Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Privileg 821s - zatrzymujący się program

balboos 07 Lip 2008 19:16 2433 4
  • #1 07 Lip 2008 19:16
    balboos
    Poziom 2  

Witam, pralka przedstawia następujące objawy. Po włączeniu i ustawieniu programu włącza sie blokada drzwiczek. Następnie słychać jak silniczek krokowy odmierza czas po upływie którego załącza się pompa wypompowująca brudną wodę. Po około 5 sek. pralka zatrzymuje się i świecą kontrolki: Hauptwasche, Spulen i Schleudern natomiast kontrolka Start/Pause mruga wg. załączonego obrazka. Co może być powodem takiego stanu rzeczy.
    Privileg 821s - zatrzymujący się program

0 4
  • #2 07 Lip 2008 19:27
    nares
    Specjalista AGD

E-34, sprawdź grzałkę mega-omomierzem na przebicie na obudowę.

0
  • #3 10 Lip 2008 19:36
    balboos
    Poziom 2  

Sprawdzałem grzałkę zarówno jeden jak i drugi biegun miernikiem i nie pokazał mi żeby było jakiekolwiek przebicie na obudowę. Nie wiem, może coś źle robię:(
    Dodam, że po włączeniu pralki i uruchomieniu jakiegokolwiek programu słychać głośne uderzenie którego wcześniej przy sprawnie działającej pralce nie zauważyłem. Jest ono spowodowane przez jakiś mechanizm przy bębnie naciągany sprężyną sterowany jakimś układem micromeccanica. Później słychać jak mechanizm przesuwa się i jak skończy uruchamia siępompa brudnej wody po czym pralka staje i powraca do pozycji wyjściowej.

0
  • #4 10 Lip 2008 19:46
    nares
    Specjalista AGD

Ten układ to pozycjoner - do sprawdzenia jego połączenia oraz mikro-wyłącznik. Spróbuj najpierw odpiąć ochronny od grzałki i uruchomić pralkę.
    Na jakim zakresie miernika sprawdzałeś?

0
  • #5 20 Gru 2008 12:26
    balboos
    Poziom 2  

Witam, temat powrócił znowu. Po wizycie jednego z fachowców okazało się że pozycjoner bębna uszkodził jakąś płytkę z procesorem. Pralka zatrzymuje się jeszcze zanim zacznie pobierać wodę. Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest za płytka, czy można ją naprawić bądź ile ona może kosztować. A może ktoś ma na sprzedaż taką część. Pozdrawiam

0