tutaj musimy wymienić EPROM lub zaprogramować go od nowa. Login dodatkowego użytkownika znajdziesz w instrukcji obsługi (poradnik bezpieczeństwa)
 • #14
  cezar80
  Level 27  
  W 2018 jeśli nie działa standardowe hasło na przeglądarkę (password lub sysadm) trzeba zrobić factory reset karty sieciowej. Trzeba wyciągnąć sieciówkę , przestawić na niej zworę OP2 poczekać aż przestanie pulsować dioda. Po tym wracamy zworą i włączamy maszynę . Wtedy będą działać standardowe hasła, trzeba tylko ponownie wbić adresy ip, brame itp.
 • #15
  leopard
  Level 11  
  Bardzo dziękuję!

  Szczęśliwego Nowego Roku!