Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 wymiana wyświetlacza -jakie ew. problemy?

bartek_j 08 Jul 2008 11:36 5921 4
    bartek_j
    Level 35  
    Potrzebuję wymienić wyświetlacz ten u góry w desce w peżocie 307. Rok coś kolo 2003. Czy spodziewać się jakiś trudności, czy trzeba coś doprogramowywać czy plug and play ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    zi.ko
    Level 26  
    Wystarczy wymienić i ewentualnie poprawić konfigurację (obecność radia, sterowania radiem, czujnika temperatury, itp.)
    blawik3
    Level 9  
    Witam wszystkich,

wie może ktoś jak dokonać wymiany wyświetlacza kolorowego od navi na zwykły? Czyli mam fabrycznie zamontowane radio z navi rt4, a teraz chciałbym się go pozbyć i zamontować rd45 które wygląda tak jak rd4 tylko że ma wbudowany już bluetooth. Do radia przepiąłem wtyczki i gra, ale nie wiem co mam zrobić z wyświetlaczem. Przy wyświetlaczu mam światłowód, który teraz nie będzie potrzebny i wtyczkę 6pin (3 przewody), a nowy wyświetlacz ma 12 pin i chyba powinny być 4 przewody. Co robić?
    zi.ko
    Level 26  
    Światłowód miała nawigacja RT3 i była raczej w wersji przed liftem. Jeżeli właśnie taki przedliftowy model 307 posiadasz, to nie uda Ci się zamontować w nim radio RD45.
    Jeśli jednak masz wersję poliftową (i przejściową) to radio RD45 zadziała. Wyświetlacz potrzebuje 5 kabli: Masa, + stały, + po włączeniu zapłonu, CAN+ i CAN-. Wyświetlacz również musi być z wersji poliftowej, żeby jeszcze obsługiwał BT i USB musi być z tych nowszych bo nie każdy potrafi to wyświetlić.
    rutkgr
    Level 1  
    Witam. Potrzebuje rady,pomocy. Mam podobny problem z wyświetlaczem co kolega. W mojej 807 też jest wyświetlacz 6 pinowy a radio z nawi. Wyświetlacz jest uszkodzony. Częściowo odkleiła się taśma i wyświetlacz nie pokazuje wszystkiego. Zdobyć taki sam to jak wygrać w totka :) Sa identyczne ale 12 pinowe. Zastanawiam się czy jest możliwość zamontowania 12 pinowego? Zaznaczam że zależy mi tylko żeby pokazywał temp. godz. i dane z komputera. Na radiu mi nie zależy bo już wymieniłem na inne . Może są jakieś gotowe przejściówki albo może ma ktoś schemat podłączenia ? Może macie namiar na kogoś kto naprawia wyświetlacze ?