Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestrojenie Safari 2a - jakie elementy zmienić?

Wegorz91 07 Lip 2008 18:05 3237 9
  • #1 07 Lip 2008 18:05
    Wegorz91
    Poziom 10  

Witam, Chciałbym przestroić radyjko Safari 2a. Czy ktoś mógł by mi pomóc i powiedzieć jakie elementy muszę zmienić żeby znów można było się cieszyć brzmieniem Safari.

I mam też pytanie, czy mogę dołożyć 2 dodatkowe głośniki w miarę mocne do tego radia ( obecnie jest jeden jakiś słaby ), chciał bym je dać na tylną półkę. Jeżeli można to jest konieczność robienia jakiegoś wzmacniacza czy coś w tym stylu?

Nie chce zmieniać radia bo to idealnie pasuje do klimatu w samochodzie, i mam transmiter dzięki któremu będę słuchał muzyki z mp3 ( chyba że jest jakiś lepszy pomysł zamiast transmitera ).

Dziękuje za pomoc

0 9
  • #2 07 Lip 2008 18:39
    SlaweK
    Poziom 43  

Żle żeś trafił chłopie, tu ludzie mają problemy ze zdiagnozowaniem prostej końcówki mocy a co dopiero przestrojeniem Safari strojone indukcyjnie na wariometrach jak dobrze pamiętam. Poszukaj sobie na forum, gdzieś powinien być gotowy opis ale żeby to dobrze zrobić to nie wystraczy przylutować dwa kondensatorki, trzeba stroić współbieżność by pokryło cały zakres na takiej samej czułości. A co do przeróbek to warto się zapoznać ze schematem najpierw, dla takich co nie potrafią lub im się nie chce uzyskać poprawnego efektu są właśnie transmitery.

SławeK

0
  • #3 07 Lip 2008 19:38
    djlj24
    Spec od car audio

Moja rada - daruj sobie przestrajanie tego radia, kup jakiegoś starego Blaupunkta za parę złotych z mechanicznym programatorem i będziesz zadowolony. Przestrajałem kilka egzemplarzy Safari i pojawia się 2 problemy - pierwszy to ze względu na strojenie cewkami nie ma pełnego pasma bez ich przeróbki a drugie to czułość pozostawia wiele do życzenia (trzeba naprawdę się nieźle nakombinować aby to znośnie chodziło). A tak przy odrobinie szczęścia trafisz radio ze złączem DIN, gdzie podasz sobie sygnał z przenośnego odtwarzacza MP3 bez używania trans-szitera.

0
  • #4 07 Lip 2008 20:12
    Wegorz91
    Poziom 10  

szkoda że to tyle roboty :( po prostu inne radio nie pasuje kompletnie, chce zachować klimat :)

Np zakładając ze komuś się uda przestroić to jak wygląda sprawa dodatkowych głośników ?

0
  • #5 07 Lip 2008 20:28
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

Znalazłem opis i jeśli Leszek Cię nie zniechęcił to wyślij swój email na moje PW to wyślę Ci na pocztę. Ale osobiście także potwierdzam: dużo roboty a efekt raczej taki sobie.

0
  • #6 07 Lip 2008 22:53
    apap
    Poziom 21  

Witaj
    Po pierwsze - safari 2 jest MONO - to inna epoka i nijak widzę efekt tego mp3.
    Głowicę trzeba ciągnąć w górę, pomijając szerokość pasma CCIR 20 MHz, a OIRT 7 MHz, a więc dużą trudność z pokryciem pasma, należy pamiętać o pojęciu tzw częstotliwości granicznej półprzewodników, szczytowe osiągnięcia Gierkowskiej Polski mogą nie chcieć oscylować na prawie dwa razy wyższej częstotliwości, a i beta przy zbliżeniu się do granicznej nie będzie wyglądała za ciekawie.

0
  • #7 08 Lip 2008 12:12
    Wegorz91
    Poziom 10  

to kicha :( ale mam już schemat to może coś wspólnie wymyślimy. Co do mp3 to fakt nie pomyślałem że nie ma Safari stereo :( Coś trzeba wykombinować żeby to wszystko razem pogodzić.

0
  • #8 08 Lip 2008 15:27
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Tak na marginesie to ja brakiem stereo to bym się aż tak nie przejmował - zważywszy że większość tych transmiterów do MP3 też mimo iż pisze co innego też jest często mono.

A walczyć możesz choć rzeczywiście w takim zabytkowym radiu to dużo roboty i niełatwo osiągnąć cel.

0
  • #9 11 Lip 2008 01:27
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

A, ja jestem dobrej myśli, Kol. materiały do przestrojenia ma wszystkie i powinien sobie poradzić i nie musi mieć całego pasma. No i ten wygląd w 125p, bo na pewno o tym modelu auta mowa.

0
  • #10 11 Lip 2008 10:39
    Wegorz91
    Poziom 10  

Dokładnie, wygląd w 125p jest bezcenny :) Teraz muszę się za to zabrać, Dzięki za pomoc, pochwalę się czy się uda :)

0
  Szukaj w 5mln produktów