Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T odbiór na jednej antenie na dwa tunery.

kysol 07 Lip 2008 19:32 7307 19
  • #1 07 Lip 2008 19:32
    kysol
    Poziom 9  

Witam mam pytanie czy do odbioru sygnału dvb-t do każdego tunera lub telewizora z wbudowanym tunerem jest potrzebna osobna antena czy np kilka odbiorników może działać na jednej antenie.

Błędy poprawiłem. /c2h5oh/

0 19
  • #2 07 Lip 2008 19:58
    DamianRTV
    Poziom 27  

Nie jestem pewny ale nie trzeba dać aktywny rozgałęźnik ? lub "multiswicz"

Jeżeli coś źle napisałem - proszę skasować całkowicie posta ;)

0
  • #3 07 Lip 2008 20:30
    savege
    Poziom 12  

Wszystko może działać na jednym talerzu , nie ma z tym najmniejszego problemu wystarczy tylko kupić konwerter zależy na ile odbiorników potrzebujesz .
    np. do odbioru na 2 telewizorach wystarczy kupić konwerter Twin Monoblock a na 4 Quad Monoblock . Lecz na quada potrzebujesz już talerz min. 80 cm

pozdr.

0
  • #4 07 Lip 2008 20:39
    kysol
    Poziom 9  

Chodzi o naziemną tv dvb-t cyfrową a nie satelitarną.

0
  • #5 07 Lip 2008 20:40
    c2h5oh
    Moderator

savege napisał:
    Wszystko może działać na jednym talerzu , nie ma z tym najmniejszego problemu wystarczy tylko kupić konwerter zależy na ile odbiorników potrzebujesz .
    np. do odbioru na 2 telewizorach wystarczy kupić konwerter Twin Monoblock a na 4 Quad Monoblock . Lecz na quada potrzebujesz już talerz min. 80 cm

pozdr.

Ludzie ! O czym wy piszecie ! Czy któryś z was zadał sobie odrobinkę trudu i zobaczył co to jest DVB-T ?
    Chyba nie. DVB-T to cyfrowa telewizja naziemna, nadawana tak samo, jak telewizja analogowa tylko cyfrowo. O jakich monoblokach i innych wynalazkach piszecie ??

0
  • #6 07 Lip 2008 20:57
    pajo21
    Poziom 35  

Instalacje robimy tak samo jak do zwykłej TV analogowej.
    Z jednej anteny można podzielić sygnał na kilka odbiorników za pomocą rozgałęźników/odgałęźników.Oczywiście przy rozbudowanych instalacjach musimy odpowiednio wzmocnić sygnał.

0
  • #7 07 Lip 2008 22:02
    81575
    Poziom 12  

A jaka jest ilość nadajników DVB-T telewizji naziemnej i gdzie są umieszczone bo w Polsce jest to dopiero w powijakach lub też znając życie nawet nie odpalono systemu.
    Lecz jak mi jest to wiadome sygnały z anten naziemnych rozprowadzamy jak już nadmienił pajo21,
    bez względu na to czy jest cyfrowy czy też analogowy

0
  • #8 07 Lip 2008 22:06
    pajo21
    Poziom 35  

Jest w Polsce kilka aktywnych nadajników DVB-T,na razie wszystko jest w fazie testów.
    Dokładny wykaz można łatwo znaleźć w sieci.

0
  • #9 07 Lip 2008 22:26
    81575
    Poziom 12  

Znając nasze realia pewnie to wszystko padnie bo braknie kasy na rozwój i badania a rząd woli kasę dać gdzie indziej a prywatni nadawcy chyba raczej nie są tak bardzo tym zainteresowani bo z satelity mają już opracowane kodowania i zabezpieczenia

0
  • #10 07 Lip 2008 22:36
    dex
    Poziom 27  

http://rds.schirmer.info/dvbtpl.php4 :) wbrew pozorom ostatnio jest duze przyspieszenie w , Warszwie nawet był czy jest nadal Polsat Sport free!

----
    Informacje sa w miarę aktualne ponieważ co chwila coś to dodają, wyłaczają itd. Generalnie trzeba lukać na emitelu na dole strony
    http://www.emitel.pl/innowacje/telewizja/nazi...zja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/w-polsce

i POT, Satkurierze http://satkurier.pl/category/59/dvb-t.html

itd. To takie podsumowanie.

0
  • #11 07 Lip 2008 22:56
    81575
    Poziom 12  

Wydaje mi się że ta mapka nie pokazuje całej prawdy bo nie dawno jakiś miesiąc temu instalowałem anteny w Częstochowie i klient chciał by mu ustawić DVB-T bo ma nowy TV LCD i chce oglądać cyfrowy bo mu mówiono że jest coś takiego a tu kiszka brak jakiegokolwiek sygnału DVB-T a analogi śmigają że hej początkowo myślałem że może z antenką jest coś nie tak ale wszystko na oko wygląda że antenka jest sprawna może trafiłem w czas jakiejś przerw w nadawaniu nie wiem mam jeszcze raz podjechać do klienta i zobaczyć czy odpali ta druga antena do DVB-T było by super bo miał bym kilku klientów na ten system a może ja robię coś źle

0
  • #12 07 Lip 2008 22:59
    pajo21
    Poziom 35  

W Częstochowie nie ma mozliwości odbioru DVB-T.
    Najbliższy działający nadajnik to Skrzyczne ale zasięg kończy się 30 kilomertów przed granicami miasta.

0
  • #13 07 Lip 2008 23:04
    81575
    Poziom 12  

Dlatego właśnie mapka pokazana przez (dex ) nie pokazuje tego co jest faktycznie tylko to co jest na papierze a szkoda.
    A te 30km przed miastem to mówimy o Częstochowie czyli w Zawierciu będzie można oglądać ? ciekaw jestem jak okolice np. Myszków Koziegłowy ha

0
  • #14 07 Lip 2008 23:16
    pajo21
    Poziom 35  

Mapka jest dobra,pokazuje wszystkie nadajniki działające (i niedziałające)W Zawierciu jest możliwość odbioru DVB-T ,reszty nie wiem.

0
  • #15 07 Lip 2008 23:22
    81575
    Poziom 12  

Dzięki przy okazji i ja się coś nie coś dowiedziałem

0
  • #16 08 Lip 2008 06:34
    c2h5oh
    Moderator

Cześć.

81575 napisał:
    ... klient chciał by mu ustawić DVB-T bo ma nowy TV LCD i chce oglądać cyfrowy bo mu mówiono że jest coś takiego a tu kiszka brak jakiegokolwiek sygnału DVB-T a analogi śmigają że hej ...

Jesteś pewien, że TV klienta był przystosowany do odbioru transmisji MPEG-4 ?
    Z tego co się orientuję, to na dzień dzisiejszy zakończono już próby z MPEG-2... Zobaczcie na Allegro ceny DVB-T MPEG-2 i MPEG-4.
    DVB-T MPEG-2 można kupić za grosze. Dla czego ? :)

0
  • #17 08 Lip 2008 19:40
    81575
    Poziom 12  

Klient ma przystosowany odbiornik do telewizji cyfrowej ale pajo21 wyjaśnił że w Częstochowie nie ma możliwości odbioru telewizji cyfrowej bo sygnał już zanika kilka kilometrów przed miastem
    Chociaż słyszałem dzisiaj od pewnej osoby iż w dzielnicy Raków gościu na DX łapie sygnał ale słabo bo przerywa nie wiem ile w tym prawdy bo wiem to tylko ze słyszenia

0
  • #18 14 Lip 2008 09:23
    eaglet
    Poziom 14  

Odnośnie tv z tunerem dvb-t sprzedawanych na polskim rynku to niestety ale wieszkosc ma tylko mozliwosc analog + mpeg2, jesli nie maja gniazda na modul transkodujacy to taki tv bez zewnetrznego tunera nie nadaje sie od odbioru telewizji cyfrowej nadawanej na terenie Polski. Nalzey dodac ze na rynku jest wiele telewizorow z gniazdem na modul jednal nie wszystkie pracuja wlasciwie z odpowiednim modulem.

0
  • #19 20 Lip 2008 22:49
    mpx-fm
    Poziom 19  

sygnal z Wisly Skrzyczne w Zawierciu juz znikomy ,nie udaje sie go odebrac na terenie calego miasta , raczej tylko w wyzej polozonych zachodnich dzielnicach, ewentualnie wiezowcach i to nie na byle jakich antenach

0
  • #20 27 Sie 2008 13:28
    c2h5oh
    Moderator

Ze względu na to, że autor stracił zainteresowanie tematem, z dyskusja odeszła w innym kierunku, temat zamykam.
    Autor może poprosić o ponowne otwarcie.

0