Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolektory słoneczne

17 Lut 2004 07:02 2467 4
  • Poziom 10  
    Proszę o cokolwiek na temat regulatora do sterowania pompką w kolektorze słonecznym.Z góry dzięki za informacje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Witam
    Jest ci potrzebny zwykły przelącznik rożnicowy który załacza pompe gdy temperatura na kolektorze jest wyższa niż woda w zasobniku
    Darek
  • Poziom 17  
    heh,to chyba nie tak - temperatura na kolektorze jest zawsze wyższa bo traci się na wymienniku ciepła.Na kolektorze temperatury mogą sięgnąć grubo ponad 150 st. - nie wyobrażam sobie takiej temperatury zasobniku !! :D ....

Myślę ,że to termostat w zasobniku powinien sterować pompą - jeśli temperatura spadnie to załącza pompę i glikol zaczyna krążyć i ogrzewać poprzez wymiennik wodę.Po osiągnięciu określonej temp. pompa się wyłącza ,aż do następnego spadku temp. - to tak - na chłopski rozum,ale chyba logiczne.
  • Poziom 12  
    WITAM WSZYSTKICH GORĄCO

Zgodzę się całkowicie z moim przedmówcą pod warunkiem że mowa o oryginalnym kolektorze lub własnej roboty z dużą powierzchnią adsorbcyjną, ja mam kolektory zrobione z grzejników płytowych i tam chyba do setki nie dojdzie . Zobaczymy latem jakie będą odczyty bo niedawno zamontowałem sterownik IB TURON 309HD z INS BUDU jak narazie jestem z jego pracy bardzo zadowolony zakres pomiarowy ma do 99 stopni celsiusza myślę że na moje potrzeby wystarczy

Pozdrawiam stanisław k