Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Diora WS504 i FS-504 - problem ze sterowaniem dwukierunkowym

Boro53 16 Feb 2004 22:33 1241 0
 • #1
  Boro53
  Level 13  
  Mam mały problem.
  Moja diora WS-504B załacza i wyłacza korektor FS-504 i wszystko jest ok, ale nie dzała to w druga stronę. Kiedy wyłączę albo właczę korektor, nie powoduje to zmian trybu działania wzmacniacza. Wg instrukcji właczenie/wyłaczenie korektora powinno spowodować również reakcje odwrotną, czeli wyłaczenie/włączenie trybu korekcji we wzmacniaczu. A tak sie nie dzieje. Zastanawiam sie dlaczego??

  Instrukcja co do połaczeń zdalnego sterowania miedzy tymi elementami mówi takmówi tak:
  WS504 do FS504 - pojedynczym przewodem (1 cinch)
  WS504B do FS504 - pozwójnym przewodem (2 cinch)  Wg mnie tylko 504B może być włączany i wyłaczany przez korektor (tak mysle, ze skoro ma 2 cinche zdalnego sterowania, to jest to w celu zapewnienia komunikacji 2 kierunkowej).

  I teraz sedno moich rozmyślań: mój WS504B jest przerobiony do sterowania kompaktem CD502 (czyli faktycznie jego wyjścia zdalnego sterowania po przeróbce stały sie takie jak w WS504). Czy to oznacza, ze korektor też powinienem podłaczyć tylko pojedynczym kablem zdalnego sterowania? Czy to dlatego sterowanie mi nie działa pomimo tego, że mam WS504B?

  Czy ktos moze mi podesłać schematy sekcji procesor-gniazda zdalnego sterowania obu wzmacniaczy, abym sobie to porównał??

  Ktoś rozwieje moje wątpliwosci?
  Mam nadzieję, ze za mocno nie namieszałem :)
  Pozdrawiam.