Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja systemu Linux bez napędu CD

atoz 08 Lip 2008 13:39 5556 5
  • #1 08 Lip 2008 13:39
    atoz
    Poziom 10  

Witam.
    Chcialbym poznac linuxa i przy okazji miec go do netu na malo wydajnym subnoteboku.
    Problem jest taki iz libretto110CT nie posiada zadnego cdrom i fdd a chcialbym miec na nim jakiegos linuxa co w miare sprawnie sie obsluguje.posciagalem kilka odmian linuxa ,lekkie kateos i troche ciezsze UBUNTU ,kademar i troche innych.problem jest taki iz jedyna metoda instalacji bylo przelozenie hdd z libretki do mocniejszego blaszaka i tam instalacja z liveCD.nastepnie hdd do libretki i oczekiwanie ze odpali.niestety prawie za kazdym razem wyklada sie przy odpalaniu .
    prosba do Was czy ktos zna jakis sposob na zainstalowanie na libretto linuxa gdy brak jest mozliwosci bootowania z cd ,fdd oraz LAN.chcialbym miec jakis sposob na testowanie roznych linuxow np wgrywam na hdd DOS tam przenosze z livecd linuxa zawartosc plyty ,za pomoca jakiegos programu typy isolinux lub loadlin konfiguruje instalacje z hdd w libretto na partycjach przygotowanych pod niego.
    Czy ktos z Was cos juz takiego przerabial?moze jest osoba z bialegostoku co mi lokalnie pomoze jakbym dostarczyl libretke.
    za wszelkie porady z gory dziekuje i pozdrawiam.

0 5
  • #3 09 Lip 2008 22:42
    atoz
    Poziom 10  

USB tez mi nie pomoze bo w tej libretto110ct bootowanie jest tylko i wylacznie z fdd albo z dysku. naped fdd nie jest na stale a tylko poprzez specjalny adapter pcmcia ktorego nie posiadam,ciezko go nawet gdzies dostac.takze traktuje ten subnotebok jako beznapedowiec.jesli juz jest w nim jakis OS to mozna wtedy poprzez karte pcmcia-usb podpinac urzadzenia zewnetrzne ale z nich nie ma(chyba ze jestem nieswiadomy tego) zadnej mozliwosci bootowania.
    podejzewam ze realne jest takie przekonfigurowanie programu loadlin do sciezki z katalogami zgranymi z np.liveCD linuxow na dysk hdd ze zainicjuje instalacje.jednak pomimo staran jeszcze mi to nie wyszlo.
    Nawet w ramach ciekawosci udalo mi sie na zainstalowanym WinXP na tym sprzecie(a ma tylko 64MB ramu) i odpalic virtualboxa.tam podmontowalem obraz iso linuxa kateos i trwalo to okolo jednego dnia az w koncu sie odpalil linuks ale wylozylo sie wszystko gdy wystartowalem w tym wirtualnym oknie proces wlasciwej instalacji.byl to tylko test ale wiecej juz nie zamierzam tego przerabiac bo czas oczekiwania jest straszny a wynik nie pewny.

0
  • #6 15 Mar 2009 14:12
    atoz
    Poziom 10  

Witam.o cos takiego wlasnie mi chodzilo.dzieki wielkie neophyte i innym takze. pozdrawiam

0