Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału z PC do monitora

07 Lip 2008 13:19 22581 22
  • Poziom 16  
    Witam

Mam problem z połączeniem PC i monitora a mianowicie jak odpalam kompa to monitor nie dostaje sygnału. Niby wszystko rusza a monitor nie. Wymieniłem płytę główną i kartę grafiki i dalej to samo. Co może być nie tak?

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Może głupie pytanie a podmieniłeś kabel sygnałowy?
  • Poziom 16  
    Jak podpinam monitor tym samym kablem do laptopa to elegancko wszystko działa
  • Spec Overclocking
    Opisz sprzęt tj. nazwy symbole elementów, czy dokonywałeś pomiarów napięć zasilacza i czy speaker piszczy coś?
  • Poziom 17  
    Nawet ekranu powitalnego i POST nie widać?
  • Poziom 16  
    Ekran ma zieloną diode ale na ekranie jest kratka raz czarna raz biała. Płyta jakaś chyba MSI MS6340, Karta GeForce 2, monitor NEC jakiś. Napięć nie badałem a głośnik milczy
  • Poziom 12  
    Jeśli głośnik się nie odzywa to dość zły znak, może coś z zasilaczem?

Pozdrawiam :D!
  • Poziom 12  
    A czy do tego PC próbowałeś podłączyć inny monitor?
  • Poziom 17  
    Stawiam na grafikę.

Moderowany:

Proszę zapoznać się najpierw z tym co napisał autor, aby na przyszłość uniknąć pisania takich bzdur.

• Poziom 12  
    Ja już spotkałem się kilka krotnie z monitorami które nie reagowały z każdym PC czasem była to błahostka pęknięta żyła w przewodzie sterującym a niejedno krotnie z zimnym lutowaniem są też monitory które kable sterujące mają mocowane na stałe a wytarta wtyczka potrafi wyprawiać cuda brak koloru albo różowy ekran lub brak reakcji monitora
  • Poziom 1  
    jesli nic nie piszczy ze spikerka to moze byc kiepsko... zobacz czy karta nie wyszla z gniazdaz zobacz czy wszystkie wiatraczki sie kreca
  • Poziom 14  
    Może to głupio zabrzmieć, ale kiedyś miałem podobną sytuację i okazało się że wszystko wróciło do normy gdy odłączyłem jeden z napędów, który potem się okazało że był wadliwy i blokował BIOS. Moja rada: spróbuj poodłączać napędy tudzież stację dyskietek. Jeśli problem zniknie to wina leży w popsutym urządzeniu, które wymontowałeś.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Można by nawet spróbować odpalić PC bez żadnego napędu najwyżej będzie piszczał że nie ma napędów ons1417 może mieć sporo racji uszkodzony napęd blokuje zasilacz a procek nie ma wtedy wszystkich napięć
  • Poziom 9  
    Witam, mam podobny problem co autor tego wątku.
    A więc tak - komputer działał mi bez większych problemów 1,5 roku, jednak kilka dni temu podczas gry na chwilę było brak sygnału, zresetował się i działał ok. Dzień później był już brak sygnału na monitor. Sprawdziłem inny monitor, nowy kabel i dalej ten sam problem. Przy włączaniu głośniczek wew. wydaje dwa długie, a potem 8 krótkich sygnałów. Naprawdę nie mam pojęcia co mogło się zepsuć i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Jeszcze raz zaznaczam, że komputer chodził 1,5 roku ok.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Sprawdz jaki masz BIOS - AWARD lub AMI - i dzwieki rozszyfruj za pomoca strony -> bioscentral.com (Bios Beep Codes).
  • Poziom 9  
    A więc: posiadam bios AMI i według tej stronki:
    8 short Display memory read/write error The system video adapter is missing or defective

i druga możliwa opcja:
    1 long, 8 short Display test failure The video adapter is either missing or defective
  • Poziom 43  
    Przeczyść komputer wewnątrz, szczególnie slot AGP. Przeczyść styki karty graficznej.
  • Moderator - GSM
    Pewnie karta do wymiany miałem tak samo czasem się załączała aż potem tylko takie piski jak ty 2 długie i 8 krótkich pomogła wymiana karty.
  • Poziom 14  
    Sprobuj wlozyc inna karte graficzna i zobacz czy zadziala... Może port agp kleknął.
  • Poziom 9  
    Przeczyściłem nie pomogło, za bardzo nie mam skąd wziąść innej karty graficznej, będę musiał kupić nową, jednak jeśli kupię nową a to nie będzie wina karty tylko portu to nic się nie stanie nowej karcie? Jeśli to wina portu to idzie to jakoś sprawdzić?
  • Poziom 14  
    Niekoniecznie to musi byc port agp. Pożycz od jakiegos kumpla i sprawdz. Nic nie kupuj dopoki nie ustalisz przyczyny usterki.
  • Poziom 9  
    no właśnie w tym problem nie mam od kogo wziąść, każdego kto znam to na laptopie operuje.
  • Moderator - GSM
    Podejdź najlepiej do sklepu komputerowego i niech ci sprawdzą jak karta to od razu kupisz.