Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomocy-zasilacz

noody2051 17 Lut 2004 13:56 1408 8
  • #1 17 Lut 2004 13:56
    noody2051
    Poziom 13  

mam taki problem!!!
    moja siostra ogladala tv i w koncu cos lekko walnelo i dalo poczuc sie <podobno mnie przy tym nie bylo>lekki smrodek spalenia
    no i wiadomo pytanie brzmi co to moz byc?
    plyta lezy juz u mnie na biurku ale mam bardzo slabe doswiadczenie a prawie zadne i moge opierac sie tylko na tym co mialem na praktach i wole zapytac sie najpierw was tutaj zgromadzonych :)
    1wedlug mnie na bank siadl bezpiecznik tylo ze taki bezpiecznik to wiecie widze ktorys raz na oczy i nie bardzo kumam jaka ma wartosc
    jego oznaczenie: T3,15H250V I TE KOLORY: pomarancz-braz-czerwony-niebieski : o co z nim chodzi?
    2skoro cos szczelilo to moze to byc elektrolit tylko ze nie widac nic na oko zeby byl walniety
    jak sadzicie co to moze byc?
    p.s. telewizor jest firmy philips

0 8
  • #2 17 Lut 2004 14:14
    Robson_G
    Poziom 13  

[font=Arial:2f8a022fca] [/font:2f8a022fca]
    Witaj
    Tak wogóle to podałbyś dokładny model telewizora
    Sprawdz elementy zasilacza tzn: diody w mostku prostowniczym, tranzystor -na zwarcie. Poszukaj zwarcia w obwodzie - bezpieczniki wtedy lecą. Sam bezpiecznik to możesz dać 3,15 A

acha pomierz i daj znać to pomyślimy co dalej
    Pozdrawiam.

0
  • #3 17 Lut 2004 14:19
    Osa100

Poziom 21  

Wiesz, zarówno ja, a przypuszczam, że większość kolegów po fachu również, w pewnym stopniu zajmuję się elektroniką. Natomiast jasnowidztwa i wróżbiarstwa nie uprawiam (oni chyba też nie).

Jeśli oczekujesz pomocy, to jesteś w dobrym miejscu. Tylko na litość boską, najpierw pomóż sam sobie! - Jaki to jest telewizor?! Bo informacja, że to Philips, to jeszcze zbyt mało! Od tego trzeba zacząć.
    Model i nr chassis znajdziesz na naklejce z tyłu odbiornika.
    Następnym krokiem jest użycie funkcji "szukaj". Może już ktoś w przeszłości miał podobny problem - więc po co wyważać otwarte drzwi. A przy okazji coś się nauczysz lub przypomnisz sobie.

Pozdrawiam

0
  • #4 17 Lut 2004 14:20
    john_doe
    Poziom 16  

wymien tez wszystkie elektrolity od strony pierwotnej zasilacza (oprocz tego duzego za mostkiem prostowniczym), wazne: nawet te o malych wartosciach np 10uF/16V
    oczywiscie wszystkie kondensatory na 105 stopni C

0
  • #5 17 Lut 2004 14:36
    Osa100

Poziom 21  

I raczej nie wymieniaj w ciemno co popadnie.
    Posprawdzaj parę rzeczy, jak np. radzi Robson_G.

Bo w końcu może się okazać, że jest walnięty PTC w obw. rozmagnesowania kineskopu, a tego "na sucho" raczej nie odkryjesz.
    Posprawdzaj, pomierz, powiedz, co to za TV, wnioskami sie podziel i zobaczymy co dalej.

Powodzenia

0
  • #6 17 Lut 2004 15:28
    rtv.service
    Poziom 28  

...cosz mi tu sieniepodoba, no bo tak, kolega pszestraszylszie bezpiecznika, a miszli o reanimacii philipa :twisted: . Uwazam, rze takie prace niemajo sensu, bo jak kolega niema vpravy, bez urazy, raczej zepsu viencej, niz jest zepsute, skolei, sekcia zwlok jest pouczajonca...
    Mocnych wrazen :)

0
  • #7 18 Lut 2004 00:07
    noody2051
    Poziom 13  

no wiec tv to 21PT166C/58P
    diody sa walniete bo w obydwoch polaryzacjach przewodzi
    wydaje mi sie ze znalazlem petle zwarcia zamykajaca sie przez jeszcze jedna diode i tranzystor bo bramka jest zwarta zarowno z zrodlem jak i drenem
    jak sadzicie,pomiary sa prawidlowe czy moze wyniki sa trefne bo np petla zamyka sie przez inne jeszcze elementy?

0
  • #8 18 Lut 2004 13:04
    noody2051
    Poziom 13  

jesli chodzi o chassis to jest to najprawdopodobniej Saa5 ale dalej jest jeszcze aa wiec ktore to jest?
    sory ale jak pisalem wczesniej niebardzo co do tv ale mimo wszystko chcialbym sprobowac bo wiadomo te pare groszy ...

0
  • #9 18 Lut 2004 16:28
    john_doe
    Poziom 16  

jesli mierzyles wylutowane elementy to wszystko ok. (odnosnie pomiarow a nie elementow ;) )
    wymien uszkodzone elementy, kondziory po pierwotnej, beziecznik, sprawdz jeszcze raz czy nie masz czegos spalonego po pierwotnej stronie (diody, tranzystory) i po wtornej diody za trafem.
    wlacz tv`ka na chwile jak zastartuje to zostaw go wlaczonego na 0,5 min. pozniej wylacz i sprawdz czy sie cos gwaltownie nagrzewa jak tak to napisz, jak nie to chyba bedzie ok. odpal go na 10 min. i znowu sprawdz, zmierz napiecia na wyjsciu trafa, za prostownikiem

0