Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volsvagen CADDY 1,9 SDI miga kontrolka od oleju

Gatesystem 08 Jul 2008 18:12 11629 7
Automation24.pl
 • #1
  Gatesystem
  Level 16  
  Witam,
  Problem dość nie typowy, a zacznę od początku.
  Auto stało kilka dni bez pracy, potem chciałem je odpalic i nic. Rozładował się akumulator na "0" V . Wymieniłem więc na nowy akumulator 60 AH i z początku pracował, zostawiłem go na noc i rano chciałem ponownie uruchomić i niestety nie mogłem bo akumulator z nowu się rozładował ( ten nowy ) i też do "0 " V. Sprawdziłem przekażniki które sa obok przekażników, popukałem w nie, bo może jakiś styk się zwarł i robił zwarcie. I jak się okazało tak było bo jak wsadziłem już kolejny ( trzeci akumulator ) co prawda tylko 40 Ah. to odpalił bez probelmu i pali za kadzym razem nawet w przerwach kilu dni. Natomiast pojawił się problem jak w temacie.
  Kontrolka od oleju miga rytnicznie i bezprzerwanie. Co to może oznaczać, czy to jest czujnik oleju ?? Gdzie szukać tego szujnika ?

  poradźcie,
 • Automation24.pl
 • #2
  Megawe
  Level 34  
  Najpierw sprawdź poziom oleju.
 • Automation24.pl
 • #3
  ZGG
  Level 27  
  W volkswagenach często ta kontrolka zaczyna mrugać ,gdy silnik ma powyzej 2050 obr przez ,20 sekund.Przyczyną bywa drugi czujnik ciśnienia oleju w głowicy . Pierwszy jest na obudowie filtra oleju i gdy pojawi się ciśnienie ,to styki w nim się zamykają a ten drugi rozwiera styki gdy cisnienie oleju jest w normie. Ale często bywa inaczej. Otuż we wskażnikach coś się zepsuje i żadna wymiana czujników niepomaga. Do tego niektóre wskażniki maja jeszcze brzęczyk I tego juz jnie zniesiesz.Zmierz cisnienie oleju manometrem.Jeżeli na wolnych obrotach, i rozgrzanym silniku jest dobre ,to Przyczyna jest taka jak opisałem powyżej. ja tez to mam i ignoruję Sprawdzam tylko poziom oleju. Przymierzałem sie żeby przerobic tę kontrolke tak jak było w polskich samochodach.Ale niemcy robia te mruganie i brzęczenie Żeby każdy głupiec zauważył że coś jest nie tak. Poszukaj -- Było o tym na forum.
 • #4
  pawelek199090
  Level 12  
  gość dobrze pisze ! tylko jak bedziesz ciśnienie sprawdzał to zrób też próbe olejowa !!
 • #5
  Gatesystem
  Level 16  
  Witam,
  Sprawdzałem poziom oleju i jest w środku wartości granicznych, co prawda nie wiem kiedy był wymieniany, ale to chyba nie jest problem,

  Jeśli chodzo o kotrolkę oleju to czy mogła się ona uszkodzić podczas podłąnczania akumulatorów ??
  Zaczyna migać w równych odstępach zaraz po włączeniu silnika, i nie ma znaczenia czy jest to kilkaset obrótów czy kilka tysięcy.
  Jechałem także autem i nie zauważyłem jakichkolwiek znaków osłabienia mocy( niektórzy mi mówili, że może być pęknięta uszczelka pod głowicą. )

  Aha, jeszcze jedno, jak odpalam silnik to idzie kupa dymu takiego napradę siwego, dopiero po ok 1-2 min. wraca kolor do normy. Kiedyś tego nie było.


  Jeśli chodzi o czujniki to sprawdzę je dzisiaj.
 • #6
  ptaszek1975
  Level 30  
  Pierwszą rzeczą którą zrobisz to wymiń olej i filtr oleju.
 • #7
  wopor
  Level 32  
  witam, a sprawdziłeś poziom cieczy chłodzącej? ten siwy dym wskazuje na wodę w dolocie lub bezposrenio dostaje się do cylindra, sprawdż czy swiece żarowe masz sprawne, jak jest woda w cylindrze świeca jest upalona, więc ta uszczelka jest bardzo prawdopodna, jezeli jest to przy kanale olejowym ,możliwe skaczące ciśnienie oleju, swiece zarowe sprawdż omomierzem oporność rzedu1,2-kilku om,pozdrawiam
 • #8
  Gatesystem
  Level 16  
  Witam,
  Czujniki oleju, zarówno jak przy filtrze oleju, jak i głowicy otwierają się i zamykają więc to nie jest prblem,
  sprawdziłem także ponownie przekaźnikii 2 z nich niesetty były szkodzone.
  Kupiłem nowe przekaźniki i jest just wszystko OK,
  Dziękuję zatem Wszystkim za pomoc i zainteresowanie.

  pozdrawiam,