Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interface do citroena Berlingo 2.0 HDI z 2003r

JohnCTN 07 Lip 2008 15:30 3559 5
  • #1 07 Lip 2008 15:30
    JohnCTN
    Poziom 17  

Witam.

Troche sobie poprawiam male usterki w moim autku ... i mam problem bo chcialbym wszystko sie dowiedziec z kompuerka tego auta a nie mam zielonego pojecia jakie potrzebuje interface'y ???

Interesuje mnie sprawdzenie stanu silnika, poduszek powietrznych, stan elektroniki.. np radio, komputer pokladowy itd.

Jakie musze miec interface'y i jakie oprogramowanie ?
    Czy mozna kupic elementy i samemu sobie zlozyc potrzebne interface'y ?
    (widzialem, ze na tym forum sa rozne pliki i schematy, ale nie wiem ktory by psaowal do mojego auta :( )

pozdrawiam i licze na pomoc

JohnCTN

0 5
  • #2 07 Lip 2008 15:47
    monrant
    Poziom 22  

Oczywiście, jest coś takiego.
    Nazywa się Evolution XS.
    Wygląda tak:
    Interface do citroena Berlingo 2.0 HDI z 2003r
    i kosztuje 4 i pół klocka.
    Bez problemu dostaniesz na popularnym serwisie aukcyjnym.

0
  • #3 07 Lip 2008 17:35
    JohnCTN
    Poziom 17  

no tak, a Panowie cos tanszego , cos co mozna samemu zrobic itd ???

pozdrawiam

JohnCTN

0
  • #4 07 Lip 2008 17:48
    monrant
    Poziom 22  

A to jest coś tańszego.
    Tańszym interfejsem będzie brama warsztatu który sprzęt posiada, i zgłoszenie się tam.

0
  • #5 07 Lip 2008 18:12
    JohnCTN
    Poziom 17  

Widze, ze musze sprecyzowac moje pytanie ... i powiem tak... bylem juz w takim "serwisie" nie w ASO Citroen... bo tam to ceny z kosmosu ... a "serwis" to roznie bywa.

Mam przyklad na swoim przypadku ... szwankowala mi manetka kierunkowskazow ... znalazlem w sieci plik pdf z opisem usuniecia tej usterki - bo jak sie okazalo to standardowa i dosc czesta usterka. aby dostac sie do zespolonego przelacznika trzeba sciagnac kierownice, wyciagnac poduszke... potem to juz z gorki. pech chcial ze w tym czasie udalo mi sie dorwac oryginalny podlokietnik do mojego autka (mialem zamontowane, ale od strony kierowcy sie urwal i gdzies zaginal), dostalem nowy i musialem przyspawac w fotelu ulamane mocowanie tegoz podlokietnika wiec poniewaz nie bylo juz kierownicy to wymontowalem siedzenie kierowcy ( pod siedzeniem mialem 3 wtyczki , biala, brazowa i zielona) wynik byl taki, ze gdy wszystko juz podlaczylem to pali mi sie AIR BAG i nie wiem ktory to ma blad, czy ten w kierownicy, czy ten w siedzeniu ??? "podjechalem do serwisu" cos tam skasowal w komputerze i po 3 dniach znow mi to wyskoczylo ... gosc zwrocil mi kase bo nie wie ktora to poducha" wiec to tak sie ma do serwisow... dzis jezdze bez poduch , bo jak wiadomo ... gdy sie pali AIR BAG to caly system jest wylaczony.

wiec majac takie doswiadczenia a i wczesniej tez bylo kilka innych to takie rzeczy jak odczyt z komputera itd to wole sobie sam zrobic ... a potem jechac do serwisu wiedzac co jest uszkodzone ... no chyba, ze sam sobie usterke zlikwiduje. a osobiscie wole to sam zrobic gdyz jestem ciekaw to po 1 a po 2 lubie samemu cos zrobic i wiedziec , ze zrobilem to dobrze... niz nie wiedziec co dokladnie mi zrobil ow "serwis"

pozdrawiam

JohnCTN

P.S.
    napisalem w poprzednim poscie cos takiego " Panowie cos tanszego , cos co mozna samemu zrobic " co oznacza, ze chce to zrobic sam a nie jadac do "serwisu"

0