Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odblokować nawigację LARK 35.3

08 Lip 2008 12:32 73135 57
  • Poziom 23  
    Witam!
    Mam dwa pytania.
    Od kilkunastu godzin szukam metody na odblokowanie Windowsa w nawigacji z tematu i niczego sensownego nie znalazłem.
    Wszyscy piszą, że to bardzo łatwe, ale nikt nie pisze jak to zrobić.
    Proszę o poradę.
    Widziałem wersje, w których zamiast odblokowania windowsa pojawiają się dodatkowe dwie ikonki w standardowym menu.
    Wie ktoś może jak to zrobić?
  • Poziom 10  
    Potrzebne będą :
    Program Active Sync na PC.
    Program CeRegistryEditor

1.Po zainstalowaniu w/w programów podłącz Larka do PC.
    2. Uruchom CeRegistryEditor
    3. Wejdź w klucz HKEY_LOCAL_MACHINE
    4. Wejdź w klucz INIT
    5. W kluczu INIT wejdź w opcję LAUNCH50
    6. Zmień wpisaną wartość YFLoader.exe na \Windows\explorer.exe
    7. Wyjdź z CeRegistryEditor
    8. Wyłącz i reset Larka
    9. Ciesz się z Windowsa 5 CE na Larku:D
  • Poziom 23  
    Trochę boję się grzebać w rejestrach, coś pomieszam i nawigacja padnie.
    Wiesz może jak dodać te dwie ikonki do głównego menu nawigacji?
  • Poziom 11  
    jak sie boisz to po prostu wgraj na karte ta mape ( orginalana ) na ktorej chcesz pracowac...a w navi podmien plik startowy ze starej na nowa...czyli zmien nazwe pliku ktory uruchamia stara mape na OLD a nazwe z nowej mapy na nazwe starej mapy ,po tym zabiegu masz oryginalne menu ale dziala ci nowa mapa
  • Poziom 23  
    Nie boję się przeprowadzić tego technicznie, choć jest pewne ryzyko, ale w przypadku awarii traci się gwarancję.
    Poza tym łatwiej operować oryginalnym menu podczas jazdy niż tym z Windowsa.
    Druga sprawa, skoro mam dwie mapy, to dlaczego z obu nie korzystać.
    Widziałem na jednej aukcji pewien pomysł na modernizację Larka. Otóż do głównego menu nawigacji dodane zostały dwie dodatkowe ikonki: automapa i mapamap, natomiast ikonka nawigacja zmieniona została na Windows, dzięki czemu można w dowolnym momencie odpalić dowolną nawigację lub, jeśli zajdzie taka potrzeba, Windowsa. Jest to jak dla mnie najciekawsze rozwiązanie. Poszukajcie proszę tej aukcji w usługach naprawy systemów nawigacji - koszt 15zł. Nie daję linka, bo jest to link tymczasowy, a moderator by mnie... :-) Aktualna aukcja ma numer 396610676.
  • Poziom 19  
    Witam metoda kolegi cosmi_dj jest OK. .Jednak po jej zastosowaniu moja oryginalna wgrana mapa przestała działać - pyta o klucz aktywacyjny .Inną fajną metodą praktycznie bez inwazyjną jest za pomocą programu Active Sync wejść w katalog ResidentFlash skopiować plik o nazwie SHELL.INI do naszego komputera i za pomocą notatnika edytować wpis z
    \ResidentFlash\MobileNavigator\MobileNavigator.exe na wpis \Windows\explorer.exe
    skopiować na larka wykonać reset przyciskiem.
    Kliknięcie ikonki Nawigacji powoduje odpalenie Windows Explorer
    i jeszcze jedno należy schować pasek zadań START-SETTINGS-Taskbar and Start Menu- odchaczyć Auto hide
    aby pokazał się pasek zadań wystarczy nacisnąć lewy dolny narożnik działa orginalna mapa MobileNavigator.exe i wszystko co wgramy na kartę SD :D
  • Poziom 26  
    Jak się traci gwarancje? Przecież nie rozbierasz tego a kabel przecież masz w zestawie do komputera. Ja wysłałem dwie akira na gwarancje pomieszane w sofcie co sie nie włączały i jedna mi dali nowa a druga naprawili. Nikt nic nie mówił że było tam pare map w granych.
  • Poziom 23  
    Dexter23pl napisał:
    Jak się traci gwarancje? Przecież nie rozbierasz tego a kabel przecież masz w zestawie do komputera. Ja wysłałem dwie akira na gwarancje pomieszane w sofcie co sie nie włączały i jedna mi dali nowa a druga naprawili. Nikt nic nie mówił że było tam pare map w granych.

Z tego co wiem, to wgrywanie map nie jest zabronione, ale blokada na systemie nie jest przypadkowa.
    Aktualnie system nie zapisuje nowych danych, dla przykładu, gdy na pulpicie utworzymy skrót, to po restarcie go nie będzie.
    Dzięki temu do systemu nie dostaną się wirusy, bo nie zostaną zapisane.
    Jeśli jednak odblokujemy zapis systemowy i nawigacja padnie, to jest szansa, że naprawa gwarancyjna nie zostanie wykonana, bo była ingerencja użytkownika w zabezpieczenie systemu - mylę się?

Muszę sprawdzić tą metodę z przeedytowaniem pliku, tylko mam jeszcze pytanie, czy jest jakaś szansa na zmianę nazwy tej ikonki?
  • Poziom 23  
    *pirat* napisał:
    Witam metoda kolegi cosmi_dj jest OK. .Jednak po jej zastosowaniu moja oryginalna wgrana mapa przestała działać - pyta o klucz aktywacyjny .Inną fajną metodą praktycznie bez inwazyjną jest za pomocą programu Active Sync wejść w katalog ResidentFlash skopiować plik o nazwie SHELL.INI do naszego komputera i za pomocą notatnika edytować wpis z
    \ResidentFlash\MobileNavigator\MobileNavigator.exe na wpis Windows\explorer.exe
    skopiować na larka wykonać reset przyciskiem.
    Kliknięcie ikonki Nawigacji powoduje odpalenie Windows Explorer
    i jeszcze jedno czeba schować pasek zadań START-SETTINGS-Taskbar and Start Menu- odchaczyć Auto hide
    aby pokazał się pasek zadań wystarczy nacisnąć lewy dolny narożnik działa orginalna mapa MobileNavigator.exe i wszystko co wgramy na kartę SD :D

Metoda nie działa.
    Przeedytowałem plik i w dalszym ciągu odpalamapamap.
    Oczywiście wykonałem reset przyciskiem resetu.
    Dane w pliku są a pewno zmienione, ale nie mają wpywu na zachowanie nawigacji - robię coś nie tak?
  • Poziom 12  
    @malum
    nie dziala poniewaz nie ma pliku explorer w folderze windows! mam larka 35.3 i ta metoda nie dziala.
    Mam tylko pytanie jak podmienic aby po nacisnieciu nawigacja uruchamiala sie automapa z karty sd. Prosze napiszcie krok po kroku nazwy ktore trzeba dopisac czy zmienic bo proby wyczytane z netu o odblokowaniu nei dzialaja. i jak robic aby miec dwie dialajace mapy albo AM albo MM
    dzieki
  • Poziom 23  
    harvard1979 napisał:
    @malum
    nie dziala poniewaz nie ma pliku explorer w folderze windows! mam larka 35.3 i ta metoda nie dziala.
    Mam tylko pytanie jak podmienic aby po nacisnieciu nawigacja uruchamiala sie automapa z karty sd. Prosze napiszcie krok po kroku nazwy ktore trzeba dopisac czy zmienic bo proby wyczytane z netu o odblokowaniu nei dzialaja. i jak robic aby miec dwie dialajace mapy albo AM albo MM
    dzieki

Tu się nie całkiem zgodzę, jest taki plik:

Jak odblokować nawigację LARK 35.3

Mam jednak wrażenie jakby nawigacja ignorowała zapisy w SHELL.INI

Przypominam, że nierozblokowana nawigacja ma wyłączony zapis ustawień systemu - może nie potrafi dokonać korekty w rejestrze?
  • Poziom 12  
    to wiecie chociaz jak podstawic automape zamiast MM?
    dzieki
  • Poziom 23  
    Dexter23pl napisał:

Przeczytałem i nie bardzo wiem, co tamten post ma wspólnego z moim pytaniem.
    Nie zależy mi na odblokowaniu Windowsa, aby uruchamiał się automatycznie, bo to w Larku jest akurat proste i nie wymaga jakichkolwiek przeróbek. Wystarczy kombinacja dwóch klawiszy podczas startu.
    Zależy i jednak na przerobieniu oryginalnego menu, aby z jego poziomu dało się odpalić Windowsa.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Witam wkradł sie błąd zapomniałem o ukośniku powinno być
    \Windows\explorer.exe :D
    jak zrozumiałem z wcześniejszych postów nie wszyscy wiedzą co dalej i jak odpalić AM MM to od począdku zmiana pliku SHELL.INI powoduje ze inonka odpalajaca Nawigacje teraz załącza Windows Explorer i aby odpalić orginalną mapę MM należy na pasku zadań wejść
    1 Start
    2 Programs
    3 Windows Explorer
    4 ResidentFlash
    5MobileNawigator
    6 Mobilenawigator taka ikonka z pomarańczowym elementem
    co do AM
    1. Instalujemy program na karcie SD
    2. Uruchamiamy w celu stworzenie plików
    3. Wyłączamy
    4. Do głównego katalogu kopiujemy mapę Europy/polski
    zazwyczaj do kożdej AM jest instrukcja TXT jak gdzie zainstalować co odpalić aby zadziałało
    Szerokiej drogi
  • Poziom 23  
    *pirat* napisał:
    Witam wkradł sie błąd zapomniałem o ukośniku powinno być
    \Windows\explorer.exe :D

DZIAŁA!
    Przeszło mi przez myśl wstawienie tego ukośnika, ale po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że to folder Windows'a i może dlatego nie trzeba go stosować - wystarczyło tylko sprawdzić... :)

DZIĘKUJĘ ZA POMOC!

Mam jednak jeszcze jedno pytanie.
    Wszystko działa jak powinno, pokazuje się menu start, pulpitu nie widać, ale jest on zbędny.
    Czy dałoby się jednak zamieścić w menu START skróty do programów z karty czy pamięci wewnętrznej?
    Umieszczam skróty, ale po restarcie wszystko zostaje wykasowane.
    Da się to jakoś obejść?
  • Poziom 12  
    niestety u mnie w folderze windows nie ma explorer.exe
  • Poziom 23  
    harvard1979 napisał:
    niestety u mnie w folderze windows nie ma explorer.exe

W jaki sposób to sprawdzałeś?
    Jeśli bezpośrednio w nawigacji to masz rację, nie ma takiego pliku, podobnie jak i wielu innych - są une po prostu UKRYTE
    Jeśli jednak podepniesz nawigację do komputera z MS ActiveSync to po nawiązaniu połączenia zobaczysz w folderze Windows pełną listę plików, a wśród nich explorer.exe.
    Mówię oczywiście o nawigacji Lark 35.3, ale w innych z Windowsem CE powinno być tak samo, to ten sam system.
  • Poziom 12  
    mam larka 35,3 i pod AS wchodze do folderu windows i nie ma go tam
  • Poziom 23  
    harvard1979 napisał:
    mam larka 35,3 i pod AS wchodze do folderu windows i nie ma go tam

Jeśli możesz, zrób zrzut ekranu explorowanego folderu Windows z Larka - porównam z moim zestawem plików.

Czy masz w Windowskie w komputerze wybraną opcję pokazywania plików ukrytych oraz rozszerzeń plików?
  • Poziom 12  
    dobra przepraszam nie mialem wlaczonego ukrytych plikow
    BTW jutro mam otrzymac maila z intrukcja i plikiem do odblokowania larka prosto od sklepu w ktorym go zakupilem
    napisze jutro i dam znac co i jak.pozdrawiam
  • Poziom 12  
    udalo sie odblokowac wg. opisu jednak widoczny jest tylko pasek menu znany z windowsa i start jednka menu z nawigacja. uzyka, zdjecia itd widnieje zamiast znanego nam wszystkim pulpitu zy da sie to zmienic?
    aha i jak zahaczylem autohide to po klikaniu na lewy rog niestety paska nie przywraca.
    dzieki

no i na koniec czy da sie bez odblokowywania windy dodac automape pozostawiajac takze MM ?
    dzieki

EDIT
    mam pliczek od kolesia ze sklepu ktory odblokowuje winde i mam normalny pulpit. Tylko nie wiem jak tworzyc skroty (brakuje mi prawokliku)
    dzieki
  • Poziom 23  
    harvard1979 napisał:
    udalo sie odblokowac wg. opisu jednak widoczny jest tylko pasek menu znany z windowsa i start jednka menu z nawigacja. uzyka, zdjecia itd widnieje zamiast znanego nam wszystkim pulpitu zy da sie to zmienic?
    aha i jak zahaczylem autohide to po klikaniu na lewy rog niestety paska nie przywraca.
    dzieki

no i na koniec czy da sie bez odblokowywania windy dodac automape pozostawiajac takze MM ?
    dzieki

EDIT
    mam pliczek od kolesia ze sklepu ktory odblokowuje winde i mam normalny pulpit. Tylko nie wiem jak tworzyc skroty (brakuje mi prawokliku)
    dzieki

Nie ma najmniejszego problemu z zainstalowaniem w Larku dowolnego programu do nawigacji bez jakiegokolwiek odblokowywania.
    Nawet w wersji wprost ze sklepu daje się odpalić Windowsa.
    Wystarczy włączyć nawigację przesuwakiem ON/OFF i podczas uruchamiania urządzenia wcisnąć i trzymać przycisk włączania oraz jednocześnie trzymać potencjometr głośności w pozycji GŁOŚNIEJ. Zamiast oryginalnego programu nawigacji odpala się Windows.
    Daje się wówczas uruchomić dowolny program na Windowsa CE.
    Problem polega jedynie na tym, że przy takim uruchomieniu nie daje się odpalić oryginalna MapaMap, bo nie rozpoznaje klucza licencji.
    Wystarczy jednak dokonać takiego maleńkiego zabiegu z edycją pliku, o czym była mowa wcześniej i z poziomu nawigacji odpala się Windowsa właśnie z dolnym paskiem start. Wszystko działa jak powinno i jest prymitywne w obsłudze - polecam, prawdziwa rewelacja!

Jeśli chodzi o dodawanie skrótów na pulpicie, wystarczy kliknąć na plik EXE i z menu na górze wybrać opcję tworzenia skrótu na pulpicie.
    Tu jednak pojawia się problem. W nieodblokowanym Larku po restarcie systemu ikonki znikną, system nie zapamiętuje ustawień, ale może i dobrze, bo przynajmniej system nie padnie od wirusów czy innych śmieci.
  • Poziom 12  
    @malum
    zainstalowalem automape jest rewelacyjna i lepsza niz MM. Podpowiedz prosze jak zrobic aby po klikniecu nawigacja uruchamiala sie AM? i jeszcze jedno znasz jakis soft ktory mozna zainstalowac na win CE np. przegladarka fotek i odtwarzacz muzy? bo jakos zanstalowalem z kompa na podlaczonym larku program picview ale niestety przy uruchamianu pojawia sie ze brak bibliotek i tyle. nie znam zadnego softu ktory uruchamia sie na win ce. a szkoda bo jak sie okazuje przy tym starym menu wszystko ladnie sie odtwarza z karty a tutaj nawet film sie nie uruchamia bo nie ma softu z nim powiazanego.
    dzieki
  • Poziom 23  
    harvard1979 napisał:
    @malum
    zainstalowalem automape jest rewelacyjna i lepsza niz MM. Podpowiedz prosze jak zrobic aby po klikniecu nawigacja uruchamiala sie AM? i jeszcze jedno znasz jakis soft ktory mozna zainstalowac na win CE np. przegladarka fotek i odtwarzacz muzy? bo jakos zanstalowalem z kompa na podlaczonym larku program picview ale niestety przy uruchamianu pojawia sie ze brak bibliotek i tyle. nie znam zadnego softu ktory uruchamia sie na win ce. a szkoda bo jak sie okazuje przy tym starym menu wszystko ladnie sie odtwarza z karty a tutaj nawet film sie nie uruchamia bo nie ma softu z nim powiazanego.
    dzieki

Nie lepiej wykorzystać patent z początku tego postu?
    Uruchamia Ci się nawigacja ze standardowym menu, a po wybraniu nawigacji otwiera się Windows, w którym odpalasz co chcesz i jak chcesz.
    Dodatkowo nie tracisz oryginalnego oprogramowania do muzyki i zdjęć, które w dalszym ciągu jest dostępne w menu.

Jeśli jednak upierasz się nad uruchamianiem automapy po kliknięciu na nawigację, wystarczy przeedytować plik SHELL.INI podając ścieżkę dostępu do pliku uruchamiającego AM, np.
    Code:
    \ResidentFlash\AutoMapa\AutoMapaEU.exe

Zwróć jednak uwagę na wielkość liter i spacje w nazwach, które u mnie zostały usunięte.
  • Poziom 12  
    Najgorsze jest to ze nie znam aplikacji ktore mozna zainstalowac na windows ce. Szukam i albko bez skutku albo soft jest platny.
    Myslke ze patent z poczatku posta jaet dobry. Klikam na MM i odpala sie mapamap. Jak trzeba to wybieram mydevice i wskazuje automape ktora sie tez uruchamia. Myśle ze to dobry pomysl.
    dzieki
  • Poziom 23  
    harvard1979 napisał:
    Najgorsze jest to ze nie znam aplikacji ktore mozna zainstalowac na windows ce. Szukam i albko bez skutku albo soft jest platny.
    Myslke ze patent z poczatku posta jaet dobry. Klikam na MM i odpala sie mapamap. Jak trzeba to wybieram mydevice i wskazuje automape ktora sie tez uruchamia. Myśle ze to dobry pomysl.
    dzieki

Z tym właśnie jest problem.
    Nie ma niczego za darmo.
    Osobiście również szukałem, ale nie znalazłem prawie niczego na CE, a to co znalazłem było oczywiście w wersjach komercyjnych.
  • Poziom 12  
    Larka najlepiej odblokować kodem z klawiszy :) Działa !

• Poziom 43  
    Czego niby nie ma na windowsCe za free ?

Proszę wypisać jak typ programów was interesuje.

Poza mapami prawie wszystko jest.
  • Poziom 23  
    marek216 napisał:
    Czego niby nie ma na windowsCe za free ?

Proszę wypisać jak typ programów was interesuje.

Poza mapami prawie wszystko jest.

No to może tak:

1. Pakiet biurowy rozpoznający pliki MS Office, najlepiej 2007 :-)
    2. Organizer
    3. Kalendarz
    4. Kalkulator
    5. GRY :-)