Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook KGE 3477 B - brak zasilania na grzałkach w kuchence

07 Lip 2008 19:05 4287 10
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam nie lada problem. Spaliła mi się dolna grzałka w piekarniku kuchenki gazowo-elektrycznej Mastercook KGE 3477 B. Wyczytałm na tym forum jak ją wymienić i tak też zrobiłem. Wydawało mi się że wszystko jest bardzo proste. Po podłączeniu przewodów okazało się, że nie tylko nie grzeje grzałka wymieniona, ale również nie grzeje górna. Sprawdzałem przyrządem - i prąd do nich nie dochodzi. Wygląda jakby przepalił się jakiś bezpiecznik (czy w ogóle jest tu jakiś bezpiecznik). Grzałki nie grzeją nawet po ustawieniu czasu na wyświetlaczu. Może coś żle podłączyłem? Podpowie któś jak powinny być podłączone przewody na listwie z tyłu kuchenki. Proszę o pomoc
  • Poziom 27  
    Witam. Najczęściej uszkodzeniu ulegają włączniki (brak styku lub są przepalone).
  • Poziom 9  
    Jednak włącznik grzałek chyba nie jest uszkodzony, ponieważ włącza się termoobieg.
  • Poziom 27  
    Ale tam jest kilka styków. Sprawdz termostat.
  • Poziom 9  
    ... no cóż, termostat wymieniłem i bez zmian
  • Poziom 27  
    Czyli coś poknociłeś z podłączeniem. Sprawdz wszystkie przewody, miernikiem z piszczkiem, przecież tam nie ma wielkiej filozofi. Pewnie ta stara grzałka jest dobra, co... Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Może uszkodzeniu uległ jakiś inny element (mam na myśli jakiś filtr)? Proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    No cóż, myślałem, że tylko ja się na tym nie znam. Szkoda, że nie mam pomocy.
  • Poziom 9  
    Naprawiłem sam i koniec tematu.
  • Poziom 1  
    Witam. Mam ten sam problem z zasilaniem grzalek,nie dochodzi prad. Prosze o pomoc