Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głośniki 10cm fiat uno, czysty sopran i średnie tony

08 Lip 2008 16:16 7274 15
  • Poziom 12  
    Witam
    Poszukuję głośników w deskę rozdzielczą do fiata uno. Zwracam się do Was z prośbą o poradę. Problem z doborem głośników w moim przypadku polega na tym, że owe głośniki znajdować się będą na wysokości kolan kierowcy i pasażera i są skierowane w dół (tragiczne miejsce fabryczne). Do tej pory miałem jakieś niemarkowe o mocy 20wat rms i do tego jakieś tam tweetery (taki zestaw dostałem w spadku po poprzednim właścicielu). Tweetery zagłuszały średnie tony, głośniki przy większej głośności nie dawały rady i dźwięk był denny. Z przodu miałem praktycznie tylko dźwięk sopranu a z tyłu sam bas, brakuje mi średnich tonów.
    Moja pytanie jest takie:
    Jakie głośniki o średnicy 10cm zastosować aby uzyskać z nich czysty dźwięk średnich i wysokich tonów ( nie zależy mi na basie bo od tego mam sub.) Preferowana moc rms głośnika powyżej 50w. Myślałem może o hertzu, lanzarze, jbl'u, co zaproponujecie? Ew. myslałem jeszcze o phonocarze + tweeter. kwota na głosniki powiedzmy 150zł.Co byście radzili ?
    Dzięki za wszystkie sugestie i porady.
  • Poziom 17  
    nie ma glosnikow 10cm ktore Cie zadowola :) ew. sa za 600zl tylko zapomnialem jaki model :P
    do drzwi sobie wloz 165 plus piszczek :)
  • Poziom 12  
    niestety nie moge ingerowac w drzwi, jedyna opcja to te 10cm w standardowym miejscu, w desce rozdzielczej. hmmm... skoro sugerujesz mi wooferek w drzwi i piszczek to mam rozumieć, że lepszym rozwiązaniem jest system odseparowany niż np głośnik 2 czy 3 drożny?
  • Poziom 20  
    DLS K5 chyba, jeżeli sie nie mylę
  • Poziom 21  
    Tam jest tak gówniane miejsce że nawet głośniki za 2000 nie zagrają - przecież tam nie ma żadnej komory. Najlepszym rozwiązaniem będzie za jakąś normalną kasę zestaw Phonocara odseparowany YL 1001

głośniki 10cm fiat uno, czysty sopran i średnie tony
  • Poziom 22  
    kolego co z tego ze masz suba jak nie masz kicka. nie bedziesz mial pier....niecia z z mid bassow.

jesli chcesz miec cos dobrego za tania kase i nie szukasz wygorowanych uniesien to wez sobie cos odseparowanego. dobrze osadz glosniki na mdf albo sztywny dystans i nie przesadzaj z haj pasem na subie
  • Poziom 12  
    Ok, dzięki za porady. Myślałem właśnie o tym zestawie phonocara, tzn mam tylko obiekcje czy moc 30w rms to nie za mało na taki zestaw.
  • Poziom 24  
    Jak nie masz wzmacniacza to na pewno nie za mało bo radio da na wyjściu ok 17 W więc i tak mniej
  • Poziom 23  
    Uno to tragedia jesli nie zrobisz drzwi, a warto to NIC Cie nie zadowoli.
  • Poziom 12  
    Wybrałem phonocary, dziękuję za porady, mam nadzieję, że będą grały dobrze, na drzwi niestety się nie zdecyduję.
    Jeszcze pytanko:
    Zmieniać będę głośniki 6x9 w tylnej półce (to też pozostałość po poprzednim właścicielu) obecnie napędzane są wzmakiem 2 x 60 w rms. Jakiej firmy (model) "jajka" kupić na tylną półkę aby były wydajne i również dawały czysty dźwięk za rozsądne pieniążki (powiedzmy max 200zł)? Z założenia 6x9 grać będzie głośniej niż phonocary spod radia tak abym słyszał sopran z przodu i z tyłu auta.
  • Poziom 23  
    Zartujesz?? Z JBL jest tak jak z niektorymi autami placisz za znaczek, ogolnie zadne z głosnikó tej firmy nie sa warte swojej ceny bo mozna wybrac cos lepszego.
    Ogólnie głosniki w półce to totalna destrukcja sceny i całkowite nieporozumienie.
    Jesli juz koniecznie to chociaz wybierz cos co da jakakolwiek namiastke niskich tonów...
    Hertz dcx 690 albo PowerBass S-693 skoro juz wogóle i skoro masz wzmaka...
  • Poziom 21  
    Sorka za link miałem wkleić zdjęcie ale cienki jestem w te klocki.
    Co do JBL-a to przy obecnym kursie dolara a co za tym idzie obniżką cen (o dziwo) u polskiego dystrybutora zrobił się z tego "towar dla ludu".
    A z tym znaczkiem to nie przesadzajmy. Każda firma ma swój znaczek - jedna bardziej znany druga mniej. Helix to też taki znaczek. Było zapotrzebowanie na głośniki do 200 złotych, więc zaproponowałem. Parę lat temu można by sobie w markecie za tą kwotę kupić w Helixy i przykleić znaczek JBL a dzisiaj można mieć JBL-e. Prawdę mówiąc jeżeli pominiemy rozważania sceny ( bo myślę że nie ma sensu w tym przypadku o niej dyskutować) to chyba wszyscy się zgodzą , że w tym konkretnym przypadku co nie założy kolega do Uno na półkę i tak zagra lepiej od przodu w fabrycznych miejscach więc przynajmniej proponujmy produkty markowe, które nie rozlecą się po 2 tygodniach użytkowania a dodadzą trochę dołu.
  • Poziom 23  
    Bejz napisał:
    więc przynajmniej proponujmy produkty markowe, które nie rozlecą się po 2 tygodniach użytkowania a dodadzą trochę dołu.

No jesli dla Ciebie JBL jest wyznacznikiem jakosci to smiem przypuszczac ze niewiele w zyciu słyszałes...
    Cytat:
    u polskiego dystrybutora zrobił się z tego "towar dla ludu".
    no tak wczesniej to byl towar dla ludu ktory chcial sie koniecznie pochwalic wielka naklejka na szybie i pozwalał sadzic ze ma sie swietny sprzet...

Cytat:
    Parę lat temu można by sobie w markecie za tą kwotę kupić w Helixy i przykleić znaczek JBL a dzisiaj można mieć JBL-e
    I tu wdac ze jestes jednym z tych dla ktorych media markt jest wyznacznikiem sklepu z klockami car-audio...
    Cytat:
    że w tym konkretnym przypadku co nie założy kolega do Uno na półkę i tak zagra lepiej od przodu w fabrycznych miejscach
    zgadzam sie i to juz napisałem...
  • Poziom 15  
    No to chyba nie bardzo słyszałeś serię GTi;) Zresztą subwoofery z tej serii mają taką samą ilość punktów jak Phase Alliante, a więcej jak Focal PolyKevlar. Wszystko testowane przez niemiecki magazyn.
    Jeśli chodzi o systemy odseparowane to seria GTi dostała nagrodę EISA, a oni nie dają nagród ot tak sobie:)
    Mogę się natomiast zgodzić, że wszystkie inne serie tej marki (oprócz subwooferów Power) nie są godne uwagi jeżeli chodzi o głośniki. O wzmacniaczach tutaj nie rozmawiamy teraz.
    Głośniki z tyłu lepiej sobie odpuścić i zrobić ładne boczki w drzwiach na porządny zestaw 165 mm. Zagra to na pewno lepiej niż głośniki w półce i jakieś 10 cm z przodu. Lepiej odkładać i powoli zrobić coś dobrego niż na szybko byle co, żeby tylko nowe było.
  • Poziom 23  
    Racja nie słyszałem tej serii ale ja pisze z cala stanowczoscia o sprzecie dla mas, nie dla audiofili :)