Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiswitch a pobór mocy, Konwerter quattro czy quad?

08 Lip 2008 08:26 3075 2
 • Poziom 20  
  Witam!

  Przymierzam się do wykonania instalacja SAT+RTV w moim domu. Konwerter Quattro (jakieś 10m od "rozdzielni"), antena TV, antena UKF (obie praktycznie na miejscu) z jednej strony, a z drugiej 7 gniazd końcowych (max. 12 m przewodu). Póki co będę korzystał tylko z jednego lub dwóch gniazd, ale w przyszłości nie wiadomo ile ich może zostać wykorzystanych, stąd konieczność instalacji multiswitch'a (5/8 ). Nie umiem też powiedzieć teraz z jakiej platformy cyfrowej będę korzystał - narazie TV naziemna (przekaźnik jakieś 5 km od domu) + TVN z analoga.

  Zrodziło się kilka pytań:
  1. Przy przeglądaniu oferty multiswitch'y zauważyłem, że np. Satmatrix ma pobór mocy 27VA - a to już trochę jest w skali roku... WISI już znacznie mniej bo 8,5W, brak danych na temat Hirschmanna. To oczywiście switche aktywne. A co z pasywnymi? Czy można by taki zainstalować? One wogóle nie wymagają zewnętrznego zasilania? Proszę o wypowiedź praktyków - raz na temat samego doboru multiswitcha (firma, akt./pas.), dwa na temat poboru mocy.

  2. Druga sprawa do konwerter. Wiem, że do multiswitchy powinien być montowany quattro. A czy nie można użyć konwertera quad - przecież on na wszytskich wyjściach daje to samo? A mógłbym narazie korzystać z niego bez multiswitcha.

  Pozdrawiam!
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 35  
  Multiswitche pasywne(nie mylić z sumatorem TV-SAT) też potrzebują zasilania.Pobór mocy multi... jest stosunkowo niewielki i nigdy się nad nim nie zastanawiałem.
  Marki godne polecenia to miedzy innymi Telmor,Terra.Hirschman.
  Zamiast Quattro można użyć Quada tylko że jest dwa razy droższy.
 • Poziom 20  
  Ja nie zauważyłem, aby quad'y były droższe od quattro.

  Nie widziałem w ofercie Telmora multiswitcha 5/8 - dostępny jest takowy? Gdzie najlepiej kupić produkty Telmora. Czy ktoś zna pobór mocy tych switchy?

  Ja wiem że pojedyncze waty to nie jest wielki problem, alę już 20W to w skali roku daje: 20 * 24 * 30 * 12 = ~170 kWh a to już tyle co 1/2 lodówki... Stąd moje poszukiwanie "energooszczędnego" sprzętu.

  -------------

  Kolega nie wprost podsunął pomysł z wykorzystaniem sumatora. Czy takie rozwiązanie miałoby sens (biorąc pod uwagę mój poprzedni post i oczywiście ograniczając się tylko do wykorzystanie sygnału z 4 gniazd):
  - zwrotnica + antena UHF + antena UKF,
  - konwerter QUAD
  - sumator TV-SAT
  - 4 gniazda końcowe ??