Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie symetryczne w praktyce.

dibller1986 07 Lip 2008 13:43 1282 3
  • #1 07 Lip 2008 13:43
    dibller1986
    Poziom 10  

Witam.
    Mam schemat wzmacniacza operacyjnego zasilanego symetrycznie i zrobiłem sobie do niego płytkę w eaglu. Chciałem się upewnić, czy dobrze 'przeniosłem' zasilanie symetryczne ze schematu, do układu na płytce?

Dołączam rysunki.

Na schemacie płytki, w miejscach padów mam zamiar dać wtyki bananowe i podłączyć napięcie z zasilacza symetrycznego: pad2 (plus), pad1 (masa), pad3 (minus)

[Bardzo proszę o stosowanie polskiej czcionki i przyjętych zasad pisowni. Poprawiłem. Mariusz Ch.]

0 3
  • #3 07 Lip 2008 17:37
    dibller1986
    Poziom 10  

A jak nazywają się te złącza bananowe w bibliotekach w eaglu? bo nawet największe pady są ok. 2 razy za małe.
    Mógłby ktoś też ocenić tą moją płytkę? Tzn. rozmieszczenie elementów itp., czy np. coś w niej poprawić?
    Jakie zastosować grubości ścieżek i przerw między ścieżkami?

0
  • #4 07 Lip 2008 18:39
    megao
    Poziom 23  

Na schemacie (no i oczywiście na płytce) brakuje kondensatorów blokujących na zasilaniu, przydałoby się dodać niewielki elektrolit 10u i ceramiczny 100n.
    Grubości ścieżek są w porządku, chociaż zasilające można trochę pogrubić.
    W tego typu układzie (pomimo jednej warstwy) warto płytkę oblać masą (w Eaglu funkcja POLYGON).
    Bibliotek pod banany raczej nie znajdziesz, chyba, że na stronie producenta cadsoft.de, jeśli problem jest tylko z rozmiarem pada to można wprowadzić własny rozmiar w miejsce aktualnego.

0