Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan 42 - kilka pytań

07 Lip 2008 21:52 2264 5
  • Poziom 14  
    Przymierzam się do kupna Alana 42 i mam w związku z tym kilka niewyjaśnionych pytań.
    Jak realizowana jest sprawa przycisku PTT po podłączeniu zewnętrznego mikrofonu? I czy w takim układzie gniazd (foto poniżej) stosuje się mikrofonogłośnik z wtyczką taką z dwoma jackami?
    Zaraz po zakupieniu będę chciał sporo zmodyfikować min. wścibić gdzieś standardowe gniazdo mikrofonowe i zmienić gniazdo antenowe ew. przelotkę. czy modyfikował ktoś z Was coś w takim radyjku? Jak będzie współpracował z Alanem 42 mikrofon zw wzmocnieniem?

Alan 42 - kilka pytań

P.S. Fotkę skopiowałem od kogoś innego w sieci. Za co z góry przepraszam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Mikrofonogłośnik bez problemu pasuje - taki z dwoma jackami - mały 2.5mm i większy 3.5mm.
    W obudowie masz głosniczek i mikrofon.
    Co do anteny to jeśli chcesz używać jako noszone to tą malutką gumówke zamień na większą gumówke (Alan 38) lub jakis teleskop rozsuwany.
    Co do anteny bazowej czy samochodowej to do radia jest zestaw przyłączeniowy - jak nie masz to zwykła przejściówka BNC-UC1.
    W radiu nic nie grzeb bo i tak tam nie ma miejsca w środku.
  • Poziom 14  
    No a jak jast rozwiązana sprawa z przyciskiem nadawania? Będzie w gruszce oddzielny?
  • Poziom 22  
    Tak - w mikrofonogłosniku jest przycisk PTT
  • Poziom 2  
    Możesz także zakupić zestaw słuchawka,mikrofon z automatycznym nadawaniem ,coś podobnego jak zestaw słuchawkowy do telefonu komórkowego.ja coś takiego już użytkuję dwa lata i jestem z niego zadowolony.

Ponawiasz temat z przed około pół roku wstecz. Mam nadzieję , że nie robisz to dla uzyskania punktów.
    Regulamin pkt. 13. [SP5ANJ]
    Cytat:
    mikrofon z automatycznym nadawaniem ,coś podobnego jak zestaw słuchawkowy do telefonu komórkowego

To "łamanie" regulaminu pkt. 12
  • Poziom 14  
    Ja też mam pytanie związane z tym radiem, a właściwie jego klonem, DRAGON SY-101. Dysponuje ktoś schematem mikrofonogłośnika, chodzi o rozkład jacków.