Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CCTV na AVC760 a obraz na stronie www.

08 Lip 2008 09:23 3967 12
  • Poziom 9  
    Witam.

Szukam pomocy w sprawie realizacji takiego tematu. W obiekcie znajduje system CCTV oparty na 4 kamerach i rejestratorze AVC760. Potrzebuje wybrać dowolny obraz z jednej z kamer u umieścić na stronie www w płynnym strumieniu. AVC 760 jest wyposażony i może robić zrzuty zdjęć na ftp ale zdjęcia mnie zadawalają. Potrzebuje mieć na www obraz w czasie rzeczywistym. I tu się zastanawiam na jakim dodatkowym sprzęcie mozna to zrealizować. Może jakiś Wideo server podłączony przelotowo? Ma ktoś jakiś sprawdzony model ?

pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 26  
    ja też dołączam sie do pytania??
  • OptexOptex
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Obraz z kamer chcesz miec pod strona gdzie jest wejscie przez jakies standardowe haslo i login?

Ogolnie to bedzie cie takie urzadzenie kosztowalo wiecej niz sam AVC760, tak z 5 razy wiecej.
  • Poziom 10  
    Posiadam ten sam rejestrator i w instrukcji opisano sposób na umieszczenie obrazu w sieci.
    Z grubsza sprawa wygląda tak:

1. Podłączamy się przewodzikiem do LAN (czyli do sieci, najlepiej modem DSL z ruterem)

2. Konfigurujemy AVC760 w którym ustawiamy opcję DHCP które ustali nam IP załóżmy jest to 192.168.1.111 oraz port niech to będzie 888.

3.Zakładamy konto na www.dyndns.org jest to prosto opisane w instrukcji AVC760 i dane konta przepisujemy do DDNS AVC760 w opcjach sieć.

4. Konfigurujemy Modem czyli wchodzimy w ustawienia najłatwiej poprzez przeglądarkę wpisując w pasek adresu nie www.xxx.pl a adres modemu czyli http://192.168.1.1 przy czym w zależności od modelu zmieniamy 1=0. Gdy jesteśmy już w ustawieniach konfigurujemy ruter dodając wpis otwarcia portu dla adresu z AVC760 czyli 192.168.1.111 port 888.

5. Pozostaje wywołać kamerkę w sieci. Wpisujemy http://www.nazwa.dyndns.org:888 gdzie nazwa to dane jakie podano przy zakładaniu konta na www.dyndns.org.

6. Logujemy się do panelu podając fabryczne ustawienia czyli użytkownik:admin hasło:admin i oglądamy co się dzieje po drugiej stronie łączy.

Niestety niewiem dlaczego nie udaje się wywołać kamery z tej samej sieci oraz mam problem z przesłaniem głosu. Może ktoś się borykał z podobnym problemem ?
  • Poziom 12  
    glosu nie uslyszysz bo nie jest on dodawany do strumienia sieciowego, jest tylko na AUDIO OUT rejestratora. co do dostepnosci rejestratora z tej samej sieci to patrz kilka watkow nizej :) generalnie na standardowych ustawieniach routerow nie jest to mozliwe.
  • Poziom 14  
    Witam jeżeli obraz może nie być aż taki płynny to zastosować w skrypcie na stronie odświerzanie np co 2 sek. (nie wiem co ile zapisuje DVR na serwerze). Lub tak jak kolega myśli jakiś wideo serwer ja stosowałem AXIS 2401 nie mam do tej pory z nimi żadnych problemów, posiadają olbrzymia dokumentacje. I pamiętaj jeżeli chcesz wideo serwer to zasil to z tej samej fazy żeby nie bylo problemów z obrazem. Możesz także wykorzystać kamerkę megapikselową lub zwykłą ip - to będzie najlepsze rozwiązanie.
    czy ktos z was widzial AVC760 w praktycznym dzialaniu???

Obraz na www realizowany jest tylko po wpisaniu hasla i loginu, wlacza sie wtedy specjalny skrypt java (zajmuje 3/4 ekranu), i na tym skrypcie pojawia sie nam ladny obraz z 4 kamer.
    Odswieza - tyle na ile lacze do ktorego rejestrator jest podlaczony, pozwoli (strumien MJPEG, przy 256kbit upload daje nam po 2-3 klatki na kamere)
    jakosc mozna zmieniac (sa 3 typy), ogolnie jest jakosc srednia

Głos :

nie ma mozliwosci przesylania glosu poprzez siec w rejestratorach AVC ( w szczegolnosci AVC760)

Problemy ze siecia:
    Nalezy pamietac o zrobieniu przekierowaina portow na routerze/modemie. Wtedy tylko bedzie wszystko dzialac.

Nie nalezy ustawiac opcji DHCP (poniewaz przy kazdym restarcie routera/modemu, nasze urzadzenie bedzie mialo inny wewnetrzny adres).

3 kroki do poprawnej konfiguracji rejestratora:
    1. skonfiguruj IP statycznie w rejestratorze, oraz ustaw port HTTP na inny niz 80
    2.Skonfiguruj modem - znajdz opcje port forwarding (przekierowanie), wpisz adres wewnetrzny rejestratora oraz port HTTP.
    3. usluge DDNS wlacz na routerze - dziala ona najlepiej i najszybciej

Po tym wszystkim wszystko powinno smigac (testowane na linksys'ach, d-link'ach)
  • Poziom 14  
    jpl napisał:
    czy ktos z was widzial AVC760 w praktycznym dzialaniu???

Obraz na www realizowany jest tylko po wpisaniu hasla i loginu, wlacza sie wtedy specjalny skrypt java (zajmuje 3/4 ekranu), i na tym skrypcie pojawia sie nam ladny obraz z 4 kamer.
    Odswieza - tyle na ile lacze do ktorego rejestrator jest podlaczony, pozwoli (strumien MJPEG, przy 256kbit upload daje nam po 2-3 klatki na kamere)
    jakosc mozna zmieniac (sa 3 typy), ogolnie jest jakosc srednia

Głos :

nie ma mozliwosci przesylania glosu poprzez siec w rejestratorach AVC ( w szczegolnosci AVC760)

Problemy ze siecia:
    Nalezy pamietac o zrobieniu przekierowaina portow na routerze/modemie. Wtedy tylko bedzie wszystko dzialac.

Nie nalezy ustawiac opcji DHCP (poniewaz przy kazdym restarcie routera/modemu, nasze urzadzenie bedzie mialo inny wewnetrzny adres).

3 kroki do poprawnej konfiguracji rejestratora:
    1. skonfiguruj IP statycznie w rejestratorze, oraz ustaw port HTTP na inny niz 80
    2.Skonfiguruj modem - znajdz opcje port forwarding (przekierowanie), wpisz adres wewnetrzny rejestratora oraz port HTTP.
    3. usluge DDNS wlacz na routerze - dziala ona najlepiej i najszybciej

Po tym wszystkim wszystko powinno smigac (testowane na linksys'ach, d-link'ach)

Tak ja widziałem i korzystam często, ale koledze @diksonn zapewne chodzi o to żeby obraz z kamery był bezpośrednio na stronie www, a nie przez odnośnik do DVR'a.
  • Poziom 17  
    Zawsze można wysyłać zrzuty obrazu na FTP i z niego ładować na stronę.
  • Poziom 14  
    studzin napisał:
    Zawsze można wysyłać zrzuty obrazu na FTP i z niego ładować na stronę.

Kolega @diksonnn napisał:
    "dowolny obraz z jednej z kamer u umieścić na stronie www w płynnym strumieniu"

dlatego to odpada bo wątpie żeby ten DVR wysyłał za często obrazki na FTP zeby uzyskać w miare płynny obraz przy zastosowaniu skryptu na stronie www który by odświerzał obraz.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    ZTCW on wogle nie ma mozliwosci zapisu klatek alarmowych na FTP
    panowie, AVC760 wysyla obrazki .jpg na ftp, w rozdzielczosci CIF.
    Nie ma mozliwosci wyslania obrazu live. koniec kropka.