Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan 87-problem z modulacją

08 Lip 2008 12:48 1969 8
  • Poziom 16  
    Witam.
    Czy takowe radio ma jakiś ogranicznik modulacji, który można usunąć? Jeśli tak , to proszę o pomoc w jego znalezieniu. Problem polega na tym, że poprawnie pracuje tylko na dynamicznym mikrofonie. Jak podłącze mikrofon ze wzmocnieniem (przetestowałem 3), to muszę skręcać mic-gain na godzinę 11,bo się sprzęga. Radio oczywiście pracuje na antenie bazowej.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Zmniejsz wzmocnienie mikrofonu - peerek w środku.
    Sprawdź lutowania we wtyczce i w mikrofonie.
    Czasami pomaga dolutowanie jakiegoś kondensatorka na wkładke mikrofonową lub jakiś dławik - o szczegółach niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni elektronicy.
  • Poziom 16  
    Ale chodzi o to, żeby modulacja była głośna. Jak skręcę mic gain na godzinę 11, to mikrofon ze wzmocnieniem działa jak dynamik-jest za cicho.
  • Poziom 11  
    Jaki jest ten mikrofon co go podłączasz??

Dodano po 1 [minuty]:

Zdejmij wzmocnienia z mikrofonu!! Prawdopodobnie przesterowujesz wejście mikrofonowe w radiu i tyle.
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Witam

Przemodulowane!!

Pozdrawiam
    Arturavs
  • Poziom 28  
    Zdjęcie ogranicznika nic nie pomoże. Zobacz czy wszystkie połączenia przewodów w gnieździe mikrofonowym są ok. Jeżeli mikrofon jest 'home made' to popraw ekranowanie (nawet przewody zasilające). Dołóż także mały kondensatorek jak koledzy piszą.
    W alanie ogranicznik to R249 ale jego usunięcie nie daje zbyt wiele.
  • Poziom 24  
    Po pierwsze napisz jakie mikrofony testowałeś.Nastepnie podłacz oscyloskop jezeli posiadasz na wyjscie radia i zobacz jak wyglada modulacja - moze juz osiagnąłeś 100% ?Nastepne może banalne pytanie ale jak stwierdzasz ze radio sie sprzęga?Masz postawione obok drugie i na nim słuchasz?Jezeli tak to oczywisice ze bedzie sie sprzęgało.
    Pozdrawiam Arek
  • Poziom 16  
    Mikrofony:
    -Densey, CB-Compact, Albrecht.
    Sprawdziłem wszystkie połączenia i jest ok. A sprawdzałem z innymi użytkownikami cymbała. Nawet jak wcisnę ptt na usb,lsb i nic nie mówię, to wskażnik idzie do oporu. Objawia się to szumem modulacyjnym lub sprzęganiem. To już chyba 4 moje 87 i z żadnym nie miałem takich problemów.Wywalę ten ogranicznik i napiszę czy pomogło.
    Dzięki za pomoc.
  • Poziom 16  
    Witam.
    Usunięcie ogranicznika modulacji, faktycznie nic nie pomogło. Ale dzięki temu,że się do niego dobrałem, znalazłem usterkę...Felerem okazał się skrót mocy podłączony do przełącznika "echo".."Podłączony"""""hehe. Jakiś kowal, to robił, bo nawet nie potrafił użyć lutownicy. Przewody biegnące od przełącznika do perka VR13, nie były nawet lutowane, tylko skręcone na "supełek".Wywaliłem tą pajęczynę, i jest już ok, nic się nie wzbudza, nie trzeszczy nie sprzęga.
    Dzięki za zainteresowanie tematem i pomoc.
    Pozdrawiam.